Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

W mazdzie :) i to już 2 raz, auto ma już prawie 200k nalatane. Tarcze zimmerman klocki ebc chyba black te podstawowe. Niestety bicia nie sprawdzałem nie mam czym. No podjazd jest duży zrobiony specjalnie na mycie aut. Deweloper zrobił jedno miejsce parkingowe i chodnik co było dla mnie nie do przyjęcia. Wszystko wywaliłem i całość jest pokryta kostka. Sąsiedzi na mnie jak na debila patrzyli ze nie będę miał roślinek jak oni. Ale u mnie teraz jak potrzeba to nawet 3 auta się postawi a oni stawiają jedno a z drugiego idą sobie po tej pięknej drodze która przy deszczu to jeden wielki syf. Niestety ta droga to dla mnie największy minus bliźniaka. Na szczęście tylko ok50 metrów jest do asfaltu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dareme89 napisał:

W mazdzie 🙂 i to już 2 raz, auto ma już prawie 200k nalatane. Tarcze zimmerman klocki ebc chyba black te podstawowe. Niestety bicia nie sprawdzałem nie mam czym. No podjazd jest duży zrobiony specjalnie na mycie aut. Deweloper zrobił jedno miejsce parkingowe i chodnik co było dla mnie nie do przyjęcia. Wszystko wywaliłem i całość jest pokryta kostka. Sąsiedzi na mnie jak na debila patrzyli ze nie będę miał roślinek jak oni. Ale u mnie teraz jak potrzeba to nawet 3 auta się postawi a oni stawiają jedno a z drugiego idą sobie po tej pięknej drodze która przy deszczu to jeden wielki syf. Niestety ta droga to dla mnie największy minus bliźniaka. Na szczęście tylko ok50 metrów jest do asfaltu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

z ciekawośći zapytam jaki duży garaż i jak wygląda? 😉 u mnie tak samo powieksze podjazd kostką żeby mieć miejsce na swoje 2 auta i jedno obce 😉 ale do tego roślinki też będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie o graczach jest zdjęcie. Jeszcze nie jest dokończony garaz. Powierzchnia niecałe 16m2 i niestety trochę instalacji domowej typu piony wodne itp. Ale przesuwając auto do ściany bez problemu można z drugiej strony robić naprawy mechaniczne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie i dekontaminacja przed korektą.
Troche jeszce obolały ale zdecydowanie bardziej jako pomocnik pokazujący palcem 😉

Niech sie szwagr szkoli, przy takiej krowie ledwie umylem bok i maske,a juz mozna powiedziec przeforsowalem sie. przy okazji uswiadomilem sobie, ze bedzie mi potrzebna rehabilitacja. 

Q7 ktore zalatwilem znajomemu z Wloch. 3.0 TDi  z przebiegiem 120tys km. 
Jeszcze nigdy nie widzialem zeby 3.0 bylo tak suche. Nawet grama oleju saczacego sie ani przy intercoolerze ani przy odmie. Jak pieprz. Byle tak sie utrzymalo jeszcze przez dlugi czas. Auto z 2007roku wiec jakies tam mankamenty ma. Glownie lakiernicze. Sporo rysek, kilka punktowych wypaleń od odchodow. Jak na swoje lata i pochodzenie rzadko do ustrzelenia egzemplarz. Lubie takie tematy. Jest to dla mnie o tyle satysfakcjonujace, ze zawsze bede wspominany przy tym aucie i trzeba to tak teraz zrobic zeby to byly te dobre wspomnienia 😉

Tyle co do samego auta nie mam zastrzeżeń to do korekty w tym stanie nie mam pewnosci na ile mi zdrowie pozwoli ją wykonać. 
 

3080B11A-4D7D-4B43-B184-5D50BFCDA3F6.jpeg

62FEE580-334D-46EF-A8A9-ED26DB147D81.jpeg

E19DB8C1-E065-4486-9D43-A8D6F7DD5285.jpeg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dareme89 napisał:

Pierwsza naprawa w swoim własnym garażu. Wymiana hamulców. Tak wiem zaciski do malowania na następny sezon. No i pierwsza piana na auto w tej miejscowce. Trzeba wybadać jak sąsiedzi zareagują. Trzeba było umyć auto mimo deszczu bo coś tam trzeba potestować 🙂

95bf7bdaaddb0190b672969763a62366.jpg


6a3230bfdee02b450714aa8dfb8d8c9a.jpg

który rok tej mazdy ? ładnie nalatałeś.. sorki za cytowanie ze zdjęciem ale nie moge tego usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem ja w lutym 2016. Dzisiaj kolejna zmiana. Wada fabryczna kierownicy została usunięta. U mnie niestety pojawiła się po 100tys nie miałem tego szczęścia żeby wymienili mi ja na gwarancji. Udało się fajna używkę trafić.

e9c5ea22b85d268d2413e20438cdbc24.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dareme89 napisał:

Odebrałem ja w lutym 2016. Dzisiaj kolejna zmiana. Wada fabryczna kierownicy została usunięta. U mnie niestety pojawiła się po 100tys nie miałem tego szczęścia żeby wymienili mi ja na gwarancji. Udało się fajna używkę trafić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Troszke dojechana była ta kierownica. Zacznij wcierać mleczko do skór dłońmi to nie będziesz tak niszczył kierownicy 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kierownica zrobiła się biała po jednym czyszczeniu. To nie jest starcie mechaniczne. Przez sto tysięcy nie było żadnego zniszczenia nagle po jednym czyszczeniu tyle farby zeszło. Temat znany na forum mazdy. Niektórym po 20tys farba schodziła. Z reszta połowa sprzedawanych kier na alle ma podobne zniszczenia. Nie wiem co jest z ta skóra. Ta natomiast co kupiłem ma inna fakturę skory, nie wiem czy nie jest ze stanów z jakiegoś auta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crasher 4U 😉 dekontaminacja, essence na białym NAT, cquartz + reload. środek głównie CL Soft i Soft99 WM - bez żadnych dressingów (taka zachcianka właściciela) szyby boczne "dołem" uje@#.. smugami na centymetr ale już czasu i pomysłu brakło 😕 białe kropeczki na kilku zdjęciach to nie pyłki - tak aparat widzi ziarno.

001.jpg

001a.jpg

002.jpg

002a.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

  • Lubię to 5
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dareme89 napisał:

Odebrałem ja w lutym 2016. Dzisiaj kolejna zmiana. Wada fabryczna kierownicy została usunięta. U mnie niestety pojawiła się po 100tys nie miałem tego szczęścia żeby wymienili mi ja na gwarancji. Udało się fajna używkę trafić.

Osobiście wolałbym oddać kierownice do obszycia niz kupować jeszcze jedna kierownicę z kiepiej jakości skórą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym oddać kierownice do obszycia niz kupować jeszcze jedna kierownicę z kiepiej jakości skórą .

Masz racje. Tylko powiedz mi jak przy moich przebiegach mam jeździć bez kierownicy :) gdybym mógł sobie pozwolić auto uziemić na tydzień to nie ma problemu. Cena używki jest śmieszna, a teraz mam na zapas i na pewno będzie do obszycia.

Druga sprawa ze kupiona kiera ma inna skore, inna fakturę, albo coś zmienili albo jest z innego rynku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CarlosBlack napisał:

@mackoo swego czasu szukałem takiego wozidła i do tej pory mi się podoba. co do białego... porządna dekontaminacja i biel nie ta co była 😉 

taki był wymóg przy szukaniu minivana, by nie wyglądał jak kasztan 😅
po dekontaminacji i wyglinkowaniu inny lakier 🤩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojne przygotowanie do zimy 
w skrócie czyli dtox / tar and glue / double sour / piana neutralna / szampon neutralny /

finalnie na lakier @tenzi rls na szyby glas polish pro / ipa oraz drop off w 2 warstwach 

na felgi adbl ssw na opony tire polymer od sg 

IMG-20201011-161759.jpg
IMG-20201011-162338.jpg

 

  • Lubię to 11
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lodowa napisał:

spokojne przygotowanie do zimy 
w skrócie czyli dtox / tar and glue / double sour / piana neutralna / szampon neutralny /

finalnie na lakier @tenzi rls na szyby glas polish pro / ipa oraz drop off w 2 warstwach 

na felgi adbl ssw na opony tire polymer od sg 

IMG-20201011-161759.jpg
IMG-20201011-162338.jpg

 

Rs widywany na ulicach Gdyni i okolic. 
Kiedys chcialem kupic w tym kolorze skodzine ale wybor padl na cupre 🙂 

fajnie sie prezentuje 🙂 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.