Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Naszło mnie dziś na walkę z fotelem kierowcy u mnie w samochodzie.

20200727_165706.jpg.201822b06bd089a521d36a9a3c8fc6de.jpg

Jak widać na załączonym obrazku, miał mocne przebarwienia od jeansów. Co najgorsze - zdjęcie zrobione PO szorowaniu: Colourlock soft, Colourlock strong, ADBL Leather Cleaner i Chemical Guys Leather Cleaner i w sumie nic tego nie chciało ruszyć. Próbowałam potem nawet magiczną gąbką od ADBL z odrobinką wody (gdzieś mi to kiedyś ktoś doradził), dalej bez zmian. Koniec końców postawiłam wszystko na jedną kartę, bo i tak inaczej bym go pewnie lakierowała na nowo... Użyłam kombinacji magiczna gąbka nasączona colourlock soft. Nie mam pojęcia czy taka kombinacja w ogóle powinna mieć prawo bytu i czy nie zostanę za to zjechana, ale opadały mi już ręce xD I efekt tych zmagań jest taki:

20200727_173344.jpg.3eab512aae050aa8e0660f20178e9e47.jpg

Przebarwienia są jeszcze trochę widoczne, ale nie byłam pewna co do tego połączenia chemii jakim pracowałam. W każdym razie nie razi już tak mocno po oczach 🙂 Na to położyłam na koniec Gtechniq L1.

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inka14 cóż według kodeksu detailingowego mandat ci się należy za szorowanie skór magiczna gąbka 😂🤪 ale spróbowałaś i efekt jest zadowalający. Normalnie, to ponowne malowanie skór w takim przypadku 🙂

Pytanie czy topcoatu nie sciaglas 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, D@ViD napisał:

@Inka14 cóż według kodeksu detailingowego mandat ci się należy za szorowanie skór magiczna gąbka 😂🤪 ale spróbowałaś i efekt jest zadowalający. Normalnie, to ponowne malowanie skór w takim przypadku 🙂

Pytanie czy topcoatu nie sciaglas 🙂

Tak żem coś czuła, że to może być taki sobie pomysł xD Ale serio, na fb na grupie kilka osób mi to doradziło i stwierdziłam, że spróbuję, najwyżej i tak się go polakieruje i tak. Hm.. nie wydaje mi się, bym ściągnęła topcoat. Chyba głupi ma szczęście 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wysłano 

16 minut temu, D@ViD napisał:

Wyjdzie z czasem 🙂

Tak jest. Skóra jest bardzo delikatnym elementem wyposażenia, przebarwienia są zazwyczaj bardzo głębokie i nie tylko w topie 😉 dlatego nie używa się pojęcia "przebarwienie" a "transfer koloru" 😊 top zdjety lub go nie było nawet, farba agresywnością naruszona na tyle że będzie się wycierać i wycierać znacznie szybciej 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, D@ViD napisał:

cóż według kodeksu detailingowego mandat ci się należy za szorowanie skór magiczna gąbka 😂🤪

i to srogi 😛 Skór nie mozna szorowac magiczna gąbką bo usuwa sie w taki sposób top. A jak tu jeszcze doszedł celaner to a 99% nie ma juz tam top coatu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Streat napisał:

99% nie ma juz tam top coatu 

Lub już go nie było, no ale patrz też na to z drugiej strony, że i tak do malowania i tak, więc można się pobawić "dla zabawy" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Inka14 napisał:

Jak widać na załączonym obrazku, miał mocne przebarwienia od jeansów. Co najgorsze - zdjęcie zrobione PO szorowaniu: Colourlock soft, Colourlock strong, ADBL Leather Cleaner i Chemical Guys Leather Cleaner i w sumie nic tego nie chciało ruszyć. Próbowałam potem nawet magiczną gąbką od ADBL z odrobinką wody (gdzieś mi to kiedyś ktoś doradził), dalej bez zmian. Koniec końców postawiłam wszystko na jedną kartę, bo i tak inaczej bym go pewnie lakierowała na nowo... Użyłam kombinacji magiczna gąbka nasączona colourlock soft. Nie mam pojęcia czy taka kombinacja w ogóle powinna mieć prawo bytu i czy nie zostanę za to zjechana, ale opadały mi już ręce xD

Czasem trzeba zejść z utartej ścieżki i pokombinować. Kiedyś chciałem być taki ą ę i wszystko robić jak bozia KA przykazała - Prickbort tylko po myciu, żadnych kanapek, żadnych hydrowosków - i jak zobaczyłem jak sam się zarzynam tym bez sensu, to zacząłem na własną rękę szukać rozwiązań i efekt jest właśnie taki, jak na Twoim fotelu.

Swoją drogą, dzięki za podrzucenie sposobu na walkę z identycznie zajechanymi skórami. 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, D@ViD napisał:

Lub już go nie było, no ale patrz też na to z drugiej strony, że i tak do malowania i tak, więc można się pobawić "dla zabawy" 

Dokładnie, inaczej bym nie ryzykowała 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw w jasnych odcieniach wnetrza jest tragiczne...

Do pracy i w ogole nie praktyczna sprawa, poza wygladem jesli juz nie chciec urazic czyjes gusta wypada slabo w uzytkowaniu. Jadac noca wszystko z jasnych kokpitow i foteli odbija sie w szybie czolowej jesli sie mijasz z jadacym w przeciwna strone. Auta sportowe czy premium nie tylko dla bajeru maja czesto do wyboru acantare lub cos ala flock, wszystko co we wnetrzu pochlania odbite swiatlo jest bezpieczniejsze niz polyskujace jasne tapicerki ograniczajace widocznosc i wplywajace na koncentracje i zmeczenie kierowcy(oczywiscie nocą). Nie kazdy pewnie nawet zwrocil na to uwage ale to fakt a nie domysly.  Gdyby nie marketing i  ksiegowi kierowali rynkiem tylko faktycznie bezpieczenstwo zapewne nie byloby jasnych skorzanych tapicerek w autach. Generalnie jak widze jasne srodki to wiem, ze wlasciciel raczej zamula niz przemieszcza sie zwinnie i sprawnie. Oczywiscie od reguly sa wyjatki, lecz na przestrzeni wielu lat ta teoria sprawdzila sie niemal w kazdym przypadku.  przewinelo mi sie przez rece juz raczej nascie tysiecy pojazdow z roznych rąk i tak jak Wy stojac w kolejce do kasy na stacji benzynowej widzicie kogos przed Wami kupujacego plack czy tym podobne scierwo potraficie cos tam sobie wywnioskowac, to ja z racji tego ze ponad 20lat sprzedaje auta mysle ze swoje wnioski wysunalem rownie obiektywnie. 

Ponizej typowe wnetrze bmw z jasnym środkiem, ktore robilem kilka dni temu. A takie dobre welury kiedys robili 😉. Coz. Quantity not quality. Fala hejtu za 3 2 1... 😉

C579386E-C01D-4EF4-915D-75AC2530E441.jpeg

9BC6F058-3DC9-45E5-8C5D-E26A46C9FCDE.jpeg

CB31C2F1-B764-44B5-98C3-25DC57213A35.jpeg

BAC8F01E-462A-4E45-8EB0-2B6B269286E0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mefONE napisał:

Fala hejtu za 3 2 1...

Ja miałem jasne w F11 i tak nie wygladało wnętrze 😄 Nie zamulalem też 🙂

W innych mam ciemne, ale chcialbym miec jasne z ciemna deska i czarna sufitka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najładniejszy konfig to jak wszystko jest ciemne w aucie a tylko fotele, kanapa i część boczku jest jasna 🙂

i praktycznie i bardzo ładne, fajny kontrast 🙂

Najgorzej jak wykładziny są jasne, czasami nawet w bagażniku się zdarza, to jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia gustu niektore mi rowniez sie podobaja. W bmw sportsitz moglby byc nawet rozowy i pewnie by mi to z czasem przestalo przeszkadzac- zartuje oczywiscie 😉 Kiedys mialem E34 M5 z fioletowym wnetrzem i  lakierem techno violet i w takich autach pewnie kolor wnetrza nie mialby dzis dla mnie znaczenia bo nie jest to daily tylko weekendowe auto.  Oczywiscie ze rowniez mialem jasne wnetrza i usyfione w moim posiadaniu nie byly. latem przeciez mniej sie nagrzewaja, lecz na trasach powyzej 1tys km juz po 500km zauwazalne stalo sie u mnie wyrazne zmeczenie ciagle skupienie w nocy robi swoje. Ciemne wnetrze wytlumia refleksy i nie mruzymy tak oczu przy mijankach. Najlepsze porownanie mialem jak jechalem identycznymi autami z takimi samymi silnikami tylko roznica w kolorze tapicerki -na tej samej trasie i w tych samych godzinach rzecz jasna. Dla mnie max dopuszczalny w codziennym uzytkowaniu to taki jak wstawiam ponizej. W tej kwestii nie pomagaja zadne polaryzacje na czolowce czy nawet przyciemnienie a tez kiedys mialem 50%. Ja tu osobiscie nie mam zamiaru wytykac kto zamula zeby nie bylo 😉 wiekszosc tu obecnych zapewne stanowi wyjatek, gusta gustami sle komfort podrozowania obnizony refleksami bezapelacyjnie wplywa na bezpieczenstwo jazdy, a jak wiadomo dla jednych predkosc bezpieczna na autostradzie to 90-110km/h a dla innych dwa razy wieksza. Kiedys chyba w szwecji/finladii zrobili taki test w ktorym kierowca rajdowy jechal na czas z jasnym i ciemnym wnetrzem. wnioski byly podobne. Pozdrawiam

0C757F4E-D372-46E2-8804-26DB43D9603F.jpeg

D1114590-C827-475A-BD47-B81999190455.jpeg

89855982-C721-4624-8399-22C2169561D1.jpeg

02CF3414-68A3-49D2-8E92-6806ADFE9164.jpeg

37 minutes ago, PiterG said:

Nie przy aucie... Pranie fibr. IMG_20200729_100216.jpg

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Miejscowka jakbys na moscie suszyl te fibry 🙂 klimatyczna tapeta.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mefONE to nie tapeta... To szafa od podlogi do sufitu zrealizowana na moje zyczenie. Chcialem uniknac w tym miejscu przesuwanych skrzydel, ktore beda zaburzaly jakakolwiek grafike. Chodzilo rowniez o unikniecie szkla nawet bezpiecznego ze wzgledu na dziecko. Calosc to wydruk na mdf plus lakierowanie. Realizacja ponad 7 lat temu.

Ps: po wiekszej ilosci alkoholu mozna isc na spacer IMG_20200729_220306.jpg.c3d4a1b8ab1cc67dc10aa18393c02d1d.jpg

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem mycie itp. Dziesiaj (z racji wolnego) od 7:11 pierwsze użycie i cleanera i wosku.

20200731_01.jpg.fafbbf0c8f33673e7efbe333dc08f817.jpg20200731_02.jpg.e0be8c6e0a35af714ff636f9664cefc1.jpg20200731_04.jpg.739dd6460def01199cb8eecbeceb6847.jpg20200731_03.jpg.ec2e5fc18a8bb988f3c518e1a3af8278.jpg

Przy okazji mam pytanie: To normalne, że ten wosk tak się kruszy na krawędziach? Potem trzeba zbierać grudki 😬 

20200731_00.jpg.7a3fc0d19b73c32aab046dd23583eaf5.jpg

Cleaner McKees jest rewelacyjny 😀. Świetnie się nim działa (choć doświadczenie mam zerowe - wcześniej uzywałem tylko DDJLP i Fireboll'a UPC). Widze, ze będzie moim ulubionym cleanerem.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelKRZ napisał:

Przy okazji mam pytanie: To normalne, że ten wosk tak się kruszy na krawędziach? Potem trzeba zbierać grudki 😬

Nattysach to normalne 🙂 

Godzinę temu, PawelKRZ napisał:

Cleaner McKees jest rewelacyjny 😀. Świetnie się nim działa

ręcznie robiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, D@ViD napisał:

Nattysach to normalne 🙂 

ręcznie robiłeś ?

Tak. 

Ponieważ Dodo wcześniej używałem głównie maszynowo, to w temacie "Jaki Cleaner?" pytałem (m.in. @ghost'a ) jaki pad do tego, nowo kupionego McKees'a ale w sumie postanowiłem na pierwszy raz ręcznie i tricolorem Flexi. Jak dla mnie fajnie się pracowało. Lakier nabierał super śliskości i tak subiektywnie, fajnie ujawniało się ziarno (takie moje odczucie). 

Wosk tez siadał przyjemnie. W obu przypadkach docieranie rewelacja. 

Dla początkującego - suuuper 🙂

Jedyny problem chwilowo jaki miałem to z fibrą Grass Detail. Zostawiała takie mikro włoski (choć ostatnio była prana). Zmieniłem na WS G+ i już było po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.