Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jaki Skuteczny wsr z normalną w miarę cena/ilość żelowy od chemical guys/optimum mdr czy ktoś ma sprawdzony inny na solidny kamień(cale auto, a chce uniknąć polerowania jak pójdzie srodkiem)

2. Jaki szampon kwaśny, najlepiej zmiękczający wodę - też pomagający z water spotami

w tym roku mam tak twardą wodę na dzialce, ze az chce sie plakac 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki Skuteczny wsr z normalną w miarę cena/ilość żelowy od chemical guys/optimum mdr czy ktoś ma sprawdzony inny na solidny kamień(cale auto, a chce uniknąć polerowania jak pójdzie srodkiem)
2. Jaki szampon kwaśny, najlepiej zmiękczający wodę - też pomagający z water spotami
w tym roku mam tak twardą wodę na dzialce, ze az chce sie plakac  

Aqua sour 1:20 na rękawice, na mokry lakier wypracować, spłukać i gotowe, możesz tez dodawać niewielka ilość do szamponu neutralnego przy myciu co do ilości testować i uważać powyżej 30ml na wiadro bo będzie podjadać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki pre wash zastosować do mycia samochodu co tydzień lub dwa na myjni bezdotykowej, później mycie ONR w garażu podziemnym? Oprysk przed myciem z glorii FM30

Czy BH touch Less będzie dobrym wyborem lub auto foam czy jakieś inne propozycje…

Na samochodzie znajduje się aktualnie resztka colli 476, a w wakacje będzie nałożona powłoka zvizzer graphene coat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki pre wash zastosować do mycia samochodu co tydzień lub dwa na myjni bezdotykowej, później mycie ONR w garażu podziemnym? Oprysk przed myciem z glorii FM30
Czy BH touch Less będzie dobrym wyborem lub auto foam czy jakieś inne propozycje…
Na samochodzie znajduje się aktualnie resztka colli 476, a w wakacje będzie nałożona powłoka zvizzer graphene coat

Idealny i TL i AF miałem AF teraz TL oba super latem mniejsze stężenia rób


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2023 o 20:59, lol19pl napisał(a):

FX protect spextral:

Ktoś coś, jakie opinie? 

Faktycznie wytrzyma 2 lata?

Niestety ale nie wytrzyma, to jest słabe nw 😕 Aplikacja faktycznie latwa(trzymaj się instrukcji) ale trwałość pozostawia sporo do życzenia. Na boczne szyby ok ale na czołowej słabo(już lepiej rainshield jak musi być fx)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 używasz 1-2-3 bieg? Bo dziś podziałem nią pierwszy raz po przesiadce z a1000 i 3 jeszcze ujdzie ale na 4 plus lekki docisk na da to już widać że tnie ale i bateria ubywa 😁 czy trzeba się przyzwyczaić do niższych obrotów? Dociskiem to tego malucha nie zatrzyma , jest moc aby ogarnąć kwestie obrotów na jakich pracować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 - zawsze 3-4 bieg. 1-2 tylko ewentualnie do rozprowadzenia pasty/cleanera bez docisku. Ale nawet przy pracy na 4 biegu, zanim rozładuje mi się jeden aku, praktycznie drugi jest już naładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada schemat elektryczny maszyny rupesa lhr21 mark 3? Może być nawet zdjęcie jak sa przewody połączone. Pewnie czy to lHR 21 czy 15 to nie ma różnicy 🙂 

mam rozebranego ale nie mogę znaleźć jak podłączyć kabelki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, będę nakładał pierwszy raz w życiu wosk, będzie to SSW od ADBL, jaki cleaner możecie polecić? Pure paint od ADBL będzie w porządku? Auto ma 3 tygodnie jeśli to ma znaczenie 

Coś przeczytałeś, coś dzwoni tylko nie wiadomo gdzie tak jak kolega wspomniał cleaner ma sens przed tradycyjnym woskiem, przy SSW który jest woskiem w spray’u nie ma sensu. Dobrze umyj i ten wosk możesz nawet używać na mokro - po spłukaniu kiedy na aucie jest jeszcze woda psiknąć na mokry panel i wycierać ręcznikiem do sucha. Jak ze wszystkim dzisiaj w detailingu - nie za dużo. 2-3 psiki na panel max w zupełności wystarczą. Potem możesz nawet przy każdym myciu tak robić ale wystarczy, że będziesz poprawiał jak będziesz widział, że po myciu i spłukaniu gdzieś jest gorsze hydro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.