Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj pierwszy raz użyłem glinki. Wybór padł na BH soft. Z ciekawości używałem 2 środków jak lubrykantów: oba PB spray&wipe oraz bug squash.

 

Auto było strasznie zasyfione więc bez QD by się nie obyło :P

 

Na samej wodzie glinka działa ok jednak na progach, nadkolach i części dachu(żywica) musiałem użyć ww.środków (oba są świetne)

Zużyłem ok.25g kawałek tak brudny że powędrował do kosza :lol:

ogólnie z glinki Bilt hamber jestem bardzo zadowolony i nie zamierzam zmieniać (no może z ciekawości :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie w której kategorii twardości mieści sie glinka z Clay Kitu Megsa (pewnie regular) ale nigdy nie glinkowanego dużego suva wyczyściła elegancko.

Glinkę ponieważ była dosyć brudna zostawiłem sobie do czyszczenia felg.

 

Szkoda tylko ze poszła mi cała butla środka nawilżajacego Meqsa - ale chyba lepiej dać za dużo niż za mało.

 

Generalnie polecam ten produkt - lakier jest po nim gładki jak szkło.

 

to był taki kit:

http://www.amazon.com/Meguiars-G1016-Sm ... B00063X7KG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze poszła mi cała butla środka nawilżajacego Meqsa - ale chyba lepiej dać za dużo niż za mało.
Trudno sie z tym nie zgodzic. Zaszwsze daje bardzo duzo lubrykantu, pewnie sporo przesadnie ale chociaz czuje sie bezpiecznie. Z tego powodu glinki ktore mozna wykorzystywac z sama woda lub woda i szamponem maja bardzo duza przewage.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Panowie nie będę kłamał nie przeczytałem 28 stron a jedynie pare z przodu i z tyłu wątku i mam pytanie :oops:

 

Posiadam glinkę :

Glinka: Blit Hamber Auto Clay 200g

 

1 pyt :

Lubrykant czy jak sie to pisze to sama woda ( ciepła czy zimna ??? ) czy lepiej dać troszkę szamponu (posiadam Duragloss Car Wash Concentrate #901 ) i ile go dać na ok litr wody

 

2 pyt :

Czy tą wodą spryskiwać element przed ginkowaniem tzn spryskuje np maskę i glinka w rękę i ogień ???

 

3 pyt :

Czy moczyć glinkę w ciepłej wodzie ( czytałem że warto mnieć mały pojemnik z ciepłą wodą i moczyć w niej glinkę co jakiś czas prawda to ???? )

 

4 pyt :

Czy na 1 raz starczy ok 1L spryskiwacz z wodą na auto ???

 

5 pyt :

Mam 200 gram na ile części ją podzielić i ile gram gnieść w jednym kawałku

 

6 pyt :

Czy jest jakiś filmik gdzie pokazuje sie jak używa sie glinki ... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Posiadam glinkę :

Glinka: Blit Hamber Auto Clay 200g

 

1 pyt :

Lubrykant czy jak sie to pisze to sama woda ( ciepła czy zimna ??? ) czy lepiej dać troszkę szamponu (posiadam Duragloss Car Wash Concentrate #901 ) i ile go dać na ok litr wody

 

zalecana ciepla, kilka kropel szampponu

2 pyt :

Czy tą wodą spryskiwać element przed ginkowaniem tzn spryskuje np maskę i Glinka w rękę i ogień ???

 

woda tylko po to zeby byl poslizg wiec psikasz fragment karoserii i glinkujesz

3 pyt :

Czy moczyć glinkę w ciepłej wodzie ( czytałem że warto mnieć mały pojemnik z ciepłą wodą i moczyć w niej glinkę co jakiś czas prawda to ???? )

tak warto to robic

4 pyt :

Czy na 1 raz starczy ok 1L spryskiwacz z wodą na auto ???

mysle, ze to az za duzo

5 pyt :

Mam 200 gram na ile części ją podzielić i ile gram gnieść w jednym kawałku

ok25-30gr na auto sredniej wielkosci chyba ze jest w strasznym stanie to adekwatnie do potrzeb. Jak upadnie/zabrudzisz to do kosza

6 pyt :

Czy jest jakiś filmik gdzie pokazuje sie jak używa sie glinki ... :oops:

 

na youtubie jest pelno, wpisz dekontaminacja lub glinkowanie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok25-30gr na auto sredniej wielkosci chyba ze jest w strasznym stanie to adekwatnie do potrzeb. Jak upadnie/zabrudzisz to do kosza
Auto ostatnio tzn tydz temu było czyszczone ze smoły za pomocą Decabitu więc tragedii nie powino być ... ;)

 

Ale mam jeszcze jedno pytanie robie sobie kawałek 30 gram i nim glinkuje całe auto - jest to realne ??? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam jeszcze jedno pytanie robie sobie kawałek 30 gram i nim glinkuje całe auto - jest to realne ??? :o

 

Tak, tylko oczywiście w międzyczasie ugniatasz glinkę razem z zebranym syfem, np po jednym elemencie wkładasz do ciepłej wody, glinka staje się bardziej plastyczna, wyjmujesz chwile miętosisz i formujesz nowy placek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam glinkę :

Glinka: Blit Hamber Auto Clay 200g

 

Do tej glinki bardzo dobrym i tanim ;) lubrykantem jest czysta woda (bez żadnego szamponu), nie musisz jej żałować, psikasz ile chcesz, nadmiar nie szkodzi. Ale koniecznie miska z ciepła wodą bo ciepłą glinką zupełnie inaczej się pracuje, przynajmniej przy tej glince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc zakupy w jednym z Chińskich sklepów napotkałem na glinkę .Przy okazji wziąłem i ją dla testu :) Glinka kosztowała 7$ za 200gram .

Już mam ją w domu i w sobotę pierwsze użycie :roll: Czy ktoś spotkał się z tym produktem ?W opakowaniu wydaje się miękka jak mój Bilt Hamber.Na czym najlepiej przetestować jakość glinki z wodą czy woda z szamponem ? Bo instrukcja na opakowaniu trochę nie czytelna :lol: Chcę sprawdzić jakiej jakości jest produkt :D

tu fotki

obraz027kc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz026jn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz028j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzoc do google translate

 

Najpierw musi chińską klawiaturę kupić :lol:

 

Skoro potwierdziłeś, że to glinka (typu strong) to może spróbuj wody z szamponem jako lubrykant najlepiej na jakim panelu testowym.

 

np. na aucie sąsiada :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.