Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy - zastanawiam się nad autem w miarę kompaktowym samochodem, stąd padł wybór na Mitsubishi Lancer 9 w benzynie. Szukam w miarę mało awaryjnego samochodu, bo chciałbym odpocząć od Citroena C4, który psuje się na potęgę. 

 

Szukam samochodu do 25-30tyś, z silnikiem benzynowym, fajnie jakby było jakieś wyposażenie dodatkowe, a wymagane to klima, tempomat. Macie jakieś propozycje w tym przedziale cenowym. Zależy mi na w miarę bezawaryjnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DaV napisał:

Chodziło mi te clio od dawna po głowie 🙂 Jakby się trafiło w dobrym stanie to czemu nie. Na chwile obecną wszystko jest możliwe 😄 

Jest jeden u mnie we wsi do sprzedania i wygląda całkiem fajnie. Podeślę ci na PW linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, YOBACK napisał:

Koledzy - zastanawiam się nad autem w miarę kompaktowym samochodem, stąd padł wybór na Mitsubishi Lancer 9 w benzynie. Szukam w miarę mało awaryjnego samochodu, bo chciałbym odpocząć od Citroena C4, który psuje się na potęgę. 

 

Szukam samochodu do 25-30tyś, z silnikiem benzynowym, fajnie jakby było jakieś wyposażenie dodatkowe, a wymagane to klima, tempomat. Macie jakieś propozycje w tym przedziale cenowym. Zależy mi na w miarę bezawaryjnej jeździe.

Civic VIII albo IX 1.8 i-VTEC. Prywatnie wolałbym 2.2 i-CTDI/i-DTEC w UFO albo 1.6 i-DTEC w IX, ale mocniejszy benzyniak też jest spoko. Wszystko, byle nie 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci dać cynk jak ktoś będzie sprzedawać ładne e36 323-328i bo obracam się w takim towarzystwie 🙂 320i bym odradził, to nie jest dobry wybór, 323 ma zauważalnie lepszy dół. Róznica jest na tyle odczuwalna, że nie warto rozglądać się za 320i, no chyba że trafi się rodzynek. Ostatnio znajomy trafił z włoch turasa 320i podłoga jak w kilkuletnim aucie wiec w takim przypadku nikt się nie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaV Objeździłem parę sztuk, 323i, 320i, 328i. Wybór jest oczywisty, ale kupić w naszym kraju 2.8 w stanie co najmniej dobrym jest mega wyzwaniem 🙂 U mnie chłopaki też mają fajne sztuki, ale jak pytasz czy chcą może zmienić to wiesz jaka jest reakcja - nigdy 😉 Daj znać jak będziesz miał coś ciekawego, nie śpieszy mi się, ale zmienić zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedniego tematu więc zapytam tutaj. Mam problem ze swoim drugim autem Golfem 4 1,6SR, a mianowicie z tym że podczas jazdy albo po zatrzymaniu się na światłach silnik potrafi zgasnąć. Ciężko jest go później zapalić bo chyba go zalewa, a jak już się go zapali to silnik pracuje nierówno i w ogóle nie ma mocy, samochód jest wtedy jakby z gumy i podszarpuje nim do przodu i do tyłu. Zaczęło się tak robić w sumie od niedawna, wcześniej samochód nie sprawiał żadnych problemów. Wymieniłem w nim świece na nowe NGK, cewkę zapłonową na nową oryginalną i wyczyściłem przepustnicę preparatem od Liqui Moly. Po wymianie cewki i świec auto dalej gaśnie. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, początkowo myślałem że to może być wina świec i cewki bo nie były dość długo wymieniane, pompka paliwa na pewno pracuje bo ja słychać. Może spotkaliście się z czymś podobnym, może to po prostu jest wina jakiegoś przekaźnika/bezpiecznika, może nakierowalibyście mnie gdzie szukać potencjalnego problemu??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, pod kompa na pewno podłączę i zaadoptuję przepustnicę bo po czyszczeniu trochę się rozbiegały obroty i falują. Oby to mnie naprowadziło na to gdzie szukać przyczyny. 

14 godzin temu, turzol napisał:

Sprawdź szczelność kolektora ssącego. W tych 1.6 to najbardziej znana przypadłość.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolektor też na pewno sprawdzę, bo przy wymianie świec zauważyłem na nim świeże zapocenie od oleju od strony rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.