Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Leci napisał:

na niektórych osiedlach każdy blok potrafi mieć inne, nierzadko "intensywne" kolory, w skutek czego wszystko wygląda jak porozrzucane klocki LEGO

To dlatego, że jak odprowadzają kumpla po spotkaniu to na pytanie w którym bloku mieszka odpowiada: "f szzerwonym..."  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SylPio napisał:

Maly serwis... olej + filtr, swiece, filtr powietrza. Ogolny przegladzik od gory I spodu. Ogarnalem jeszcze dywaniki gumowe.

Napisz jak oceniasz Amsoila Signature Series 5W30 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zdrowy_zab napisał:

Tak wbijając się w temat -> ktoś może polecić jakieś fajne klocki hamulcowe? Będą obsługiwały LS'a, więc ciężar jest. Textar? Ferodo? Coby za bardzo nie pyliły i nie piszczały ;)

Mam textara z tyłu to strasznie pylą. Natomiast ferodo produkuje bardzo dobre klocki np bardzo ostatnio popularne DS2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full serwis układu chłodzenia. Nowa chłodnica (stara miała juz od dołu kształt banana), termostat (siedział oryginalny z 98r) o dziwo działał dopiero niedawno przestał się domykać, pompa wody też 98r bez luzów ale rolka już trochę luźno się obracała i trochę hałasowała. Teraz nagrzewa się momentalnie :P

 

a3RaH2b.jpg

 

CLrd4kt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie dzisiaj co prawda, ale nie miałem wcześniej okazji wszystkiego ogarnąć na komputerze że względu na narodziny córeczki :) tak więc 2 tygodnie temu moja Beemka dostała oczywiście mycie jak się należy :) dekontaminacja bardziej chemiczna choć doły drzwi przeleciałem Clay Spongem, później One Step na DA i następnie powłoka 4 nano Snow Extreme. Na szybę niewidzialna wycieraczka również od 4 nano Premium Vision. Efekt jak dla mnie bajka :)

20171228_150940.jpg

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek taki obrazek pojawił się w Skodzie 

IMG_1841.jpg.9491666c25601d55cbc70c1ead2449a6.jpg

IMG_1844.jpg.3c556917025eb40c2cda4c0599b544a4.jpg

Więc postanowiłem poświęcić trochę czasu , w planach było porządne mycie na dwa kubły i nagranie jak sprawuje się UNC-r po takim przebiegu , ale w sobotę przywitał mnie mróz -2 stopnie więc mycie pod garażem odpada , postanowiłem że zaliczę bez dotyk 

 

IMG_1846.jpg.6130612f6d9f63fdc995d2d9397c2df6.jpg

IMG_1845.jpg.77c8e2582ce870f55b5b4cc5f2b02d63.jpg

Więcej czasu postanowiłem poświęcić na wnętrze , które sprzątane było jakiś czas temu . Tragedii nie było ale jednak głównym pasażerem jest 3 latek . 

Odkurzanie z tornadorem - apc i dressing i porządne mycie szyb i tak to się prezentuje 

IMG_1850.jpg.fdd6c137a978487774d70cac0f454022.jpg

IMG_1849.jpg.07467f7a8b3ac29a330ece997d2f56f2.jpg

IMG_1853.jpg.dc77aada8db37d7e9f3ac6f1f526f504.jpg

W tym tygodniu auto trafi do ASO na pierwszą wymianę oleju , dlatego postanowiłem sprawdzić jak tam stan pod maską 

IMG_1848.jpg.d657ae2d3db21ac71599323758fab092.jpg

Czysto więc na serwis może trafić bez wstydu . 

I ogólny rzut oka na to jak wygląda auto po 10 k km , myte ręcznie około 1,5 miesiąca temu ale regularnie na bez dotykach . UNC-r robi robotę :)

IMG_1854.jpg.169c2d612748bbce0fda7a53bbb9e5a6.jpg

IMG_1855.jpg.f3fe5d451974e49c9f4f055ac1327157.jpg

IMG_1856.jpg.9bf1a7dd7e7a598ca73034a366850a67.jpg

IMG_1857.jpg.2ccd489dc5d3d5421b9c0abb456d46f4.jpg

IMG_1851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem taką skodzinke w grudniu. Za takie pieniądze bomba auto. Jedyny minus to światła, które świecą średnio a chcieliśmy właśnie te ledy. Też mamy takie pokrętła, bo climatronic 1400zł a w tej cenie mamy koła zimowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na światła nie narzekam wg mnie świecą naprawdę przyzwoicie jak na zwykle żarówki + drl w ledzie .

Nie pamietam już ile kosztował climatronic jak zamawiałem ale wolałem wybrać lepsze radio i 4 szyby w prądzie :)

Zona lubi to auto a to najważniejsze ja tez dużo nim jeżdżę i 1,2 tsi z 7 biegowym DSG jest dla mnie idealnym połączeniem do miasta i nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wytrzymałem, żeby nie przetestować excede tire cleaner i ADBL Blackwater. Oczyszczone pierwszy raz podwójnie excede, opłukane i nałożony Blackwater na opony jak i testuje na plastikach na drzwiach i zderzakach. Ciekaw jestem jak długo BW posiedzi na jednym i drugim.

Co prawda przy ok -3 wiec może to wpłynąć na to jak siądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dzisiaj, ale w sobotę udało się jeszcze przed mrozami lekko ogarną siostry Forda Fieste MK7. Auto nie dotykane od 1.5 miesiąca.
A grane było to co na zdjęciu + jeszcze kilka kosmetyków :) 

SAM_6734.jpg

Osobisty dupowóz również ogarnięty, ale aż żal patrzeć na te 16'nastki i aż sie prosi o letnie 18' + zestaw -40mm w dół

SAM_6705.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzechu23 napisał:

+ zestaw -40mm w dół

Myślę, że dużo by to dało, nawet nie chodzi o wygląd tylko o prowadzenie. Mamy  Superbke z 2012 roku jako służbowe i strasznie mi się dziwnie nią jeździ, jakaś taka miękka, a układ kierowniczy dla mnie tragedia... mam wrażenie, że skręciła by od dmuchnięcia w kierownicę. Nie lubię tak czułego układu. :?Za to komfort i miejsce w wnętrzu na plus, a z tyłu to można się gonić. :D Jednak te właściwości jezdne mi te plusy przysłaniają. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KapselK springi progresywne H&R -40 mm już leżakują w pokoju i czekają spokojnie na marzec/kwiecień :)

a co do prowadzenia... wasz superb nie ma czasem pakietu PNB (pakiet na bezdroża)? Auto wtedy jest seryjnie dość sporo podwyższone i fakt, buja na boki zwłaszcza jak ma się jeszcze wąskie opony i wysoki profil.

U mnie (bez PNB) po zmianie na 225/40/18 prowadzenie jest naprawdę zadowalające (po obniżenia i utwardzeniu mam nadzieje ze będzie jeszcze lepiej) :)  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.