Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

@xadamx jaka cena za kwaterę? na ile osób

Ja ostatnim razem jechałem przez Słowację/Węgry i mi się lepiej jechało niż przez CZ-AUT-SLO - mniejszy ruch, dużo spokojniej.

Teraz też planuję tak pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, xadamx napisał:

Którędy jechałeś z PL? Ja w czwartek wyruszam do Baski Vody

Ja co rok (oprócz 2020) jeźdzę do Breli (zaraz obok - raczej bo sa dwie Baska Voda).

 

Jezdzilem tez pare razy na delegacje do HU wiec mam swoją stała trasę.

 

 

A1 -> Ostrawa -> Brno -> Mikulov -> Wiedeń -> A3/S31 -> Koseg -> Szombathely -> 86 -> Lendava -> Mursko Središće -> Cakoviec i dalej już autostrada w CRO.

 

Kupuje tylko winiete na Czechy i Austrie. Brak kolejki na granicy, luźna kontrola (w sensie bez czepialstwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, D@ViD napisał:

A jak tam chłopaki wyglada sprawa z SZCZEPIONY, NIESZCZEPIONY, Testy, sresty 

Mówisz, że mam do czynienia z V1RU$em z forum i wchodzisz wszędzie i nawet czerwony dywan ci rozwiną ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj ceny ok 900 ojro 12 nocy domek weranda klima. Piwo 12pln w barze przy plaży tak sobie. Lody 6pln gałka. Drożej niż kiedyś ale spodziewane. Tyle cen na tą chwilę. Benzynke 100+ płaciłem coś 6,x PLN za litr. Na Murter ludzi jest bardzo dużo i plaże pełne.@xadamx z Lublina, Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja, przerwa na spanie w stolicy. Jak odpala VIA karpatka to będzie elegancko dopiero.

@D@ViD do Chorwacji wymagany jest test zrobiony nie później niż 48h przed. 150cebulionòw w Lublinie. Po powrocie kolejny lub kwarantanna. Super mnie cieszy to 😞 tylko dorośli.

Baj de łej to mam tu niedaleko myjnie i chyba się skusze na test mojej apteczki detailera. Foldable bucket + graty mam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tych co jeżdżą do Chorwacji. Czy byliście może w Hiszpanii, Portugalii i świadomie wybieracie Chorwację ? Bo ja do dzisiaj nie rozumiem fenomenu tego kraju. Byłem raz z 8 lat temu i nie mam zamiaru wracać. Ok wtedy było jeszcze tanio. To był argument. Zawsze wyszło trochę taniej niż na zachód od nas. Moja znajoma jeździ do Chorwacji po kosztach i płaci prawie tyle samo co ja np za Portugalię. A uważam ze jakość plaz i o wiele mniejsza liczba turystów na metr plazy przemawia za innymi krajami. Wiem ze do Portugalii autem srednio jechać ale w cenie paliwa i winiet ja mam loty i często auto na kilka dni. I nie jadę 20h tylko 7-8 z dojazdem i odprawami na lotnisku.

Dlatego jestem ciekawy co Was tam ciągnie, nie jest to post typu zaczepka tylko na serio jestem ciekawy. Może ja czegoś nie dostrzegłem w tym kraju i mi umknęło. Dla mnie po prostu ten kraj przy tych cenach nie jest wart wyjazdu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, analyzator napisał:

@krzygaj ceny ok 900 ojro 12 nocy domek weranda klima. Piwo 12pln w barze przy plaży tak sobie. Lody 6pln gałka. Drożej niż kiedyś ale spodziewane. Tyle cen na tą chwilę. Benzynke 100+ płaciłem coś 6,x PLN za litr. Na Murter ludzi jest bardzo dużo i plaże pełne.@xadamx z Lublina, Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja, przerwa na spanie w stolicy. Jak odpala VIA karpatka to będzie elegancko dopiero.

@D@ViD do Chorwacji wymagany jest test zrobiony nie później niż 48h przed. 150cebulionòw w Lublinie. Po powrocie kolejny lub kwarantanna. Super mnie cieszy to 😞 tylko dorośli.

Baj de łej to mam tu niedaleko myjnie i chyba się skusze na test mojej apteczki detailera. Foldable bucket + graty mam 😉

Co to jest VIA karpatka?

 

 

6pln za gałke loda to nie jest źle.

4,5pln a nawet 5pln kosztuje w takiej dziurze jak Brzydgoszcz. Ani tu morza, ani widoków, ani sezonowości.

 

12 godzin temu, dareme89 napisał:

A ja mam pytanie do tych co jeżdżą do Chorwacji. Czy byliście może w Hiszpanii, Portugalii i świadomie wybieracie Chorwację ? Bo ja do dzisiaj nie rozumiem fenomenu tego kraju. Byłem raz z 8 lat temu i nie mam zamiaru wracać. Ok wtedy było jeszcze tanio. To był argument. Zawsze wyszło trochę taniej niż na zachód od nas. Moja znajoma jeździ do Chorwacji po kosztach i płaci prawie tyle samo co ja np za Portugalię. A uważam ze jakość plaz i o wiele mniejsza liczba turystów na metr plazy przemawia za innymi krajami. Wiem ze do Portugalii autem srednio jechać ale w cenie paliwa i winiet ja mam loty i często auto na kilka dni. I nie jadę 20h tylko 7-8 z dojazdem i odprawami na lotnisku.

Dlatego jestem ciekawy co Was tam ciągnie, nie jest to post typu zaczepka tylko na serio jestem ciekawy. Może ja czegoś nie dostrzegłem w tym kraju i mi umknęło. Dla mnie po prostu ten kraj przy tych cenach nie jest wart wyjazdu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W jakiej miejscowości w Chorwacji byłeś?

Jeśli chodzi o mnie, hm. Ciężko opisać. Taki po prostu magnes. Czuje się tam jak u siebie w domu (ale nie w sensie jak nad polskim morzem, bo jest trochę odwrotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dareme89 zjeździłem cała Portugalię i Hiszpanie ale tylko wyspiarska. Chorwacja jest tańsza ale nie to było argumentem. Uważam że jest równie fajna, inna. Na plus ciepłe morze i możliwość dojazdu własnym autem. W tym roku loty drogie i obostrzenia randomowe. Zarówno Portugalię jak i Hiszpanię czy też Włochy bardzo polecam. Do Włoch autem tyle samo co na Chorwację.

@xadamx z Polski b wjeżdżając na karpatkę na pewno będzie można na Węgrzech przeskoczyć na autostradki w dół do Chorwacji. Obecnie dojazd do Słowacji to głównie słabe drogi ciągnące się przez miasteczka i traci się dużo czasu. Będzie autostrada na samą plażę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 17:54, CarlosBlack napisał:

Wolfgang PPE + DGPS. sealant ostatecznie poszedł "ręcznie" - @ghost dziękuję za podpowiedzi! 🙂

Ręcznie i ruchami prostymi? Czym aplikowałeś? Ja myślałem nad aplikatorem mikrofibrowym w kształcie kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xadamx napisał:

VIA Carpatia - autostrada która ma biec od Litwy aż do Grecji. Niestety do Chorwacji nie jest planowana.

 

A to nie dla mnie. U mnie A1 (poza Piotrków-Czestochowa) to git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lukasz_byd napisał:

A1 (poza Piotrków-Czestochowa)

o właśnie dajcie znać jak się jedzie tym odcinkiem - co prawda będę tamtędy jechał w nocy i dopiero gdzieś za miesiąc, ale już jakieś rozeznanie będzie.

Ostatnio jechałem tamtędy w 2019 jak roboty dopiero co się zaczęły 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj za miesiąc teoretycznie (w połowie sierpnia) ruch będzie już puszczony na nowej nawierzchni. Co prawda na niektórych fragmentach na jednym pasie (co oznacza dość powolną jazdę) ale przynajmniej nie trzeba się będzie zastanawiać czy auto nie zgubiło geometrii. No i pamiętać że od Kamieńska do prawie samej Czwy niby 2 pasy, ale na odcinku ok 40 km jest odcinkowy pomiar prędkości z ograniczeniem do 70 kmh. 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.