Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Tzn kary się nie obawiam bo kupiłem w listopadzie zeszłego roku więc ok, po prostu lubię mieć wszystko załatwione tak jak być powinno a nabywca z tego co wiem chce przerejestrować na siebie. Jedynym problemem jest totalny brak czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dementor napisał:

Tzn kary się nie obawiam bo kupiłem w listopadzie zeszłego roku więc ok, po prostu lubię mieć wszystko załatwione tak jak być powinno a nabywca z tego co wiem chce przerejestrować na siebie. Jedynym problemem jest totalny brak czasu. 

A będziesz miał go jeszcze mniej jak będziesz musiał odesłać pismo że to nie Ty prowadziłeś auto lub nie Ty jesteś właścicielem jak przyjdzie pocztówka z wakacji, a jeszcze lepiej np. zza granicy 🙂

Albo jak ktoś wskaże go jako sprawce w jakimś zdarzeniu po nr rejestracyjnym.

 

No ale... kto co lubi.

PS: Z powodu covidu nie dali mozliwosci zgloszenia sprzedazy pojazdu online ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lukasz_byd napisał:

PS: Z powodu covidu nie dali mozliwosci zgloszenia sprzedazy pojazdu online ?

Ona była od bardzo dawna - przez ePUAP.

Na logikę, jeżeli nie było zgłaszane nabycie, to po co zgłaszać zbycie, skoro CEPiK wie o @dementorze tyle, ile dowiedział się z ewentualnego zgłoszenia zbycia przez poprzedniego właściciela? Ale pro forma można to zrobić, właśnie na okoliczność fotki z fotoradaru. Mi kiedyś naczelnik jednego WK zaproponował w zastępstwie rejestracji auta (dla zachowania czarnych tablic) zgłoszenie nabycia w taki sposób, by złożyć wniosek o rejestrację (z przekreśleniem "o rejestrację") w dwóch egzemplarzach w kancelarii urzędu, załączyć kserokopie dokumentów potwierdzających nabycie i zachować drugi egzemplarz wniosku z prezentatą urzędu dla potwierdzenia złożenia. Tak bym to zrobił - na okoliczność fotki potwierdzenie jest, a w kancelarii nikt nie ocenia treści składanych dokumentów.

PS w US trzeba złożyć formularz PCC-3 zawsze, gdy wartość samochodu jest wyższa niż 1000 zł i to US tę wartość wylicza jako podstawę opodatkowania - wartość na umowie nie jest dla US wiążąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że był to pojazd typu gruz, to Pani w US powiedziała że jej się nawet pieczątki na umowie stawiać nie chce, bo nie ma po co. Tzn może być jeden ślad że byłem właścicielem, bo zgłaszałem w SKP zmianę wartości drogomierza bo mi się licznik "spsuł". No i dla mnie też na logikę by wynikało że skoro ja nie zgłaszałem kupna auta a osoba która ode mnie je kupiła przerejestruje je na siebie, to myślę że tym bardziej. Zresztą, dałem kupującemu 7 umów 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

508 świetne auto 🙂 mi się marzy polift w RXH. jaki rok przebieg i silnik ?

Genialne auto, z bardzo dobrymi dieslami, świetnym wypasem, blachy w ocynku i ceny normalne 🙂

Dużo ludzi przekonuje się do 508 zamiast oklepanego passata, który normalnie jest gorszy od 508.

@tazman 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakują mnie wasze opinie o 508. Miałem to w firmie w automacie w okolicach 2017r i tym się jeździć nie dało. Była to co prawda wersja 1.6HDi ale bolączką była skrzynia wykazująca lag zagrażający życiu przy włączaniu się do ruchu. Podobało mi się wnętrze- proste, nieprzekombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy 2.0HDI tam jest chyba TS-40 czy tam Aisin Warner jakis AW55-60 czy jakos tak? (pisze z pamieci) ktory nie jest juz taki starzszny, zas samo 508 - spoko auto za ta kase biorac pod uwage rocznik, wypas itp.

 

Godzinę temu, piotrek305 napisał:

508 świetne auto 🙂 mi się marzy polift w RXH. jaki rok przebieg i silnik ?

A po lifcie RHX to nie bylo ze to tylko 'uterenowione' ale juz nie hybrydowe? Cos tak tam mieszali pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

508 świetne auto mi się marzy polift w RXH. jaki rok przebieg i silnik ?
Genialne auto, z bardzo dobrymi dieslami, świetnym wypasem, blachy w ocynku i ceny normalne
Dużo ludzi przekonuje się do 508 zamiast oklepanego passata, który normalnie jest gorszy od 508.
@tazman 
Grudzień 2012, 2.0, 220k przelotu.

Bez wypasu, ale jest xenon, panorama, hud, lepsze audio.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodziło raczej o działanie tragicznego automatu porównywalnego jakością z automatem z pierwszego Yarisa.

 

Swoją drogą moja ciotka miała chyba 308 SW z 2016 roku i sprzedała to po pół roku bo elektronika co rusz wywalała choinkę na desce i nie była pewna tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś z Was doradzi, pomoże przy wyborze kupna samochodu.

Budżet 50-70 tys. więc celuję w samochód używany. Zależy mi na niezłej pakowności, typ kombi, benzyna, skrzynia biegów w automacie (żona ...). 

Przeglądając już nieco internety w oko wpadła mi Honda Civic IX 1.8 Tourer. Modele po lifcie czyli 2015-2017.  Civic ma dość wyważoną możliwość spakowania auta, komfort jazdy i nie najgorszy wygląd.  W mojej ocenie dość praktyczne auto i właśnie tego typu szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku motocykl, który chcę kupić ale zastanawia mnie jedna rzecz. Badania techniczne ma na prawie rok ale OC kończy się za tydzień, wiadomo OC po zmianie właściciela nie przedłuża się z automatu ale co w tym wypadku powinienem zrobić jeśli zdecyduje się na zakup? Czy mogę wykupić polisę jeśli nie mam jeszcze dowodu rejestracyjnego na siebie? Jeszcze nie natrafiłem na przypadek, że polisa kończy się za kilka dni więc nie wiem czy kupować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Speedy69
Zwróć uwagę przede wszystkim na suchy silnik, układ hamulcowy i czy to auto w ogóle jakoś jedzie, bo gubią moc niesamowicie, tym bardziej przy upałach wydajność tych silników bardzo zauważalnie spada. Czasami elektryka lubi odmówić posłuszeństwa, na czele z wyświetlaczem między zegarami i PDC. Ogólnie całkiem wdzięczne autko, ale jak na "eSkę" bardzo ociężałe. Ja bym bez zastanowienia poszedł w S4 B5


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na tamte lata S6C5 bardzo dobre auta. Jesli sie nie myle zrobili aftermarketowy upgrade - specjalna odme zeby sie nie zbieral nagar bo to przez niego gubily nawet 30%mocy albo w C5 albo w RS4 tak mialem. Tam koniecznie trzeba bylo dodatkowo izolowac strefe ciepla itd. Przy S4B6 z czy nawet RS4B7 bylem juz swiecie przekonany ze najlepsze auto jakim jezdzilem ze znaczkiem S z tamtych lat to S4B5 2.7 biturbo. Nawet tunerzy do C5 czesto wkladaja te jednostki bo maja wiekszy potencjal, mniej problematyczne a mozliwosci wiecej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Speedy69 napisał:

ale lekko obawiam się awaryjności i kosztów utrzymania

To pod żadnym pozorem nie kupuj takiego auta. To są stare auta i w większości mocno przechodzone, decydując się na zakup musisz mieć szczęście i trafić w miarę z egzemplarzem i być przygotowanym na wyłożenie sporej ilości kasy. Auto ma swoje lata to raz a dwa, że auta o dużej mocy nie mają łatwego życia już od momentu wyjazdu z salonu. Nie kupują ich przecież emeryci 😄 Tak na poważnie to nie chcę cię zniechęcać ale nie ma takiej opcji, żebyś nie wywalił na takie auto małej fortuny jeśli wszystko byś chciał na tip top. Zorientuj się chociażby ile kosztować może remont V6 albo chociaż kompleksowa regeneracja 2 głowic + robocizna. Przecież jeżdżąc takim autem o nieznanej historii serwisowej i przebiegu wysrać ci się może wszystko i to w każdej chwili 😞  Sam smigam e36  z m52 i wiele napraw robię samemu, jakbym miał liczyć wszystko co wrzuciłem w te auto to ch.. by mnie strzelił. Kupując takie auto MUSISZ być przygotowany na wysokie wydatki i nawet nie ma innej opcji.

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.