Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

@MOU ja tak samo dbam jak mogę, jednak najgorsze że mamy sporą rotację aut i co sobie przypilnuje serwisów, ogarnę środek, umyję ręcznie i zarzucę SSW to bierze je jakiś gnojorz a ja dostaję stan wyjściowy w którym się brzydzę siedziec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maciek-drummer napisał:

Zdradzę, że będąc na zabiegach u Kolegi @D@ViDna masce oraz błotnikach wpadła testowa wersja wosku od @Funky Witch 👍 Smalcowanie to sama przyjemność, look oraz zrzut wody BOMBA, ale i tak nie wiem co to za wosk... 🤔

Za dużo nie możesz wiedzieć, bo nie będziesz mógł spać w nocy 😛 

Najbardziej imponują mi te dwie fotki.

Taka ciekawostka - Błotnik po one stepie + wosk. Maska po ipie + wosk 🙂 Widać gdzie lepiej działa wosk 

image.png.e9fa155a973bd65f9d58b67e4f214305.png

image.png.c92c594e94e6a8e3db68609ccdac064b.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 taka procedura w wydziale komunikacji. Wkładasz stare tablice i dokumenty do kosza na śmieci, który jest przed urzędem i czekasz na telefon z informacją, o tym, że można odebrać nowe tablice. @DZIADZIA może potwierdzić jak to wygląda w Pabianicach 🙂

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 07:55, D@ViD napisał:

Za dużo nie możesz wiedzieć, bo nie będziesz mógł spać w nocy 😛 

Najbardziej imponują mi te dwie fotki.

Taka ciekawostka - Błotnik po one stepie + wosk. Maska po ipie + wosk 🙂 Widać gdzie lepiej działa wosk 

 

 

A to nie dlatego że błotnik jest 'pionowy' a maska 'pozioma'?

Z błotnika łatwiej piana może ociec w dól, z maski nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PingNoMore napisał:

@Michał82 taka procedura w wydziale komunikacji. Wkładasz stare tablice i dokumenty do kosza na śmieci, który jest przed urzędem i czekasz na telefon z informacją, o tym, że można odebrać nowe tablice. @DZIADZIA może potwierdzić jak to wygląda w Pabianicach 🙂

Tak to jest teraz chyba wszędzie (plus umówione wizyty - w WK STA jest kolejka na dwa miesiące naprzód i teraz chyba tylko nowe i sprowadzone tak rejestrują), ale czas oczekiwania rzeczywiście zajebisty. Ja w grudniu czekałem niecałą dobę (wrzucone w czwartek po 14, do odbioru w piątek o 11), fakt, że nauczony doświadczeniem skompletowałem papiery w sposób pedantyczny i nawet cieć za mną wołał "a wniosek!", myśląc, że nie mam (ale powiem szczerze, że jak widzę o co ludzie pytają, to mu się nie dziwię, tylko podziwiam jego cierpliwość).

No i numery nawet fajne mi przypadły, tak mi się trafiło. :mrgreen:

ca8WWRAh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wrześniu rejestrowałem samochód, O 4 rano pod Starostwem Powiatowym WSE byłem trzeci w kolejce 🙂 miękki dowód z tabilicami odebrałałem dwa dni później natomiast sztywny dowód po miesiącu.

 

jest konieczność wyrejestrowania samochodu? sprzedaż w październik była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukasz_byd napisał:

A to nie dlatego że błotnik jest 'pionowy' a maska 'pozioma'?

Z błotnika łatwiej piana może ociec w dól, z maski nie.

Tak, masz rację, ale zobacz jak "rozbijana", "rozszczepiana" jest piana. Widać, że to hydro jest lepsze. - Oczywiście to moja subiektywna opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie w Białymstoku jest inaczej. Umawiasz wizytę. Termin miałem za niecałe 2tyg. Idziesz ze starymi tablicami i reszta papierów i od ręki dostajesz nowe blachy i miękki dowód. 

Bo nie rozumiem jak w Waszym przypadku użytkować auto jak musicie stare tablice wrzucić do "kosza" i nie ma nowych od razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Michał82 napisał:

Bo nie rozumiem jak w Waszym przypadku użytkować auto jak musicie stare tablice wrzucić do "kosza" i nie ma nowych od razu. 

Jak by Ci to powiedzieć... :mrgreen:

Chociaż akurat w WK STA można zdać stare przy odbiorze nowych, to na wszystko są uniwersalne sposoby 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexander.p kary są od 200 do 1000, jak w październiku 2020 sprzedałeś to masz 180 dni od dnia sprzedaży na zgłoszenie. Kary były tylko zawieszone czasowo, a nie zlikwidowane permanentnie. Z racji ustawy covidowej, część urzędów dopuszcza wydłużenie wymaganego terminu, zawiadamiając zbywcę/nabywcę o konieczności złożenia stosownego podania w tym celu. Jednak nie jest to do końca takie oczywiste, gdyż jest zbyt dużo zmiennych, które wskazują jasno że zapisy  w ustawie covidowej nijak się mają do zapisów w prawo o ruchu drogowym i rozporządzeniu ds. rejestracji. Tak, więc radzę nie czekać zbyt długo. U nas na takie zgłoszenia się nie zapisuje tylko człowiek wrzuca do urny lub wysyła pocztą lub epuap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj rejestrowałem auto po wykupie w leasingu. Z zegarkiem w ręku czas operacji to całe 25 min i wyszedłem z nowymi blachami. Mała miejscowość i w normalnych warunkach się czeka w poczekalni. Limit 6 osób w sali. Byłem 2 w kolejce, godzina 10.30-11 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Notcon, @alexander.p - myślałem, że to dotyczy tylko nabycia, ale teraz sprawdziłem w ustawie Prawo o ruchu drogowym:
 

Cytat

 

Art.  140mb.  [Kary pieniężne za naruszenie obowiązku rejestracji pojazdu lub obowiązku zawiadomienia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu]

Kto:

1) będąc właścicielem pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej wbrew przepisowi art. 71 ust. 7 nie rejestruje pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

2) będąc właścicielem pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisowi art. 78 ust. 2 pkt 1 nie zawiadamia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu

- podlega karze pieniężnej w wysokości od 200 do 1000 zł.

Art.  140n.  [Nałożenie kary pieniężnej]

1.  Kary pieniężne, w sprawach określonych w art. 140m-140mb, są nakładane w drodze decyzji administracyjnej.

2.  Kary pieniężne, o których mowa w art. 140m:

1) za wprowadzenie do obrotu albo niewycofanie z obrotu pojazdów, przedmiotów wyposażenia lub części, o których mowa w art. 70d ust. 1 i ust. 6 pkt 2 przeznaczonych dla konsumentów, nakłada właściwy organ Inspekcji Handlowej;

2) za wprowadzenie do obrotu albo niewycofanie z obrotu pojazdów, o których mowa w art. 70d ust. 1, ust. 4 i ust. 6 pkt 2, nieprzeznaczonych dla konsumentów, nakłada Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego.

2a.  Kary pieniężne, o których mowa w art. 140ma i art. 140mb, nakłada starosta.

3.  Kary pieniężne, o których mowa w ust. 2:

1) pkt 1 stanowią dochód budżetu państwa;

2) pkt 2 stanowią przychód Transportowego Dozoru Technicznego.

3a.  Kary pieniężne, o których mowa w art. 140ma i art. 140mb, stanowią dochód powiatu.

4.  Ustalając wysokość kary pieniężnej uwzględnia się zakres naruszenia, powtarzalność naruszeń oraz korzyści finansowe uzyskane z tytułu naruszenia ustawy.

5.  Kary pieniężne są wnoszone na odrębne rachunki bankowe odpowiednio budżetu państwa, starostwa albo Transportowego Dozoru Technicznego, w terminie 14 dni od dnia, w którym decyzja o nałożeniu kary pieniężnej stała się ostateczna.

6.  Do kar pieniężnych, o których mowa w art. 140m-140mb, w zakresie nieuregulowanym w ustawie, stosuje się odpowiednio przepisy działu III ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa.

7.  Jeżeli czyn będący naruszeniem, o którym mowa w art. 140mb, wyczerpuje jednocześnie znamiona wykroczenia, w stosunku do podmiotu będącego osobą fizyczną stosuje się wyłącznie przepisy o odpowiedzialności administracyjnej.

 

 - tak więc shit happens, nie warto liczyć na łut szczęścia, ani tym bardziej kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PiotrekS napisał:

Ja dzisiaj rejestrowałem auto po wykupie w leasingu. Z zegarkiem w ręku czas operacji to całe 25 min i wyszedłem z nowymi blachami. Mała miejscowość i w normalnych warunkach się czeka w poczekalni. Limit 6 osób w sali. Byłem 2 w kolejce, godzina 10.30-11 

W Starostwie Torunskim jest rezerwacja ale jak juz przychodzisz to jest tak samo jak nie lepiej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając za kolegę - rewelacja pod względem aplikacji, docierania oraz wydajności. Porównał bym go z HoW Sapphire pod tymi względami. Co do innych aspektów to za wcześnie by coś więcej powiedzieć.

Wosk jak wosk tak na prawdę, porównam sobie niedługo kilka różnych i zobaczymy jak wypada Gyeon na tle innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, CarlosBlack napisał:

@alexander.p ale że pod jakim względem? 

 

10 godzin temu, KiziorDZN napisał:

Odpowiadając za kolegę - rewelacja pod względem aplikacji, docierania oraz wydajności. Porównał bym go z HoW Sapphire pod tymi względami. Co do innych aspektów to za wcześnie by coś więcej powiedzieć.

Wosk jak wosk tak na prawdę, porównam sobie niedługo kilka różnych i zobaczymy jak wypada Gyeon na tle innych.

Zacznę od końca. Zaznaczam że leciałem na na bogato 😉

Docieranie to formalność, fibra prawie bez dotyku zbiera film, po 40minutach. Dołączona do zestawu fibra niemalże czysta po dotarciu Mondeo mk4 Kombi.

Zapach, cytrynowy, bardzo przyjemny podczas aplikacji, z czasem schnięcia mniej wyczuwalny - podczas aplikacji użyłem maseczki wystraszony zawartym fluorem.

Aplikacja, banalna. Wosk Bardzo wydajny, tlusty. Aplikowanie z opakowania super vs aplikator. Trochę śmieszne na początku.ruchy koliste, krzyżowe, u najlepsze wzdłużne 🙂

 Kładłem na IPA 50%, na resztkach Aqua ONE. 

 

Także czas start dla wytrzymałość 🙂

 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel z pracy kupił BMW e90, świeży zakup, prosto z Niemiec. Umówiliśmy się na akcję w ten weekend, na nieszczęście pogoda z 12 stopni spadła na 1... No ale nie poddajemy się, ostatnio mało czasu więc nie ma co odkładać w czasie. Już nieraz robiłem mega szybkie akcje - tak samo było tym razem z małym utrudnieniem w postaci mrozu podczas dekontaminacji. Ogarniałem temat wjeżdżając i wyjeżdżając z garażu, na kostce od razu robił się lód - ogólnie hardkorowo. 

Ogólnie bardzo fajny egzemplarz - na pierwszy rzut oka "czysty", jednak widać 15 lat braków wiedzy detailingowej u Niemca. 

Na wnętrze jeszcze przyjdzie pora, zostało jedynie poodkurzane i przetarte z grubszego brudu z plastików. Najważniejszy był lakier na który miałem ok 8h. 

Zanim się wziąłem za polerowanie to było co czyścić:

IMG-7363.jpg

Naklejki do usunięcia:
IMG-7366.jpg
IMG-7372.jpg
IMG-7377.jpg
IMG-7379.jpg
IMG-7391.jpg

Komora na szybko ECh20, od razu lepiej. 
IMG-7393.jpg

Kompletuję arsenał na akcję:
IMG-7395.jpg

Jeszcze w świetle dziennym:

IMG-7399.jpg

Wlew na gotowo:
IMG-7401.jpg

Wnęki na szybko, ale od razu dużo lepiej:

IMG-7410.jpg

Środek się odświeżył mega, chociaż dywany będą nowe:

IMG-7396.jpg

Naklejkę usunąłem krążkiem na wkrętarkę w 10 sekund:
IMG-7402.jpg

Dekontaminacja. Niezawodni zawodnicy. 
IMG-7405.jpg

Ręcznik też niezawodny. 
IMG-7409.jpg

50/50 lampy

IMG-7436.jpg

Różne kombinacje były, to jedna z nich. Chociaż finalnie najlepiej mi siedziało żółtą gąbką i tą pastą Rupesa. 

Ciężko było zrobić dobre zdjęcie temu lakierowi, bo się w obiektywie dość mienił. Przekrój rys ogromny, od drobnizny przez grube sznyty. 
IMG-7452.jpg

Nie zrobiłem przed, jednak było duuuuużo gorzej. 
IMG-7454.jpg

Mały pomocnik mega! Bardzo mocna maszynka. 
IMG-7455.jpg

Przed:
IMG-7457.jpg

W trakcie:
IMG-7458.jpg 

Po:
IMG-7460.jpg

 

Wisienka na torcie. ArtTheShine Obsidian Kotsos Wax. Mega byłem go ciekawy. Aplikacja banalna, docieranie formalność. Tu jeszcze przed woskowaniem. 
IMG-7469.jpg

Tu już po. Efekt dokładnie taki jak sie spodziewałem. Delikatne przyciemnienie i ukrycie małych niedoskonałości przy dużym podbiciu szkiełka. Genialnie musi siedzieć na na CP Essence. 


IMG-7479.jpg
IMG-7485.jpg
IMG-7486.jpg
IMG-7488.jpg
IMG-7490.jpg
IMG-7493.jpg
IMG-7498.jpg

Mojemu też się dostało, niestety tylko na bezdotyku i ususzeniu "czajniczkiem".
IMG-7511.jpg

Pozdro Świry, każdemu z forum życzę tak "detailigowej" soboty. 

  • Lubię to 16
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.