Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@MMCzysci - wiem, że są różne podejścia do tematu. Ja staram się nie ruszać lakierów, które są "młodsze", niż 2 tygodnie, a absolutne minimum dla mnie to 7 dni od lakierowania. Oczywiście dotyczy to typowego procesu lakierowania, a nie obróbki zaprawkowej lakieru bezbarwnego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wosk polecacie lub ceramikę na nowy samochód - czarny lakier? Nie chodzi o super drogi chodzi o to, aby był dobry i cena była adekwatna do jakości. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kivlov kup Admire plus tania lampę UV , łatwo położysz, przy minimum serwisu będzie długo siedzisało jak marzenie.

Mohs też prosty i bezproblemowy ale trwałość będzie krótsza i produkt droższy .

Na BMW 5 spokojnie 30 ml z szybami bez przedniej wystarczy i jeszcze na felgi powinno wystarczyć.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pełna dekontaminacja i dobrze chociaż finiszem przelecieć. Auto od dealera, ale do dealera jechało kilkaset km....

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kivlov napisał(a):

No to proszę jeszcze o propozycję co polecacie do dekontaminacji oraz jaki finisz?

Idź w komplet od cleantle:) a na finisz polecam Essence ,usunie ewentualne mikrorysy z transportu i doda coś od siebie;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kivlov w tym tygodniu robiłem fabrycznie nową Kia, auto dobrze przygotowane przez dilera, nałożony wosk , dressing na opony, na lakierze 3 rysy i jedna malutka wada lakiernicza, ale jest dobrze, słupki piano stan tragiczny.

Tar&Glue oraz iron nie miały co robić , ale wosk został ściągnięty pastą finishową FX Protect na padzie Evoxa, ale rysy wycięte twardą gąbką i heavy Cut, całość odtłuszczoną dwukrotnie oraz położona powłoka Admire.Czas od wjechania auta na garaż do położenia powłoki to ok 10 roboczogodzin.Oczywiście to sporo krócej niż przy używanym gdzie trzeba 10-12 h sprawdzić nad korektą albo dłużej , ale to nie tak że nowe wjedzie, umyjemy i  kładziemy powłokę.

Ale nowe robi się szybciej i przyjemniej.

IMG_20240911_104613.jpg

@jelinski17 fajny pomysł, mała butelka Essence a wcześniej dekontaminacja, tylko między powłoką a essence minimum 2-3 h przerwy albo lepiej całą noc i na to Admire.

W następnym tygodniu Dacia Duster ma wjechać i chyba Essence pójdzie w ruch.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twardych lakierów pad cuttingowy + 3D One Hybrid powinno być ok, ewentualnie typowy one step pomarańczowy/żółty. Co do konkretnego pada to zależy od budżetu bo może być pad za 30 zł a może być i za 80 zł. No i lakier lakierowi nie równy to też ciężko doradzić co się spisze najlepiej. Ta pasta jest uniwersalna więc możesz spróbować zrobić padem cuttingowym a drugi element one stepowym i zobaczysz gdzie jest lepszy efekt. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki pad polecacie na maszynę DA na one step do pasty 3d car care one hybrid, raczej do twardych niemieckich lakierów np BMW ale świeższe 2015+
3d one hybrid z padem honey 2 face fibre .

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemas.p napisał(a):

3d one hybrid z padem honey 2 face fibre .

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuje panowie właśnie myślałem o tych padach z microfibry, nigdy nich nie używałem, tym co kolego wymieniłeś albo Booski Pads One Hybrid Polishing , ktoś więcej coś poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
10 godzin temu, kivlov napisał(a):

Czy mogę używać do codziennej pielęgnacji szamponu: Gyeon Q2M Restart Wash?

Słabe rozwiązanie jak na mycie codzienne bo ten szampon ma w sobie Irona więc śmierdzi jajem... mało przyjemne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część

Macie pojęcie gdzie znajdę, ewentualnie jak szukać takiej uszczelki tutaj zdjęcie ze zderzaka. Wpisywałem uszczelka wymieniając wszystkie elementy karoserii kształt T i nie trafiłem na taką, niekoniecznie musi być taka ale coś co się tutaj sprawdzi.

uszczelka toyota.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bitek napisał(a):

Część

Macie pojęcie gdzie znajdę, ewentualnie jak szukać takiej uszczelki tutaj zdjęcie ze zderzaka. Wpisywałem uszczelka wymieniając wszystkie elementy karoserii kształt T i nie trafiłem na taką, niekoniecznie musi być taka ale coś co się tutaj sprawdzi.

Cześć. Poszukaj tu

https://centrumuszczelek.pl/uszczelka-typu-t/uszczelka-silikonowa-czarna-wciskana-typ-t-023001-5113

lub tu

https://uszczelki24.pl/index.php?k157,profil-gumowy-uszczelka-typ-t

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

chciałem się podpytać o polecenie dobrej i mocno działającej piany, żadne neutralne, na aucie nie było i nie będzie żadnych powłok, chodzi żeby nałożyć, odczekać i żeby wstępnie zrobiła ile się da. Sprzęt do pryskania Gloria FM30. Ewentualnie jeszcze jakiś mocny TFR (używałem KIURLAB i w sumie byłem zadowolony). Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.