Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Czytałem poradnik jak używać glinki jednak mam kilka pytań

 

1)Myjemy auto, używamy glinki i co potem? Trzeba spłukać ten środek "poślizgowy" czy trzeba umyć całe auto na nowo?

 

2)Co jest kolejnym krokiem? Osuszenie karoserii i jakiś wosk? Cy może przed woskowaniem coś jeszcze trzeba zrobić?

 

3)Czy glinka jest wielokrotnego użytku czy po użyciu idzie na śmietnik?

 

4)Czy glinkę jakoś urywamy/ucinamy itp czy robimy całością?

 

5)Czy ściera ona lakier?

 

6)Jak często można ją stosować?

 

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)najlepiej umyc ponownie samochod,

 

2)osuszenie karoserii i jakis cleaner,

 

3)jest wielokrotnego użytku az nie bedzie cala brudna,

 

4)mozna urwac ok 20g i powinno starczyc na jeden raz.

 

Polecam:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=843.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner - to znaczy? Jestem początkujący i jeszcze nie wszystko ogarniam. Należy zastosować go przed woskiem zgadza się?

 

tak cliner przed woskiem, podalem ci link poczytaj.

 

Po co urywać glinkę skoro jest wielokrotnego użytku? Chyba łatwiej pracować większą powierzchnią?

 

Jak urwiesz ok 20-25g to zrobisz auto i bedzie do wyrzucenia a na nastepny raz masz nastepny kawalek czysty. Jak urzyjesz calej to wgniatasz syf do srodka i nastepnym razem uzywasz juz troche brudnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak urwiesz ok 20-25g to zrobisz auto i bedzie do wyrzucenia a na nastepny raz masz nastepny kawalek czysty. Jak urzyjesz calej to wgniatasz syf do srodka i nastepnym razem uzywasz juz troche brudnej.
i jeszcze bardzo prozaiczny powód, jak upuscisz glinkę na ziemię to nadaje się do wyrzucenia a chyba lepiej wyrzucic 20g zamiast 200g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1) Czytałem wiele negatywnych opinii o glinkach od Temachem. Chodzi o te no name czy o wszystkie? Bo sprzedaje też Bilt Hamber. Pytam bo zamierzam u niego zakupić Meguiars Mirror Glaze #16 i przy okazji szampon Megs Gold Class jedną przesyłką by poszło. Czy firmowe rzeczy które sprzedaje są naprawdę firmowe czy pachną chińszczyzną?

 

2) Czy glinka BH regular nie jest zbyt agresywna? Nie zniszczy lakieru? Zakładam że chcę czyścić 2 auta jedno stało pod chmurką i ma wyraźny nalot a drugie było garażowane i na 1 rzut oka jest czystsze? Czy różnica jest tylko w ugniataniu?

 

3) Czy wersją regular da się jakoś w miarę komfortowo pracować (chodzi o ugniatanie itp)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czytałem wiele negatywnych opinii o glinkach od Temachem. Chodzi o te no name czy o wszystkie? Bo sprzedaje też Bilt Hamber. Pytam bo zamierzam u niego zakupić Meguiars Mirror Glaze #16 i przy okazji szampon Megs Gold Class jedną przesyłką by poszło. Czy firmowe rzeczy które sprzedaje są naprawdę firmowe czy pachną chińszczyzną?

 

Chodzi o te no name, reszta produktów jest ori, brałem megsa i autoglyma wszytsko w porzadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Czy glinka BH regular nie jest zbyt agresywna? Nie zniszczy lakieru? Zakładam że chcę czyścić 2 auta jedno stało pod chmurką i ma wyraźny nalot a drugie było garażowane i na 1 rzut oka jest czystsze? Czy różnica jest tylko w ugniataniu?

 

Jeśli auto stało pod chmurką i nie było wcześniej glinkowane weź regular.

 

 

3) Czy wersją regular da się jakoś w miarę komfortowo pracować (chodzi o ugniatanie itp)?

 

Tak bez najmniejszego problemu.

 

 

Na pierwsze zastosowanie do aut nie poddawanych detailingowi warto użyć twardszych glinek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kupiłem właśnie glinkę - BH Soft clay. Ile mi zejdzie na auto wielkości dużej limuzyny ? Będę glinkował pierwszy raz... Czy auto można spłukać na bezdotyku tylko po używaniu glinki z samą wodą ? ( oczywiście będzie przed glinkowaniem wcześniej umyte na ręcznej..ale wiecie nie lubię stać 2 razy w kolejce :-] a możliwości umycia samodzielnie autka nie ma :cry: czy ewentualnie quick detailerem po glinkowaniu przetrzec i jazda clenaer, politura i wosk ? :-] rozumiem że wodę pod glinkowanie rozpylac tak jak rozpylam quick detailer podczas konserwacji lakieru /usuwania małego kurzu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ile mi zejdzie na auto wielkości dużej limuzyny ?

 

Podziel sobie 200g kostkę na kilka mniejszych, pracujesz jednym kawałkiem, jak widzisz że jest mocno brudny to sięgasz po następny. Wszystko zależy od ilości syfu na aucie, ale powiedziałym że zejdzie jakieś 30-50g.

 

Czy auto można spłukać na bezdotyku tylko po używaniu glinki z samą wodą ?

 

Można.

 

rozumiem że wodę pod glinkowanie rozpylac tak jak rozpylam quick detailer podczas konserwacji lakieru /usuwania małego kurzu ?

 

Woda tańsza od QD to możesz aplikować więcej :P Ale zasada generalnie ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, to moj pierwszy post na forum.

Jaka jest roznica miedzdy BH reg. i soft.

Nie chodzi mi o wlasciwosci, bo juz wiem jakie maja obydwie glinki lecz o wyglad wizualny, opakowanie (chyba opakowanie soft jest biale a reg. niebieskie) itp.

Czy slyszeliscie o jakichs podrobach BH na rynku?

Na co zwrocic uwage, aby ewentualnie nie kupic podroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze kupujac w jednym z wielu polecanych na forum sklepow nie dostaniesz podruby. Moze jakies ryzyko jest kupujac przez alledrogo ale produkty detailngowe nie sa az tak popularne i szeroko dostepne by byc jakos specjalnie interesujacymi dla falszerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.