Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

taka sama opinie co kolega lukasz napisal to slyszalem juz o wielu rzeczach od temachem. zawsze wychodzilem z zalozenia ze na tanie i jednorazowe produkty mnie nie stac
:good:

Sytuacja na rynku bardzo pozytywnie sie rozwija, oferta sklepow jest juz na tyle bogada, ze jest w czym wybierac. Tym bardziej nie widze sensu by ryzykowac i kupwac rzeczy brandowane jako "nazwa uzytkownika na alledrogo".

Ciekawe, ze jakis czas temu jak pisalem, ze cos nie tak szlo mi z glinka (co wynikalo raczej z mojego braku umiejetnosci), pierwsze pytanie bylo o to czy korzystalem z bialej glinki marki T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawują? Jest lepiej czy gorzej niż z wodą...

Powiem tak, zastosuj z samą wodą a nawet nie będziesz myślał by marnować lubrykant:P

Uważam, że skoro producent zaleca wodę, to tyle poślizgu glince wystarcza! Jak daż lubrykant to jest spore ryzyko, że glinka będzie unosić się nad brudem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja ostatnio czyściłem samochód glinką SCS Clay Bar wersją Oryginal (nowa w asortymencie).

Na początku stosowałem samą wodę potem wodę z szamponem PB Super Slick & Suds Concentrated Car Wash i zbiera całkiem nieźle, nic nie porysowałem i glinka się nie rozpadła a robiłem małym ok 20g kawałkiem. Ale nie mam porównania do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem glinkowac auto glinka od temachem. Dzis kontynuowalem prace kawalkiem, ktorego zaczalem uzywac wczoraj. Po przejechaniu 2-3 drzwi glinka znowu zaczela soe rozjezdzac. Oczywiscie jako lubrykantu uzywalem juz tylko samej wody. Mam wrazenie, ze glinka nie lubi 'przegrzania' od nadmiernego ugniatania. Podczas przerw na kilka lykow piwa tudziez papierosa ugniatalem ja caly czas. Mam wrazenie, ze z tego powodu stracila swoje wlasciwosci. Patrzac na to co pisza inni koledzy to wychodzi, ze zuzylem jej duzo za duzo... piszecie ze jakies 20g na cale auto - ja zuzylem jakies 3 do 4 razy tyle. Ttrzeba wziasc pod uwage fakt, ze na poczatku troche jej 'zepsulem' poprzez uzywanie wody+szampon oraz to, ze tak naprawde robilem to pierwszy raz w zyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, biala (temachem) nie lubi ugniatania i rozgrzewania zbyt mocnego, ja kontnuowalem kawalkiem, ktory zostal mi po dokonczeniu poprzedniego auta i zrobilem nim cala 147ke. Uzywalem zimnej wody i nie ugniatalem, tylko zabrudzona czesc zagnietalem do srodka nie mietolac glinki w lapach. Przy takim uzytkowaniu nie bylo zadnego problemu - auto oczysczone. Glinka nie zostala zuzyta wiec mozna jej uzywac nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filoetową jest to samo .... dziś zabrałem się za auto zrobiłem dwoje drzwi, do poślizgu użyłem szamponu megsa GC z wodą i glinka się rozjechała :/

 

mi się z szamponem GC (rozcieńczonym mocno oczywiście) rozłaziła oryginalna Meguiars...

 

Do glinek temachem wystarczy woda, z nią się nie rozłażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła nabywam glinkę bilt hamber soft 200g TEMACHEM i spróbuje wpierw użyć jej z wodą.

Przyznam się po raz pierwszy użyję glinki i mam pytanie z jaką siłą jej używać, chodzi mi o nasick czy raczej mocno dociskać, słaby czy umiarkowanie ?

 

Czym najlepiej przygotować lakier przed glinkowaniem, chodzi mi o środek do usuwania resztek smoły, żywicy itp ?

 

Znalazłem coś takiego:

 

App Tar Remover

Turtle Wax Tar Tree Soap ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie gra to żadnej roli?
Ciepła pomaga utrzymywać glinkę w stanie bardziej plastycznym,zwłaszcza gdy ma kontakt z zimna powierzchnia blachy. Można ja tez ,celem właśnie zmiękczenia, mocząc w cieplej wodzie. Zależy to tez jaka glinka. Bilt hamber się bez takich zabiegów obchodzi -jest cały czas plastyczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.