Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Domel napisał:

obraz.png.65b3f9764e27308ab0a4ae171245d957.png

Trochę w tym prawdy jest niestety albo stety.
Ostatnio na forum zauważyłem że robi się czasami taka spina jak ktoś coś zrobi nie tak jak powinno się robić  (według jakiś super standardów), albo że produkt ma ciut inne PH niż powinien i od razu jest beeee...
Czasami jak czytam posty niektórych to szkoda komentować, to ma być zabawa, sprawiać przyjemność. Ludzie czasami przesadzają.
Ty @Domel jesteś dobrym przykładem tego że trzeba bawić się, testować i nie przeginać. Zdarza Ci się pokazywać jak np. myjesz na jedno wiadro, niektórzy to pewnie już cali się trzęsą na taki widok.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, Patryk14 napisał:

Zdarza Ci się pokazywać jak np. myjesz na jedno wiadro, niektórzy to pewnie już cali się trzęsą na taki widok.

Nie chce zaczynać kolejnej gówno burzy ale jak robisz 3 prewash'e przed dotknięciem lakieru - to nie ważne ile masz wiader 😉 Kwestia pomyślunku, znajomości swojego lakieru oraz dobrania sposobu mycia do stanu zabrudzenia lakieru. W sezonie myje auto 2-3 razy w tygodniu - także w 99% myje ciągle lekko ukorzone auto 😉  Wiem na co, kiedy i jak mogę sobie pozwolić. Uwalonego kocopoła nie dotykam 😉 najpierw #prewash #DomelRadzi #zlydotykbolicalezycie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Domel napisał:

Nie chce zaczynać kolejnej gówno burzy ale jak robisz 3 prewash'e przed dotknięciem lakieru - to nie ważne ile masz wiader 😉 Kwestia pomyślunku, znajomości swojego lakieru oraz dobrania sposobu mycia do stanu zabrudzenia lakieru. W sezonie myje auto 2-3 razy w tygodniu - także w 99% myje ciągle lekko ukorzone auto 😉  Wiem na co, kiedy i jak mogę sobie pozwolić. Uwalonego kocopoła nie dotykam 😉 najpierw #prewash #DomelRadzi #zlydotykbolicalezycie 😄

Tylko widzisz na tym forum nie każdy to zrozumie 😉 Ja też nie chce zaczynać gówno burzy bo szkoda mi na to czasu.
@Tomas22
Jeszcze tak na szybko, jakie znaczenie ma dla Ciebie PH produktu?
Bo nie wiem czy jesteś świadomy że nawet produkty o ph bliskim 7 mogą zniszczyć Ci pół auta, a druga sprawa nie każdy kwas czy zasada ma w sobie środki które źle działają na karoserię czy aluminium etc.
Są produkty które z racji zastosowanych pół produktów muszą mieć takie PH a nie inne. Duża cześć osób tutaj ma pojęcie zerowe na temat chemii i tego jak w ogóle działa kwas, zasada czy produkt o ph neutralnym. Szkoda czasu żeby się nad tym rozwodzić ale nie można iść ślepo za kimś kto np. powiedział że PH 13 to złoooooo w czystej postaci a produkt z PH 2 to w ogóle zjadają karoserię i woski nim jeszcze je zaaplikujesz na lakier.

Kończąc żeby zaraz się jakiś zbędny off topic nie robił. Mem ciekawy 😉 Dbajcie o swoje auta z głową i nie przeginajcie ani w jedną ani w drugą stronę bo nie ma takiej potrzeby. Myjcie, dbajcie, testujcie i bawcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14 skala kwasowości i zasadowoaci. PH poniżej 7 będzie kwasem a powyżej zasada. Nie patrzę względem bezpieczeństwa lakieru czy czegokolwiek ale pod względem bezpieczeństwa samego siebie 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo @Tomas22 to to właśnie 😄

A tak już całkiem na serio. Totalnie desperacko denerwuje mnie pewna kwestia. Fb czy to forum od zawsze gdzieś tam poruszało te kwestie PH. No i się zaczęło. Było dobrze póki każdy miał pH jakie pisał na opakowaniu. Później zaczęły się chamskie myki i nareszcie kogoś olsnilo i producent śmiało powiedział PH NIE MA ZNACZENIA W SILE MYCIA PRODUKTU.

No i spoko xD ale dlaczego nikt kto ogarnia temat nie może dobrze tego sptostowac? Ja np. się na tym nie znam i cholernie chciałbym znac na to odpowiedź. 

Czytam tylko te sprzeczne komentarze, te wymądrzania i robi się to śmieszne i zniechęcające do społeczności detalingu. Bo to trochę dziwne. Nikomu z dystrybutorów nie chce się wypowiadać, bo szkoda czasu z drugiej strony chcą widziec w nas wsparcie. Ci co bardziej uważali na chemii i poświęcili czas na jakąś naukę wola napisać do tych co nie wiedza ze są idiotami XDD i gdzie Tu logika? Eh. 

@Patryk14 ja z chęcią poczytam Twoja wiedzę na ten temat. Przydalby się tu ktoś kto założy temat. Napiszę trochę wywodu, nie będzie się nasmiewal a podejdzie do tematu z jajem, jak facet a nie pipunia hejter 😄 Chciałem bujnac temat o bezpiecznej chemii ale wszystko stanęło na początkowej stronie. Jakbyś był pozytywnie w temacie ogarnięty i miał na to ochotę, daj znać 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=16759]Patryk14[/mention] skala kwasowości i zasadowoaci. PH poniżej 7 będzie kwasem a powyżej zasada. Nie patrzę względem bezpieczeństwa lakieru czy czegokolwiek ale pod względem bezpieczeństwa samego siebie    

 

 

No właśnie o tym pisałem post wyżej. Większość z osób na tym forum nawet nie ma pojęcia o PH. Wie tylko że coś takiego istnieje. pH 7 dla skóry człowieka jest nie wskazane. Wysusza to naszą skórę i jest chociażby podatna bardziej na trądzik. Nie wiem czy masz świadomość tego że Twoja skóra w zależności jak dbasz ma w okolicach 4,5-6 pH. I nie wiem czy wiesz ale wiekoszosc tego co masz w łazience jest kwasem icon_smile.gif.b4a8b1961b729e494ee87a9a4b2a28bb.gifNaprawdę szkoda czasu na takie wywody na forum. pH to tylko jeden z bardzo wielu czynników które mają wpływ na zdrowie jeżeli już o tym mowa. Rozumiem że czekolady też nie jesz bo jej pH jest bardzo bliskie 2?

 

Jestem ciekaw czy ludzie którzy tak bardzo przykuwają uwagę do tego nieszczęsnego pH mają świadomość chociażby w czym pióra rzeczy które zakładają na siebie. Jaka woda myja się codziennie. Pewnie nie.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karbo Cześć teraz przeczytałem o ręce, mam nadzieję że wrócisz do pełnej sprawności,to prawda że nie czuje sie bólu-adrenalina działa( ja nie mam palca u ręki i nie dało sie odratować).Lekarz ma rację że zależy to od Ciebie znajdź dobrego rehabilitanta ,nie forsuj ręki a po czasie sprawność wróci-Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie mówię że PH7 samo w sobie jest bezpieczne. 

Chodzi mi głównie o to że po co producent pisze że PH jest N E U T R A L N E (6.8 - 7.2 ) jeśli w rzeczywistości wynosi ono 12. 

A to czekolada nie psuje zębów ?  Jednego z najtrwalszych minerałów ? 😁

PH ma swoje skutki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak pH nie ma znaczenia, fajnie to widać podczas mycia po japońsku. Miałem już trochę szamponów z neutralnym pH, i każdy podjadał woski w koncentracie. Fusso, SSW, Water Gold. Więc skończyłem na  baniaczku z rozrobionym szamponem i wtedy nic nie podżerało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Również mój ulubiony, może jestem zboczeńcem, ale lubię jak konkretne auta konkretnie pachną, ciekawe połączenie stripper'a przemieszanego z zapachem prawdziwej skóry 🙂 Kobiece zapachy we wnętrzu mnie kręcą, większość mnie pyta jakiego używam zapachu, bo bardzo pasuje do samochodu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stripper to zapach amerykańskich klubów ze striptizem
Używałem go swego czasu w sporych ilościach ale ten czas już minął. Teraz mam chęć spróbować czegoś nowego... Trwalszego.
Żeby nie było OT: dostałem ciekawą ofertę na zakup maszynek

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna profeska... Nawet lampa inspekcyjna się znalazła. Jaka optymalizacja czasu pracy. Nie trzeba oklejać, jedną maszynka z ogromnym BP lecisz wszystko, nie wspominam o innych sprawach.
Będzie Pan zadowolony.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ej ej Hejt i beka z wszystkiego. Ale zarówno Grześka jak i Adama szanuje 😄 jedne z 5 programow jakie oglądam w tv. Później tylko top Gear i automaniak i garaż dudy. Swoją drogą przykre że czasem każą im tam tak Januszowac 😕 

Ale co jak co... Znam lakiernika co robi identycznie jak ten z Indii 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.