Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kivlov - od kilku lat używam m.in. właśnie tej gąbki. Jest trwała, stałe moczenie jej w roztworze nie robi na niej wrażenia (zresztą jest to wskazane przez producenta), pianka jest (wg mnie) świetna i stanowi prawie idealne wypośrodkowanie jej twardości (posiadam jeszcze żółtą, ale - moim zdaniem - jest nieco mniej skuteczna w "ścieralności" brudu, właśnie ze względu na swoją, nieco większą od BRS miękkość). Na forum jest na pewno kilka osób, które również z niej (BRS) korzystają podczas mycia metodą "bez spłukiwania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edos71 Dzięki za informację. Aktualnie posiadam, https://mrcleaner.pl/rekawice-do-mycia-auta/gyeon-q2m-smoothie-evo-rekawica-z-mikrofibry-do-mycia-auta-1250gsm

i zastanawiam się czy warto ją zmieniać, bo w zasadzie to bardzo dobra rękawica, ale czy gąbka nie będzie lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRS jest dedykowana do rinselessa, jak chcesz dobra gąbkę do zwykłego mycia to kup zielona Pure Chemie lub Soft99

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakiś pomysł jak zamaskować takie ślady na kasku... Klient upuścił mój kask na asfalt i bardzo te ślady mi się nie podobają...

Próbować dobierać lakier i uzupełniać ubytki później papierkiem i i polerka czy macie jakieś inne pomysły?

 

20240805_192545.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębokie uszkodzenia. Dość jasny kolor z dużą ilością ziarna. Idealnie nie będzie choćbyś się mocno starał przy zaprawce. Po takim upadku można bezpiecznie użytkować kask? Nie wygląda na rowerowy, bo te bezwzględnie po takiej akcji na śmietnik, ale warto się dowiedzieć co i jak żeby mieć spokojną głowę.

Pytanie o zabezpieczenie kabiny prysznicowej z hartowanego szkła. Czym pokryć po uprzednim oczyszczeniu, by zminimalizować warerspoty od turbo twardej wody? Wydaje mi się, że NW od Softa jakie posiadam tj. Ultra Glaco oraz Glaco Roll On Max nie sprawdzą się do końca, bo nie zrzucą wody taflą. Z powłok mam Dluxa, ale pewnie będzie ta sama historia. A może się mylę? Jestem ciekaw Waszych propozycji.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po użyciu carpro hydro2 lite mogę po osuszeniu auta położyć normalnie qd typu elixir lub glossify ? I pytanie co do glossify,  też wam tak klei kurz i inne latające ustrojstwa przez pierwsze kilka godzin ? Jak go zostawiam na noc w garażu po umyciu to jest git ale jak wyjadę autem na zewnątrz zaraz po nałożeniu to każdy paproch się przykleja jak na rzep czego nie zauważyłem przy innych qd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto chyba stało pod jakimś drzewem. Kropek takich około 10 sztuk. Zmatowiłem papierem ściernym kovax 1500, 2000. Zmatowienie ogarniałem na rotacji i paście 3m zielony korek. Później DA i pasty wykończeniowe. Długa pracowałem na pierwszym etapie żeby zmatowienia nie wyszły. Po tygodniu pracy po papierze nie widać tylko kropki znowu wyszły 

IMG_20240806_143553.jpg

IMG_20240723_084235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.