Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Domel napisał(a):

Szukam szamponu do nakładania na gabkę 😄 rzućcie jakimś 😄 Wiem, że jest ProStaff...

Soft99 - ale ja go stosuję klasycznie, jeden z moich ulubionych. Można myć w 30 stopniach cały wóz bez strachu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trudne pytanie. Stoję przed wyborem zakupu flexa pxe80 czy evoxa hdv12? Chodzi mi o pracę przy lampach i małych elementach i przetłoczeniach. 
flex już jest polecany a Evoxa raczej świeża. Ktoś coś na jej temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evoxa wcale nie taka świeża, mam od 2 lat i właśnie wczoraj robiłem nią lampy. Cenię jąza 2 talerze 125 i 75. Jak na moje potrzeby maszyna optymalna, lubię nią pracować

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, Mumins napisał(a):

Soft99 - ale ja go stosuję klasycznie, jeden z moich ulubionych. Można myć w 30 stopniach cały wóz bez strachu 🙂

który soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Putkowski07 trochę inne maszyny Flex to mini polerka akumulatorowa, rotacja oraz DA max talerza 80 mm,idealna do szczegółów kosztuje 2x tyle co Evoxa.

Evoxa Hdf to tak naprawdę po modernizacji pełnoprawna polerka na talerz 125 z możliwością zamontowania 75 mm.

Kablowa, sporo większa, spokojnie można One Stepa nią zrobić, u mnie zrobiła 26 aut zanim zastąpił ja Flex XCE.Z tym że jeszcze miałem w starej obudowie mini a teraz jest już w wygodniejszej wersji jak duże 15 mm.Świetna maszyna dopóki nie trzeba zrobić twardego Audi ,BMW czy Forda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie jako oprysk do osuszania?

Zawsze wycierałem auto ręcznikiem i potem dopiero aplikuję i docieram QD.

Zauważyłem, że lakier się rysuje od tej metody i szukam czegoś do wspomagania oszuszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcineke napisał(a):

@maazur RVL LAB Prestige Wax, 1:100 jako osuszacz, zawsze auto przed suszeniem pryskam i potem ręcznik 3 minuty i auto idealnie suche.

Dobry też jest Koch PW.

Właśnie czytałem o Koch, ale czekałem co będziecie polecali.

Obadam też temat RVL LAB Prestige Wax.

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maazur napisał(a):

Co polecacie jako oprysk do osuszania?

Zawsze wycierałem auto ręcznikiem i potem dopiero aplikuję i docieram QD.

Zauważyłem, że lakier się rysuje od tej metody i szukam czegoś do wspomagania oszuszania.

Jeżeli szukasz też produktu całorocznego, to polecam Tenzi RLS. To jak ręcznik zbiera wodę nawet w bardzo niskich temperaturach z tym produktem, jest genialne. Z dodatkowych plusów masz po nim naprawdę świetny połysk. Minusem będzie z pewnością cena/wydajność, porównując do takiego Kocha. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam potrzeby używać czegoś mocniejszego, auto mam garażowane, na nim powłoka. 

To co jest w necie to butelki 0,5 za 50 pln albo litrowe za 95. Trochę mało ekonomicznie jak 5 litrów innego produktu można kupić za 160 - 170 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam potrzeby używać czegoś mocniejszego, auto mam garażowane, na nim powłoka. 
To co jest w necie to butelki 0,5 za 50 pln albo litrowe za 95. Trochę mało ekonomicznie jak 5 litrów innego produktu można kupić za 160 - 170 pln.
Mniejsze opakowania zwykle są mało opłacalne...jednakże w pojedynkę jak się kupuje to często nie ma sensu kupować większych opakowań. Apc można stosować w wielu sytuacjach i ja np 5l zakupiłem bo mniejsze kompletnie się nie opłacają. Ja wiem, że idąc tą drogą to zawsze kupowane byłyby duże opakowania, ale apc jest na tyle uniwersalne, że spokojnie zejdzie. Ewentualnie zawsze można się z kimś podzielić
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Syrio napisał(a):

Panowie co teraz rządzi jaki pre wash skuteczny ale nie tfr, niestety magifoam nidzie nie ma/.

Touch less od BH, Cleantle Foam v2?

możesz wypróbować Revello Neutra Shine, bezpieczny do codziennego użytku.  Jak chcesz coś bardziej zasadowego to Revello Gentle Alkaline Wash (nie zawiera NTA, wodorotlenku sodu, wodorotlenku potasu i fosforanów) przy właściwym rozcieńczeniu nie naruszy też powłok i wosków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czym wspomagacie sie podczas prania tapicerki ? Jakies apc ? Sam osobiście używam wszelakiej chemii od maxifi i meglio. Czasem zdarzalo mi sie zarzucic jako prespray Koch Gs. Czy jakies inne Apc jest sensowne w zakupie , chodzi mi glownie o zakup baniek 5cio litrowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@banano7 Attack, Cleantle Fabriclean, Prochem Gold, Koch Mzr jako prespray, jak są plamy to odplamiacze tyłu P.O.G lub te same produkty w mniejszym stężeniu i szczotka.Na tłuste plamy wjeżdżam też Cleantle Industrial Degreaser 1:3 a nawet koncentrat.

Apc nie do końca jest właściwym produktem do prania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.