Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie gdzieś wyczytałem,dlatego w zakupach pominąłem typowego cleanera.

Jednak dla dobra sprawy po polerce umyję auto.

Ponieważ Po BH i #16mag są z innych firm,czy aby przypadkiem to nie koliduje- myślę o

słabej spójności między warstwami? Może ktoś stosował taki zestaw i ma opinie.

 

Ponieważ to temat o glinkach,więc z innymi zapytaniami przejdę do właściwych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

jonny7777,

 

Ja od jesieni nakładam black hole i na to megs #16, aplikuje wosk co 1,5 - 2 miesiące i ani razu wosk się nie skończył. Na megs-a #16 2 miesiące to króciutki okres no ale nie mogę wytrzymać dłużej bez aplikacji ;) Co do efektu to na moim czarnym lakierze bardzo ładnie współgrają i dają ładny WET LOOK . W moim odczuciu efekt jest lepszy niż black hole + collinite 915.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "CAR CRAZY" za opinię,moje zakupy okazują się dobre tym bardziej ,że mój lakier

to ciemna zieleń w padająca w czerń.

Powiedz mi jeszcze raz,czy po polerce umyć auto normalnie szamponem,czy zastosować

jakiś cleaner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

jonny7777,

 

Jak masz fundusz to cleaner na pewno będzie lepszym i profesionalnym rozwiązaniem nie tylko oczyścić resztki wcześniejszych past, ale także dodasz te kilka % dodatkowego ostatecznego wygładzenia. ;) No a jak fundusz jest bardzo ograniczony to umycie auto pomoże chociaż w usunięciu resztek past .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czy przed glinkowaniem moge caly samochod umyc - all purpose clenerem Meguiarsa??? zeby go oczyscic ? i czy nie zaszkodzi on lakierowi?

 

i jaki produkt do glinki - wszedzie podaja Quick Detailera a spotkalem sie ze pisza tez Last Touch Meguiarsa ?? czy on sie tez nadaje? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj autko normalnie, do dania poślizgu glince nadaje sie zwykly szampon samochodowy rozcienczony z wodą... Glinka wyciągnie cały bród który nie został umyty gąbką czy rękawicą... ;)

 

Chłopie poczytaj troche forum.. :P Tu jest wszystko o detailingu.!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nio wlasnie czytanie :P kurna z tydzien urlopu by sie przydalo :D

dzieki za wiadomosci :)

 

[ Dodano: 21 Marzec 2010, 13:05 ]

... a jeszcze jedno :P:P:P jakie glinki polecacie ? chodzi o firme - bo te z megsa sa dosc drogie np. do showcar shine :) ale jak ma byc dobra to jest warta ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno :P :P:P jakie glinki polecacie ? chodzi o firme - bo te z megsa sa dosc drogie np. do showcar shine :) ale jak ma byc dobra to jest warta ceny

 

Ja polecam glinkę SFX Ultra-Fine od Sonusa. Jest sporo tańsza od Megsa (ponad 1/3), a - moim zdaniem - lepsza... 80 gram (nie 50 - jak w megsie) kosztuje 45PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod koniec przyszłego tygodnia powinienem mieć glinkę Bilt Hamber soft i regular zamówiłem parę sztuk więc jak ktoś będę mógł odsprzedać po atrakcyjnych cenach. Ale o szczegółach to już napiszę w innym dziale ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakręciłem krótki filmik pokazujący moją ulubioną glinkę Sonus Green w akcji. Widać ile syfu zebrała z maski po kilkunastu "machach", dodam że lakier był ostatnio czyszczony glinką dokładnie pół roku temu.

 

http://vimeo.com/10415836

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co ja źle robię...bo moja glinka po czyszczeniu praktycznie się nie zabrudziła... Nie wiem co jest tego przyczyną-czysta powierzchnia(wątpię) ,słaba glinka(Showcarshine clay bar light),lichy lubrykant?Jedyne co zauważyłem to ze lubrykant staje się mętny,przybrudzony gdy spływa z powierzchni w czasie glinkowania. Po procesie powierzchnia jest gładka i wydaje się oczyszczona ale...sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nagrzałeś glinke wcześniej w ciepłej wodzie ? Czego użyłeś jako lubrykantu ?
Nie ogrzewałem jej w wodzie -jest dość miękka wiec samo ugniatanie w rekach zmiękczyło i nagrzało myślę wystarczająco. Woda z szamponem Nigrina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze w czasie gdy glinka nie pracuje wkładam ją do naczynia z ciepłą wodą na ok 2 minuty. Glinka jest wtedy bardziej plastyczna i łatwiej się formuje. Poza tym zawsze spryskuje glinkę lubrykantem przy pierwszym kontakcie z lakierem , czego na moim filmiku nie widać akurat.

Stosowałem już różne glinki na różnych autach i zawsze po użyciu na jednym panelu na glince zbiera się masa syfu, często cieżko powiedzieć jaki ma kolor w oryginale :)

 

Na ten sezon testował będę prekursora glinek czyli niebieską Clay Magic bo Sonus mi się już skończył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem (wyjątkowo dokładnie), ale było głównie jak i którą stosować.

Po co stosować było niedużo że np smoła? przecież nie mam, a jeżeli się pojawi to pasta tempo załatwi sprawę. Utleniony lakier? Wosk lekkościerny i po temacie.

... po umyciu i nawoskowaniu samochód niby czysty, a w słońcu nawet się świecił, tylko TEGO blasku nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.