Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Marros napisał:

@Inka14 Dobra robota i bardzo ładna Coupeta 🙂 Już kiedyś pisałem, że E46 w Coupecie mimo upływu lat jest bardzo ładnym autem i starzejącym się z klasą🙂

A dziękuję bardzo 🙂 Niestety jeszcze dużo jest do zrobienia, bo poprzedni właściciel niezbyt o nią dbał, ale już wygląda znacznie lepiej, chociaż zżera większość moich wypłat. I podpisuję się pod Twoją wypowiedzią rękoma i nogami - e46 w coupe jest prześliczne, mogłabym godzinami patrzeć na tą linię.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał82 napisał:

A skąd taka moc? Coś było dłubane? 

Co do wyglądu auta to spoleruj tylne lampy z klapy. Niestety to typowe dla BMW z tych lat czy to E46, x5 czy e39 

Fabrycznie miała 204KM, jest na chipie.

A co do lamp... Taki jest plan, by się za to zabrać, mocno mnie to razi, ale to dopiero na wiosnę 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wolny wieczór więc wiadra, butelki z wodą, kosmetyki, fibry i lecimy na bezdotyk. Nie wiedziałem czy chcę kłaść SSW, WG czy elixira więc wziąłem wszystkie ze sobą🤣. Auto miało tygodniowy brud więc nie wygląda to źle:

20200116_220713.jpg.23b78e6298dade13fa60d09e514e577a.jpg20200116_220729.jpg.3eaa1148d979b9c3a4378756e90362f9.jpg

Na aucie od końca września leży Fusso, podbite ostatni raz w połowie listopada SSW. 

Kolejność: Excede T&R, TFR 40/45 ml/1200ml wody, płukanie, ponownie Excede + wheel cleaner od 4detailer i piana z myjni, płukanie. 2 wiadra z FXProtect Nano Shampoo, na lakier wrzuciłem pianę aby zwiększyć poślizg i ilość piany. Dokładnie wypłukane i na koniec poszedł Water Gold A na dwie boczne szyby SSW. I tu zdziwienie bo WG mi się trochę mazał. Możliwe, że to kwestia temperatury 3 stopni.

Tak to wygląda na koniec. Po myciu stwierdziłem, że Fusso w dolnej 1/3 drzwi chyba zaczyna umierać bo miejscami pojawia się tafla. 4 miesiące po aplikacji. I teraz nie wiem czy to kwestia tego, że auto miało prawie 2 miesiące bez mycia, tego że godzinę po aplikacji Fusso zaczęło padać/ mój jakiś błąd przy przygotowaniu powierzchni.

20200117_001919.jpg.5c8e84f238d462c608fb442b8fbdf1b5.jpg20200117_001759.jpg.075e87aa2d0baa5c06f51863bac11e53.jpg

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima nie zima...

Mycie na dwa wiaderka

 

IMG_20200118_163015.jpg

 

Rękawica do mycia ADBL, szampon megsa gold class

Osuszanie kingiem

Później Water Gold i mikrofibra work stuff..

Na opony Black Water aplikatorem z Work Stuff... ale ... PO DRUGIM RAZIE (w traktcie drugiej aplikacji) ZNOWU USZKODZIŁ SIĘ TRIGGER OD ADBL - ten najnowszy. ŻENADA. 

Na szyby AutoGlym Glass Polish jesli dobrze pamiętam.

 

Aż się ciemno zrobiło

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd Z black waterem to normalka padały mi wszystkie atomizery, wydaje mi się ze to nie jest koniecznie kwestia ze te nowe trigery są jakieś lipne czy coś tylko chemia która jest w BW je dobija 🤨 przerzuciłem się teraz na elite detailer quick tire dressing i nie ma problemu a produkty bardzo podobne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretniejsze mycie od dłuższego czasu, a zarazem serwis uncr 

Na ten moment 17900 km przejechanych, aplikowałem w lutym 2019 w temp około 10 stopni. 

Wszystko wygląda dobrze aczkolwiek doły drzwi od strony kierowcy oraz próg z tyłu chyba umarł. Jako top wleciał silk coat 

IMG_20200114_102002.jpg

IMG_20200114_101952.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zwróćcie uwagę że black water to nie typowy dressing. Dressingi są "ciężkie" żelowe, zwykle cięższe od wody. BW jest od niej lżejszy. Przesmarowanie nim mokrej opony skutkuje odparowaniem preparatu razem z wodą. Nie znam sie, nie jestem chemikiem ale widocznie ma jakieś mocne rozpuszczalniki(?) substancje pomagające w odparowaniu produktu które dobijają każdy atomizer. Coś jak T&G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, BartekW napisał:

@lukasz_byd Z black waterem to normalka padały mi wszystkie atomizery, wydaje mi się ze to nie jest koniecznie kwestia ze te nowe trigery są jakieś lipne czy coś tylko chemia która jest w BW je dobija 🤨 przerzuciłem się teraz na elite detailer quick tire dressing i nie ma problemu a produkty bardzo podobne 

 

Godzinę temu, lukasz_byd napisał:

Na opony Black Water aplikatorem z Work Stuff... ale ... PO DRUGIM RAZIE (w traktcie drugiej aplikacji) ZNOWU USZKODZIŁ SIĘ TRIGGER OD ADBL - ten najnowszy. ŻENADA. 

Na szyby AutoGlym Glass Polish jesli dobrze pamiętam.

 

Aż się ciemno zrobiło

Mam BW jeszcze ze starym triggerem i działa już z dobre pół roku. Chyba nie ma na to reguły, wcześniej nawet przy zwykłym ssw triggery potrafiły się rozlecieć w moment. Nie szukałbym raczej przyczyny w samym BW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo to moja druga butla Black water.

0.2l z pierwszej się wylalo przez uszkodzony atomizer.

W szafie. Adbl powinien zostać za to ukarany. To już lepiej niech dadzą do tego takie korki jak w Ludwiku są albo przy natural look. Tak też można na aplikator sobie zaaplikować. Nie musi być psik psik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja z dzisiaj 😉 Szybciutki wypad na bez dotyk 😜 I "Truskawka "na torcie zmiana chińskich kapsli na Ori Fiata 😎.Troszkę musze je ogarnąć ale zostały wyrwane za dobry 4 - pack. @zdanek i @piotrek305 w Końcu możecie spać spokojnie 😛

Dla przypomnienia jak było fota przed 😀

 IMG-20191013-141251.jpg

A tu już z Ori kapslami😎😀. Wydaje mi się że mega zyskał na wyglądzie😉

 IMG-20200118-151315.jpg

Aaaa  @rudi0018 Myślałem ze Dressing @Funky Witch Dark& Shine tak jak pisałeś nie siedzi za długo w deszczu na oponie , Ale nie, dzisiaj patrzyłem na myjni i raczej się nigdzie nie wybiera a ostatnio zrobiłem ponad 100km w deszczu a nie picowałem bóg wie jak oponek 😎, Wiec @Funky Witch Wielkie propsy za ten dressing 🥰

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.