Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsza złość na wulkanizatorów, przerodziła się w zakup nowych felg na lato do Leona 😄. Uniknę nerwów i złości przed następną przekładką, zawsze ktoś musiał coś porysować lub zrobić na odczepne.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slovak doszedłem do tego kilka lat temu. Koła wyważam tylko przy zmianie opon jak się zużyją. Kompresor mam w domu więc ciśnienie sam kontroluję a zmienić koła 2x do roku to żaden wyczyn. Szkoda nerwów na wulkanizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio wulkanizator doprowadził mnie do szaleństwa. Kupiłem nowe opony, felgi nawoskowane i przy zakładaniu kół uszkodził felgi.. Po sezonie i tak miały iść do regeneracji, ale teraz myślę gdzie założyć opony po zrobieniu felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gesiu_15, dojadą felgi to będę szukał wulkanizatora 😄

@Fredi88, mam w Astrze dwa komplety i wulkanizatora odwiedzam raz na kilka lat, a z felgami do Leona dość długo się ociągałem. Dodatkowo udało mi się kupić ostatni komplet BBS SX w promocyjnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2020 o 09:52, Slovak napisał:

Wczorajsza złość na wulkanizatorów, przerodziła się w zakup nowych felg na lato do Leona 😄. Uniknę nerwów i złości przed następną przekładką, zawsze ktoś musiał coś porysować lub zrobić na odczepne.

Mnie najbardziej wzruszają ślady po papierze ściernym na felgach od jednego kompletu z domowej floty. Tak tak, jakiś mundry wulkanizator w ten sposób walczył z klejem po ciężarkach. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze 2 komplety. No ale nowe opony na ten rok to i tak im zawiozłem. Właściciel porządnie poważył opony pozaznaczane gdzie najcięższe i 2 zrobił samemu i pięknie mało odważników. Drugi cep nie patrzył na wyważona oponę. I pozakładał na felgę jak chciał także 2 koła maja dużo odważników. Co zrobić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Ostatnie dni były nerwowe, odnośnie przyszłości zatrudnienia. Ale dzisiaj dostałem info, iż zatrudnienie w mojej firmie zostaje na dotychczasowym poziomie, a jedynym "odłamkiem", jakim dostaniemy przez sytuację w kraj8u, jest obniżenie wynagrodzeń o 7,5 % na okres 3 m-cy (na razie), przy jednoczesnym obniżeniu czasu pracy o 3 godziny tygodniowo. Więc nie jest tak najgorzej, chociaż utrata tych kilku stów miesięcznie zaboli... Ale lepsze to, niż szukanie nowej pracy. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eidos71 napisał:

Ufff... Ostatnie dni były nerwowe, odnośnie przyszłości zatrudnienia. Ale dzisiaj dostałem info, iż zatrudnienie w mojej firmie zostaje na dotychczasowym poziomie, a jedynym "odłamkiem", jakim dostaniemy przez sytuację w kraj8u, jest obniżenie wynagrodzeń o 7,5 % na okres 3 m-cy (na razie), przy jednoczesnym obniżeniu czasu pracy o 3 godziny tygodniowo. Więc nie jest tak najgorzej, chociaż utrata tych kilku stów miesięcznie zaboli... Ale lepsze to, niż szukanie nowej pracy. 👍

To super 🙂 bo u mnie to -20% .... bez żadnego terminu na jaki czas no i bez skrócenia czasu pracy 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, david2888 napisał:

To super 🙂 bo u mnie to -20% .... bez żadnego terminu na jaki czas no i bez skrócenia czasu pracy 🙂 

Loo ja zasiłek 10% tego co dostawałem 😁 ale tylko 3 miesiące 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i tak macie dobrze. 5 tydzień na bezpłatnym i nikt z przełożonych nie wie co z majem. Pracownicy zatrudnieni prosto przez firmę pracują, a dla tych z agencji nie ma pracy. Czesc poszła na chorobowe to dostali wypowiedzenia. Kolejnego bezpłatnego nie podpisze, najwyżej dostanę wypowiedzenie i pójdę na zasiłek.. umowa i tak kończy mi się z końcem czerwca i nie mam pewności czy przedłużą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126, na felgach do rodziców samochodu była piramidka, a jeden wulkanizator chciał mi kiedyś dokleić kolejne odważniki.  Wydaje mi się, że mieszkam w okolicy gdzie wulkanizację zakładają najmniej rozgarnięte jednostki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych ludzi koła to tylko przedmiot nic nie wart, ale niech któryś pożyczy ci zdezylowany klucza dyna. żebyś sam dokręcił koło to nie bo popsujesz lub ze to dużo pieniędzy kosztuje a mają klucze chinskie za niecałą 100 lub uszkodzone. Ludzie szanujcie czyjeś mienie jak by to było twoje. Dlatego kupiłem sobie klucz bety.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Slovak napisał:

@Michał126, na felgach do rodziców samochodu była piramidka, a jeden wulkanizator chciał mi kiedyś dokleić kolejne odważniki.  Wydaje mi się, że mieszkam w okolicy gdzie wulkanizację zakładają najmniej rozgarnięte jednostki. 

A co myślisz o pomyślę że najpierw przekłada się gumy, potem jeździ trochę i po jakimś czasie wraca się na wyważenie? 😁 Raz Ojciec miał takiego wulkanizatora 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Michał82 w takiej cenie jeszcze nigdy auta swojego nie tankowałem 😛 Pamietam jak zdałem prawko 10 lat temu i moje pierwsze tankowanie auta 3.70zł/1l i wtedy akurat podskoczyła cena paliwa 😛 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wulkanizator to jak dobry mechanik szukać że świeca. Dużo wulkanizajci kończy edukację na zakupie maszyn. Co daje wlansie albo stosy ciężarków albo rozłożone po całej feldze. Mają być w jednym miejscu. Na szczęście mój obecny wie że sam 3 lata pracowałem w warsztacie z wulkanizacja i traktuje mnie poważnie, ale tak samo jak ja jego. Sam mogę powiedzieć że klienci też byli różni czasem ludzie złom chcą składać i potem pretensje ze są problemy. Zwłaszcza że jak jest tylko zakład który robi tylko koła i opony to trzeba się liczyć że oni zarabiają tylko 2 razy w roku na wiosnę i na zimę także wtedy najgorzej przekładać opony. Jak ktoś ma gotowe felgi to ja podrzucam zawsze w zimę czy latem na zrobienie i mam gotowe do przełożenia ale nie zawsze jest tak że ktoś ma takie warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przekonują mnie te marketowe stacje.
W benzynowych silnikach może i jakiejś różnicy nie zauważyłem, ale w dieslach była zauważalna różnica w spalaniu i kulturze pracy(o ile można mówić o kulturze pracy w dieslu).

Oszczędność na jednym tankowaniu to max 10zł. Dla mnie nie warto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.