Skocz do zawartości

Najtrwalsze woski i sealnty - tytani zimy


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę bardziej FK przyciemnił moim zdaniem ale różnica mała. Jednak praca z tym woskiem to bajka. Na marginesie lakier Opel Astra J (btw tragedia, UE wymyśliła wodne lakiery, armia odprysków na przodzie, mam w planach malowanie ale w przyszłości przy sprzedaży przyjedzie znawca i powie że po dzwonie...także się zastanawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bardziej FK przyciemnił moim zdaniem ale różnica mała. Jednak praca z tym woskiem to bajka. Na marginesie lakier Opel Astra J (btw tragedia, UE wymyśliła wodne lakiery, armia odprysków na przodzie, mam w planach malowanie ale w przyszłości przy sprzedaży przyjedzie znawca i powie że po dzwonie...także się zastanawiam 
Mała aktualizacja. Wczoraj po deszczu. Tydzien od aplikacji. Przebieg mały ok.100km. ca7aa7d2cd243ab03070e408af3f9896.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś stosował produkt od AW ti-22? Na jednym z zagranicznych forach mają wręcz manie na jego punkcie,uważają to za obowiązkowy etap który daje ochronę ale i bazę do nakładanie na niego innych woskow które się na nim niby trzymają jak na jałowym lakierze :shock: Ktoś próbował ten cudowny środek? Bo u nas jakoś nieznany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok dzięki , tak myślałem ale wolałem się upewnić. Zawsze to jednak co by nie było lepsze niż goła blacha na zimę.

Poszło podobnie jak latem specjalnych różnic nie odczułem temperatura oscylowała koło 2-3 i było nieco wilgotno zaczął pojawiać się szron więc przed każdym ruchem wosku element na szybko fibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 15.11.2017 o 12:52, menior napisał:

Ktoś stosował produkt od AW ti-22? Na jednym z zagranicznych forach mają wręcz manie na jego punkcie,uważają to za obowiązkowy etap który daje ochronę ale i bazę do nakładanie na niego innych woskow które się na nim niby trzymają jak na jałowym lakierze :shock: Ktoś próbował ten cudowny środek? Bo u nas jakoś nieznany...

I jak miałeś okazję testować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, menior napisał:

@Birkhof  nie,swego czasu sie zainteresowalem bo wydawal sie to ciekawy produkt pozwalajacy na trwala aplikacje naturalnego wosku na nim,ostatecznie sie nie zdecydowalem ale kolega Eidos71 testowal 😉

@Eidos71 powiesz coś w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior tak to juz jest z takimi produktami 🙂

z bonding agentem tez sie nie polubilem. Sam w sobie jest okropny w aplikacji ale miks 111 o BA wymiata 🙂

@Eidos71 jak to dobrze ze bede mial Ciebie tak  blisko 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Birkhof napisał:

Ktoś stosował produkt od AW ti-22?

11 godzin temu, Birkhof napisał:

@Eidos71 powiesz coś w temacie?

Miałem cała 250 ml butelkę Ti-22 - to było ok. 4 lat temu. Zużyłem wszystko, ale - odwrotnie do zachwytów na DW - ten produkt mnie nie zachwycił (i chyba dlatego tak szybko go wtedy zużyłem - kładłem go wszystkim na siłę)... Sam z siebie wcale nie miał powalającej trwałości, woski na nim słabo leżały... Może jest dedykowany tylko pod woski AW - raz położyłem na niego Guardian'a i ani trwałość tej kanapki, ani efekt optyczny mnie nie powaliły... Jakiś czas temu szykowałem się do drugiego podejścia z Ti-22, ale w końcu zrezygnowałem z ponownego zakupu... Stwierdziłem, że wydawać ponad stówę na produkt, który już raz mnie zawiódł - to bez sensu... Zwłaszcza, że w kolejce czeka wiele innych produktów, które mam chęć przetestować (ze stajni AW to AIO Enigma 😁) W każdym bądź razie subiektywnie stwierdzam, że Ti-22 nie jest wart takiej kwoty, jaką trzeba na niego wydać. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Autogeek jeden z forumowiczów wykonał, od października 2017 r. kilka testów wytrzymałościowych różnych wosków/sealantów. Całość umieścił w formie graficznej, dzieląc okres wytrzymałości poszczególnych produktów m.in. na pory roku (wytrzymałość produktu) i tygodnie (ile tygodni widoczna była hydrofobowość/zrzut wody). Może się to przydać osobom, które poszukują trwałego zabezpieczenia lakieru:

rDRk3WC.jpg.b51f5c3fde81047efd0c64d357fbf9fb.jpg

Link do testu: https://www.autogeekonline.net/forum/auto-detailing-101-a/116186-sealant-comparison.html

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2018 o 20:59, Eidos71 napisał:

Zużyłem wszystko, ale - odwrotnie do zachwytów na DW - ten produkt mnie nie zachwycił (i chyba dlatego tak szybko go wtedy zużyłem - kładłem go wszystkim na siłę)... Sam z siebie wcale nie miał powalającej trwałości, woski na nim słabo leżały... Może jest dedykowany tylko pod woski AW - raz położyłem na niego Guardian'a i ani trwałość tej kanapki, ani efekt optyczny mnie nie powaliły... Jakiś czas temu szykowałem się do drugiego podejścia z Ti-22, ale w końcu zrezygnowałem z ponownego zakupu... Stwierdziłem, że wydawać ponad stówę na produkt, który już raz mnie zawiódł - to bez sensu... Zwłaszcza, że w kolejce czeka wiele innych produktów, które mam chęć przetestować (ze stajni AW to AIO Enigma 😁) W każdym bądź razie subiektywnie stwierdzam, że Ti-22 nie jest wart takiej kwoty, jaką trzeba na niego wydać. 

 

Za późno 😄 Zakupiłem 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jak z docieraniem kolego? Problematycznie czy nie? Pytam bo mam jeszcze resztkę Fusso 12 ale ostatnio jak położyłem to zostały mi tłuste mszy na czarnym (jakby tłusty film na lakierze) a teraz nie mam zbytnio czasu na zabawy z racji ze się przeprowadziłem i mam ograniczony dostęp do garażu:-) 
Ewentualnie może macie coś innego co się sprawdzi;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezproblemowe docieranie, zero mazów ani nic takiego co występuje przy fusso. Ja osobiście aplikuje za pomocą DA cały bok auta i dopiero zaczynam docieranie od tego elementu na którym zaczynałem aplikacje..  

 

Dołączam foto efektu po sonax perfect finish + coli 845

0D52ACA0-19F6-4AD7-B905-9235EE1F083E.jpeg.77e33d7ae831c06a689a5388c49ef924.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.