Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, MMCzysci napisał:

Ja lubię glossa. Wymagającej aplikacji przy nim nie zauważyłem. Minus: kompletnie nie ma co liczyć na hydro, woda zachowuje się na lakierze prawie tak, jakby nic na nim nie było.

Wyryte w skale z S20 FE 5G




 

Gloss a show detailer to dwa różne stuffy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator też wracam do GS Show czasem.  Lubie go, trzeba czasem się namachać fibr6a ale efekt warty tego.

Ogólnie od dawna nic nie kupuje, poza tym co potrzebuje jak np coś do opon. Teraz, po długim okresie dominacji ADBL Black Water, kupiłem CarTec Vinyl i jestem zadowolony. Cena, ilość, efekt. Trwałość mam gdzieś, tyle co trzeba siedzi. 🤣

Przestałem gonić  za nowościami.  Nie jestem na bieżąco nawet. Ale dzięki temu wracam do "starych" kosmetyków i odkrywam je na nowo.  

Ktoś z Was też tak ma? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Michał82 napisał:

Przestałem gonić  za nowościami. 

Tak naprawdę prawdziwych "nowości" od jakiegoś czasu już nie ma (chyba pandemia stała się takim "hamulcowym") - nowe produkty to najczęściej powielane "starocie" innych producentów z nowym zapachem, kolorem i opakowaniem. WIele "nowości" to nie wyróżniające się niczym produkty, których wiele podobnych u innych producentów. Kosmetyki z grafenem (lub "grafenem") już przestały być tym, co przyśpieszało bicie serca. 

21 minut temu, Michał82 napisał:

wracam do "starych" kosmetyków i odkrywam je na nowo

Ja również wracam do kosmetyków, o których m.in. na tym forum wspominano 10 i więcej lat temu... I sprawiają mi coraz większą frajdę, coraz bardziej je doceniam.

  • Lubię to 7
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Eidos71 napisał:

Ja również wracam do kosmetyków, o których m.in. na tym forum wspominano 10 i więcej lat temu...

Coś w tym jest. 

Ja jestem tu na Forum od 2013 roku.

Jak sięgam pamięcią chwalono wtedy różne produkty. Przykładem QD np. AF Finale, Megs Ultimate, CG P40, a teraz nikt ich nie poleca, nie wspomina o nich, nie zauważyłem w dziale "Twój Arsenal" by je ktoś kupował ostatnio choć są dostępne na rynku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer w tzw. międzyczasie pojawił się ADBL, Soft99 i Shiny Garage i dużo innych marek, które zdominowały rynek. Niektórzy z userów tego forum sami zaczęli robić chemię, czy pozakładali dobrze prosperujące studia detailingowe. Porównaj asortyment Carpro sprzed 10 laty z aktualnym - jak dzień do nocy. Mam dużo sentymentu do produktów z tamtych lat (ostatnio kupiłem m.in. szampon Sonusa i dużo bym dał np. za szampon Lusso czy skorzystał z oferty ówczesnego polskiego sklepu Polishangel) ale trzeba uczciwie przyznać, że teraz wybór dobrych produktów jest dużo większy (czasem nazwałbym to klęską urodzaju). A nowi userzy nawet nie mają szans dowiedzieć się o AF Finale, bo przepadł w zalewie QD1, Show Detailerów itp.

Naturalna kolej rzeczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ad.am zgadzam się z Tobą w stu procentach. Ja nie neguje tej chemii, która powstała w międzyczasie, fakt jest taki, że te Firmy wtedy zaczynały robić rynkowe kariery i co teraz cieszy jak się sprawy posunęły. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ad.am @maciek-drummer Oj, AF Finale, CG P40 , Mainz Hype każde u mnie w arsenale co jakiś czas lubię sobie nimi posmarować 😁😀. Ale to fakt mało kto teraz je kupuje a szkoda bo poza Mainzem to raczej produkty Ppz😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja. Czasem coś przyjechałem do wiadra do mycia podłogi w garażu. Chrupnęło mi się za dużo Koch chemię protector wax. Cała podłoga jest tak mocno hydrofobowa że nie daje się umyć :)))))

 

20220426_203126.jpg

16509979597761600107816934035857.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@analyzator ale żeby dziecko do mycia sufitu zaganiać, No wstydziłabyś sie 😂

@ad.am @Eidos71 mnie ostatnio wzieło na stare klasyki ktore leżą u mnie na półce. Tak jak co robiłem cadillaca to odrazu wiedziałem że na niego połoze Megsa Ultimate. To jaka frajde sprawiają stare kosmetyki czy nawet szampony to jest nie do opisania ❤️ Taka nostalgia człowieka dopada i aż chce sie wrócić do tamtych czasów ❤️ 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapytał dziś o ceramikę. Auto ma 5-6 lat więc zapytałem o stan lakieru - "jest super, zawsze po myciu wycieram". Poprosiłem o szybką fotkę maski z lampą włączoną w telefonie... jak dostałem to byłem pewny, że mnie wkręca.... aż dopisał, że "tych rysek to normalnie nie ma tylko przy lampce je widać" 🤣 ceramikę położę od ręki, zaznaczę mu tylko, że auto najlepiej wygląda w nocy po ciemku 😂 z jednej strony to śmieszy ale z drugiej to aż smutne jak niektórzy postrzegają detailing.

koszmar.jpg

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
32 minuty temu, CarlosBlack napisał:

z jednej strony to śmieszy ale z drugiej to aż smutne jak niektórzy postrzegają detailing.

a co najgorsze to wiekszość salonów samochodowych oferuje usługe "ceramiki" gdzie tylko myja auto i na to idzie ceramika... A ceny są kosmiczne podchodzące pod 6tyś zł. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat są salony które oferują ceramikę w takiej właśnie cenie a dostajesz powłokę "lite". salon odsyła auto do zaprzyjaźnionego studia które bierze za to 2-3 tys a salon dolicza kolejne 3 tys. 😄 Jak się laik na początku zorientuje, że go w uja zrobili? świeży lakier, hydro fajne... a po pół roku powiedzą Ci, że nie dbałeś odpowiednio o powłokę i zapomnij o gwarancji (na powłokę). Spróbuj zapytać sprzedawcę przy kupnie auta "jaka to powłoka/marka" - nie dowiesz się 🙂 na własnej skórze ostatnio - Mazda CX30 i Volvo XC40 niby coś jest ale przy myciu wychodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że myłem przez ostatnie lata felgi papierem ściernym...
NIE JEST idealnie i nie miało być od początku - wyglądały już tak do dupy, że założenie ich na samochód równałoby się złamaniu klauzuli sumienia. Po prostu poprawiły mi humor f80ef646db195f73b8da6320b109a189.jpg92a8a6eff4491fb340ea1b9736082f03.jpgb75754957516a2a07a5a84aa0b41f30f.jpg516f714f01844f8ce20f9ce5431518d6.jpg

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.