Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Michał126 napisał:

patrząc na zeszłotygodniową pogodę

Nie wiem jaki tam macie mikroklimat w TG ale u mnie w Mikołowie , 2 tygodnie temu było OK ale od poniedziałku 23 do dziś to cały czas deszcz , wiatr , a dziś lekki grad którego na podwórku miałem tyle że było biało :shock:. Zresztą opony zimowe nie są tylko "na śnieg" lecz jak temperatura spada to się zmienia , bo letnie w temp 1,5*C (dziś o  14:30 tyle było) są twarde.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki tam macie mikroklimat w TG ale u mnie w Mikołowie , 2 tygodnie temu było OK ale od poniedziałku 23 do dziś to cały czas deszcz , wiatr , a dziś lekki grad którego na podwórku miałem tyle że było biało :shock:. Zresztą opony zimowe nie są tylko "na śnieg" lecz jak temperatura spada to się zmienia , bo letnie w temp 1,5*C (dziś o  14:30 tyle było) są twarde.
 
No ja mieszkam. 20km od Mikolowa i deszczyk ze słońcem jak najbardziej ale gradu, śniegu nic :)
Z. Resztą nie o pogodzie chyba ten temat :)
Trzeba wymienić opony ale bez spiny czy jutro czy za 2 tygodnie nic się nie stanie...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ogarniam tej gorączki ze zmianami opon... przekładanie opon to w ogóle głupota i wywalanie pieniędzy. Już lepiej mieć zimówki na stalówkach. Ja mam akurat 2xalu. Przekładka kół (samemu) to jakieś 20 minut. Fakt mam kolegę z podnośnikiem, pistoletem itp ( temat o c5), ale jak ma coś akurat na podnośniku to biorę żabę i przekładam sam na kawałku asfaltu. Całe koła można w środku lata czy środku zimy jak jest martwy sezon zawieźć do przeważenia i luzik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ogarniam tej gorączki ze zmianami opon... przekładanie opon to w ogóle głupota i wywalanie pieniędzy. Już lepiej mieć zimówki na stalówkach. Ja mam akurat 2xalu. Przekładka kół (samemu) to jakieś 20 minut. Fakt mam kolegę z podnośnikiem, pistoletem itp ( temat o c5), ale jak ma coś akurat na podnośniku to biorę żabę i przekładam sam na kawałku asfaltu. Całe koła można w środku lata czy środku zimy jak jest martwy sezon zawieźć do przeważenia i luzik. 
Wiesz myślałem o tym po zakupie auta we wrześniu ale jak już kupować drugi komplet nowych Alu a 2tys nie leży mi teraz :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kolo100 napisał:

Ja mam na myśli okolice Rybnika, Żor gdzie mieszkam... Do Raciborza mam 35km a do Tarnowskich 100km także nie generalizujmy...

Z TG do Żor jest jakieś 70, stówa to jest do Wisły :D

13 minut temu, powalla napisał:

Nie wiem jaki tam macie mikroklimat w TG ale u mnie w Mikołowie , 2 tygodnie temu było OK ale od poniedziałku 23 do dziś to cały czas deszcz , wiatr , a dziś lekki grad którego na podwórku miałem tyle że było biało :shock:. Zresztą opony zimowe nie są tylko "na śnieg" lecz jak temperatura spada to się zmienia , bo letnie w temp 1,5*C (dziś o  14:30 tyle było) są twarde.

No taki mikroklimat, że był se deszcz i te 10 stopni. A w środku tygodnia przez chwilę nawet 17. Byłem też w czwartek w Pradze i tam było pogodnie i kilkanaście stopni. Nie przypominało to zimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem. Auto odebrałem 16.11.2016 i na letnich wróciłem do domu tylko. Warto czasem śledzić oferty salonów bo u mnie z wydrukowanym kuponem że należę do seatclub (a jest to darmowe) kupując 4 koła zimowe płaciłem tylko za 3. Żadna oferta z internetu nie miała podejścia :) Popytaj u siebie w salonie. Może mają jakieś oferty na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to ja za przełożenie całych kół + wyważenie płacę 60 zł, tak było przy 16" zobaczymy jak będzie w tym roku przy 17", ale myślę, że bez zmian. :) Wracałem do domu 2h temu i pokazywało 0 stopni, trochę jestem w szoku, że tak szybko zrobiło się tak zimno. :shock: Zimówki trzeba najpóźniej w przyszłym tygodniu założyć na auto, bo prawda to co napisał @powalla , że letnie w takich temp są twarde, dzisiaj dokładnie to czułem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na myśli okolice Rybnika, Żor gdzie mieszkam... Do Raciborza mam 35km a do Tarnowskich 100km także nie generalizujmy...


Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka


Jeśli chodzi o te okolice to od siebie mogę Ci polecic zakład w Rowniu Klenart (ten przy Wenecji) jeśli chodzi o jakość wykonania usługi. Cen nie pamiętam.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fredi88 napisał:

Ja tak zrobiłem. Auto odebrałem 16.11.2016 i na letnich wróciłem do domu tylko. Warto czasem śledzić oferty salonów bo u mnie z wydrukowanym kuponem że należę do seatclub (a jest to darmowe) kupując 4 koła zimowe płaciłem tylko za 3. Żadna oferta z internetu nie miała podejścia :) Popytaj u siebie w salonie. Może mają jakieś oferty na zimę.

+1 Za 120 jest w Juli udar elektryczny na kablu, najlepszy zakup do auta jaki zrobiłem kilka lat temu. Zmiana kół to moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę dzisiaj Corsą założyć zimówki. Długo jednak myślałem o drugim komplecie felg, z tym, że raczej o alu. No ale alu 5Jx13" to raczej ciężki temat, przynajmniej jakieś ładne, a większych kupować nie będę, bo letnie opony w stanie perfekt i uważam, że nic lepszego mojej dziewczynie potrzebne nie jest, bo 550 zł za komplet opon to dobry deal i tych 155/80 R13 przynajmniej na byle dziurze nie rozwali. Wszedłem sobie jednak najpierw tam, gdzie wszyscy mówią "ale drogo!", a potem na popularny serwis z ogłoszeniami, tam gdzie roi się od madek horych curek... Oczywiście sensownych alusów brak, ale ciach - stalufelgi ori GM za stówę, ładnie wyglądają, prawie pod domem. Zgadałem się z kolesiem, przyjechałem w sumie sceptyczny, a tu ładne, ori farba, jakieś drobne rdzewki, w każdym razie duuużo lepiej niż dwa komplety oryginalnych VW/Audi które mam do aut w domu, lepiej też niż te, na których Corsa wyjechała z fabryki. Wrzucę na to dziś MS Plusy i adios wulkanizatorzy. Bardzo mi ta myśl poprawia humor. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SylPio napisał:

Bardzo sluszne rozwiazanie. Kasa zwroci sie raz dwa...

Otóż to. Przed chwilą zaklepałem do jeszcze jednego. :D Jakoś jak zapamiętale szukałem, zwłaszcza do tego (z cholernymi, typowymi francuskimi parametrami - 5,5Jx14" 4x108 ET24), to nic nie było - a teraz ciach, dwa komplety i oba w Tarnowskich Górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SylPio, jak mi rok temu wyważyli po zmianie na zimówki (w szczycie szału wymian), że przy 120 km/h miałem radosne nawalanie na kierownicy, to powiem tylko tyle - niech idą do diabła. ;) Teraz wyważy się i spokój (byle dobrze ;)), zwłaszcza przy tych przebiegach. Na zimówkach zrobię, nie wiem, może 4 tys. km, więc wyważanie znowu przy kolejnym zakładaniu byłoby ekstrawagancją. Drugie auto zrobi też tyle. Wprawdzie komplecik do Citroena uhandlowałem z 200 zł+80 założenie+20 wentyle na 200 zł+60 założenie+wentyle gratis, ale to i tak jest prawie najtaniej na allegro, licząc per saldo. Tak to już z tym PSA jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2017 o 00:27, KapselK napisał:

Co do cen to ja za przełożenie całych kół + wyważenie płacę 60 zł, tak było przy 16" zobaczymy jak będzie w tym roku przy 17", ale myślę, że bez zmian. :) Wracałem do domu 2h temu i pokazywało 0 stopni, trochę jestem w szoku, że tak szybko zrobiło się tak zimno. :shock: Zimówki trzeba najpóźniej w przyszłym tygodniu założyć na auto, bo prawda to co napisał @powalla , że letnie w takich temp są twarde, dzisiaj dokładnie to czułem. ;)

 

- Zdjęcie starych opon z felg

- Założenie na te felgi nowe opony

- Wymiana wentyli

- Wyważenie

- Zdjęcie z auta kół z letnimi 

- Założenie na auto kół z zimowymi

 

60zł w tym 20zł za wentylki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak nic nie przebije oszustów z za granicy gdzie znasz podstawy językowe kraju gdzie mieszkasz a posługujesz się głównie angielskim :D szyld że zmiana gum 80 euro a gdy zapytałem ile będzie mnie to kosztować to 180 i auto zostawić na 2 dni :o bo niby 19" są bardzo trudne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, StreamHD napisał:

 

- Zdjęcie starych opon z felg

- Założenie na te felgi nowe opony

- Wymiana wentyli

- Wyważenie

- Zdjęcie z auta kół z letnimi 

- Założenie na auto kół z zimowymi

 

60zł w tym 20zł za wentylki. 

pracuje obecnie w serwisie który zajmuje się również wulkanizacją i jeśli mam być szczery to wymiana za 60zł to robota praktyczne bez zarobku...

sam VAT z tej kwoty to 15zł, wiec zostaje 45zł z tego trzeba opłacić ludzi (u nas zawsze robią we 2 wymianę), pokryć koszty lokalu, mediów i amortyzacji sprzętu...

wbrew opinią co po niektórych, kokosów się nie zarabia na tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana opon nie kół z wyważeniem 15" alu 60 zł brutto - wprawdzie u znajomego ale wiem że ceny regularne nie są wiele wyższe . I nie jest to warsztat typu U Mirka w garażu tylko naprawdę profesjonalny warsztat . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.