Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Sonax BSD super produkt, długo wytrzymuje i ładnie kropelkuje. Można aplikować na nie do końca osuszone auto. Jednak po kilku aplikacjach np. Ultracoat ceramic q-detailer BSD w porównaniu jest baaaardo tępy. Niemniej jednak produkt pierwsza klasa i warto go mieć i stosować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, analyzator said:

Jak ma być dodatkowo śliski to jest turtelek. ADBL QW, którego męczyłem, wyjąłbym poza nawias. Trwały jest i chyba tyle.

Dla mnie to fajny produkt, i wnosi coś do wyglądu również. Parę fajnych fot jest też w temacie o tym produkcie na forum. No ale Sonax BSD/Ceramic Spray Coating/Turtle Wax Seal n shine można polecić na szybkie zabezpieczenie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Qukie napisał(a):

Sonax BSD super produkt, długo wytrzymuje i ładnie kropelkuje. Można aplikować na nie do końca osuszone auto. Jednak po kilku aplikacjach np. Ultracoat ceramic q-detailer BSD w porównaniu jest baaaardo tępy. Niemniej jednak produkt pierwsza klasa i warto go mieć i stosować.

Zawsze można dorzucić sobie mixa zrobić z CarPro ECH2O, wtedy śliskość znacznie się poprawia.

Wiele przepisów jest w internecie. Ja robię 350ml BSD + 5ml ECH2O + 145ml H2O.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czester @czester mozna. Oba mixy stosuję, a mix WG i Ech2o to wg mnie jeden z najbardziej lub nawet najbardziej śliski qdek. O kroplach nie wspominając.

Ktoś, kto przelał wiele różnych qdkow mógłby się wypowiedzieć na temat tego mixa, wg mnie klasa światowa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie polecić interior cleaner typu wash mist ale mocniejszy do pracy z gyeon scrub padem pod przygotowanie miękkiego wnętrza pod dressing? Wash mista bardzo lubię, ale szukam coś mocniejszego, apc mnie niestety drażni. Najlepiej jakby także odkażal powierzchnię, a jakby też miał świeży cytrusowy zapach to już Niebo 😁 czy Gyeon Interior detailer sie tutaj nada czy ktoś poleci coś innego? Jeżeli ma to znaczenie to zależy mi na maksymalnym macie bez przyciemnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy zvizzer one na szybkie strzały dla handlarzy, jakich padów używacie pod taką kombinacje? Bo u mnie z da21 i prowool strasznie szybko się kończy ta pasta ... Wycina spoko ale nie lubię jak mi szybko pasta ginie po jednym przejeździe max dwóch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czy ktoś jest w stanie polecić interior cleaner typu wash mist ale mocniejszy do pracy z gyeon scrub padem pod przygotowanie miękkiego wnętrza pod dressing? Wash mista bardzo lubię, ale szukam coś mocniejszego, apc mnie niestety drażni. Najlepiej jakby także odkażal powierzchnię, a jakby też miał świeży cytrusowy zapach to już Niebo czy Gyeon Interior detailer sie tutaj nada czy ktoś poleci coś innego? Jeżeli ma to znaczenie to zależy mi na maksymalnym macie bez przyciemnienia


Jak pod dressing to cleaner a nie QD. Od siebie polecam P&S Xpress interior cleaner. Nic po sobie nie zostawia więc wlatujesz na niego z dressingiem.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeLBN z tego co rozumiem, inner qd to typowy Iqd raczej do odświeżenia, czy się mylę? @przemas.p interior detailer to tylko z nazwy jeżeli się nie mylę, bo moc czyszczenia ma dużo większą, choć polecany jest do pracy z mikrofibrą. P&S gdzieś już widziałem że jest super pod dressing, dzięki za przypomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bawgo Ze scrub-padem spokojnie też daje radę z czyszczeniem, chociaż nie wiem jak na tym dressing siądzie. Ja na tyle często czyszczę swój samochód że nie fatyguję się nawet w dressingi.

Pod Dressing tak jak kolega @przemas.p wyżej napisał - lepiej Interior Cleaner, ale o wymaganych przez Ciebie parametrach niestety nie kojarzę

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



@przemas.p interior detailer to tylko z nazwy jeżeli się nie mylę, bo moc czyszczenia ma dużo większą, choć polecany jest do pracy z mikrofibrą. P&S gdzieś już widziałem że jest super pod dressing, dzięki za przypomnienie


Gyeon interior detailer jest do bieżącej pielęgnacji


Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeLBN@MikeLBN@przemas.p takim razie tak też zrobię. W ogóle ciekawi mnie oferta P&S, ale zanim protestuje to co już czeka to też pewnie trochę minie 😁

A jeszcze tak z innej beczki, pytanie do kogoś, kto użytkowal wosk od Gyeon. Z uwagi na brak garażu do aplikacji myślałem nad aplikacją jakiegoś quick detailera w ramach takiego 'topu' do wosku żeby żadna woda ani wilgoć nie zaskoczyła i nie przeszkodziła w utwardzeniu go. Czy taki zabieg ma sens? I po jakim czasie takie coś można przeprowadzić, tak żeby wosk na spokojnie związał się z lakierem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 10ml CarPro UK 3.0 wystarczy na sedana? 

To zależy - jak odpuścisz dach to pewnie starczy poza tym dacia logan występuje w sedanie, i audi a8 w longu to technicznie też sedan wtedy może na komplet drzwi starczy a tak serio to bezpiecznie mieć chociaż te 15-20ml w razie poprawek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, bawgo napisał(a):

A jeszcze tak z innej beczki, pytanie do kogoś, kto użytkowal wosk od Gyeon. Z uwagi na brak garażu do aplikacji myślałem nad aplikacją jakiegoś quick detailera w ramach takiego 'topu' do wosku żeby żadna woda ani wilgoć nie zaskoczyła i nie przeszkodziła w utwardzeniu go. Czy taki zabieg ma sens? I po jakim czasie takie coś można przeprowadzić, tak żeby wosk na spokojnie związał się z lakierem? 

Wosk Gyona to ostatnio moja ulubiona zabawka:)

Wosk jest świetny: banalny w aplikacji i całkiem długo leży (ostatnio sprawdzałem na aucie znajomych: auto garażowane pod chmurką, prawie trzy miesiące i wosk ciągle przyzwoicie zrzuca wodę). Nie ma z nim kombinować. Sprawdzasz pogodę, żeby przez 24 godziny miało nie padać. Smarujesz auto w cieniu. Zostawiasz na godzinkę. Docierasz i wystawiasz na słońce. To mu wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.