Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Mateczek napisał:


Mojego softa od dłuższego czasu dotyka tylko Marcin (Cinsoft). Mirek (pewnie pytasz o Conmir) nie dorasta mu do pięt emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ojj tu się nie zgodzę. Ja swoją była Alfę GT miałem robioną u Pana Mirka, aktualna 159 również i wszystko jest bardzo dobrze, a Pan Mirek ma ogromną wiedzę. Z kolei w 2014 roku jak miałem 156 2.4 JTD 20v i był problem z mocą, a że nie znałem Pana Mirka to byłem na diagnostyce właśnie w Cinsoft i bez większego sprawdzenia padła diagnoza góra silnika do zdjęcia i cena naprawy od 2 tys wzwyż. Skończyło się na naprawie przez mojego kolegę za kilkanaście zł. Cinsoft wtedy dla mnie przestał się liczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj tu się nie zgodzę. Ja swoją była Alfę GT miałem robioną u Pana Mirka, aktualna 159 również i wszystko jest bardzo dobrze, a Pan Mirek ma ogromną wiedzę. Z kolei w 2014 roku jak miałem 156 2.4 JTD 20v i był problem z mocą, a że nie znałem Pana Mirka to byłem na diagnostyce właśnie w Cinsoft i bez większego sprawdzenia padła diagnoza góra silnika do zdjęcia i cena naprawy od 2 tys wzwyż. Skończyło się na naprawie przez mojego kolegę za kilkanaście zł. Cinsoft wtedy dla mnie przestał się liczyć. 

Dlatego Cinek nie naprawia mi auta, tylko stroi. O tych silnikach ma zdecydowanie większe pojęcie. Mam porównanie obydwu panów, bo osobiście znam ich dosyć długo. Mirek bardzo sympatyczny, dobrze stroi seryjne auta. Niestety kiedy przychodzą jakieś większe modyfikacje, to wiecznie jest coś nie tak. On nie ma pojęcia o mechanice. Kiedy pracował przy znienawidzonych przeze mnie autkach.pl, to jeszcze miał mu ktoś coś do podpowiedzenia. Marcin za to konkretny gość jak nikt inny. Wiem co potrafi, bo widziałem jak mocno modyfikowane samochody robi i po ilu tunerach (w tym po Mirku) poprawia softy. W skrócie: kawę chętniej wypije w Conmirze, ale na strojenie pojadę do Cinsoftu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio w Alfie było baaardzo ubogie. Dlatego zamiast bawić się w jakieś zmieniarki itd, kupiłem stacje na androidzie i od razu lepiej 😁 CarPlay jest, więc z telefonem łączność idealna, w schowku router i czego chcieć więcej? Jedynie nigdy nie mam czasu zamontować tylniej kamery. Nawet kabel już pociągnięty, ale zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia.

IMG_2771.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem w niedzielę gnidę, bo powoli zacząłem zapominać, jakiego jest koloru.

 

20201011_081209.jpg.c36f0ca7296c33fd8620551d5429d03d.jpg

20201011_081438.jpg.e94ac8e14948aada1c32f73f02bfa0d4.jpg

20201011_081726.jpg.d618a602b29aaec1cdaf6a7526fe3cb4.jpg

Po umyciu dodatkowo AF Rejuvenate ręcznie, coby trochę przypudrować płytsze rysy zanim dojdzie do polerki (pewnie 4 kwartał 2038 roku 😛) - zaskakująco dobry efekt. zauważalne, jak to mówi pewien Wojtek 😉 "odmętnienie" lakieru. Finish - SSW i B2B - fajnie współgra z felgami.

20201011_105422.jpg.1a8b6260ae06490bf67dab4e213bd8b4.jpg

20201011_105454.jpg.4508472aeaec5ec9ab8d599eb17de668.jpg20201011_104521.jpg.7d63e27f4af3227f4df81ce377b8ce78.jpg

20201011_105533.jpg.899bdd76e2d9e5b1371f93214af57a17.jpg20201011_104558.jpg.893fd5a915394984d9ab4ee673e715b9.jpg

 

Wiem, wiem. nie oszukujmy się - w Waszej ocenie to grat 😉 W mojej też... ale to fajny grat 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 minut temu, MMCzysci napisał:

w Waszej ocenie to grat

jak widze na ulicy zadbane auto które jest umyte i nawoskowane to chodźbym to była multipla to nie powie sie na nia grat 😄 Wiec z tymi gratami to nie przesadzajmy, fajne wozidło 😄 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, zadbane, to chciałbym, żeby było... w tej chwili jest solidnie doinwestowane od strony mechanicznej, uprane, a buda... no cóż, kiedyś się doczeka.

@Qlimaxss, najpierw nie miałem czasu, a potem potrzeby z tymi oponami zrobić porządku, ale na następny sezon już na pewno wpadną Hankooki. One spoko wyglądają na zdjęciach i mają jeszcze wystarczająco dużo bieżnika, ale niestety wieku nie oszukasz i prawdopodobnie pójdą na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMCzysci napisał:

Wiem, wiem. nie oszukujmy się - w Waszej ocenie to grat 😉 W mojej też... ale to fajny grat 🙂

Fajnie, że dbasz 🙂 przynajmniej auto ma duszę 🙂 Nie jedno nowe auto po roku wygląda gorzej niż Twoje 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD, dzięki, robim, co możem Arsenał i umiejętności skromne, ale zapał jest. Wychodzę z założenia, że auto coś mówi o mnie i dlatego nie może wyglądać jak śmietnik.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Panie bardzo fajne wozidło 👍

@Qlimaxss idąc pod jakim kolwiek centrum handlowym jak pada deszcz obserwuje przechodząc przez parking samochody i myślę sobie " o widać że ten to dba bo wyniuniana furmanka, o tu coś było nie dawno ale przytkany 😀 oo tu coś siedzi ale one step by się przydał chociaż 😂" tak czy inaczej " zboczeniec " kosmetyki zawsze zauważy wet look. Ale to cieszy bo widać że świadomość ludzi jest co raz większa i to nie tylko posiadaczy nowych samochodów. Naprawdę kumają temat. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czester @Moniak Lord Masło, dzięki Co do miejsca, to ubolewam nad brakiem jakiegoś fajnego garażu, jak widzę, jakie niektórzy mają odpicowane hale, to mnie skręca @piotrek305, na silnik złego słowa nie powiem, bo nic się przez 6 lat nie zepsuło. Raz jeden tylko wyświetlił się komunikat o zapchanym filtrze cząstek, ale pewnie dlatego, że auto długo stało. Na dodatek jest czym pojechać, mimo pozornie niezbyt imponującej mocy i nie pali wiader ON. Denerwuje tylko elektryka, która dba o to, żeby właściciel się nie nudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padem mikrofibrowym - taka kieszonka. Mało wygodne, bo słabo trzyma się na ręce, ale tylko tyle mam póki co. AF jest całkiem fajnym cleanerem - trochę maskuje, bezproblemowo się dociera, nadaje super śliskość, lakier jest widocznie mniej "zamglony". Pewnie nie jest to poziom SRP, ale mnie wystarcza. Nie wydaje się, by szkodził woskom - Fusso bez wymycia siedziało pół roku, aż niechcący zabiłem je kwaśnym szamponem - pewnie poleżałoby jeszcze miesiąc. Dodatkowo jest stosunkowo tani.



  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piotrek305 napisał:

francuz z dobrymi blachami plus HDI to bardzo dobry i długowieczny zestaw 🙂

Francuz z dobrymi blachami plus HDI to zestaw z długowiecznymi blachami i długowiecznym HDI. Więcej długowiecznych elementów w nim nie ma.

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.