Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Stare radio pasowało lepiej ale brak bt i usb co raz bardziej dokuczał.

NDbMIkk.jpg

qUZzh7m.jpg

 

No i cóż zgodnie z założeniami leciwy Becker gra lepiej od nowego Pioneera średniej klasy. No ale ma wyjście na wzmacniacz, który planuje podłączyć 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaV, ja w zeszłym roku zamontowałem innego Pioneera o podobnych parametrach i funkcjach (DEH-S4000BT - CD, USB, Bluetooth i AUX, oczywiście z mikrofonem) w miejsce starego odtwarzacza JVC i jestem zachwycony tym radiem za 360 zł, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wczoraj narzeczonej koła na letnie a następnie trzeba było wszystko umyć wywieść i pochować. No i przetestowałem wkoncu nowo otwarta myjnie. Spodobało mi się ze połowa stanowisk jest w hali zadaszonej, druga połowa miejsc w hali ma dostęp do kompresorów zeby wydmuchać powietrze jak i odkurzaczy 😄

7D04B3AE-A000-47A5-9000-93A340E429AE.jpeg

080AB526-7F21-45ED-8962-8DF66F871C66.jpeg

7B472B03-E89F-44B6-BDD5-524F4BC1B36A.jpeg

88D5E663-6777-42AB-830A-F77B9CB879F0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na strojeniu i odrazu sprawdziliśmy przebieg i się okazuje, że mój Pasek ma oryginalny przebieg 😄 Nikt mi nie uwierzy.

Zawsze myślałem, że należy mu dodać ze 150 tysięcy ale nie haha  Byłem pewien, że pół miliona ma już dawno zrobione ale jednak aktualne 430 tysięcy jest prawdziwe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pod Warszawą u ogarniętego kolesia - WWE TUNING.  Pracuje w trzech lokalizacjach - Warszawa, pod Warszawą i gdzieś dalej bliżej innego miasta.   

 W Olsztynie jeden olał, drugi gotowce wgrywał, trzeciego nie polecali itp.  Lubie sobie zrobić dobrą trasę to sobie poleciałem 130 km cały czas prosto i szeroko mam.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, StreamHD napisał:

Dziś byłem na strojeniu i odrazu sprawdziliśmy przebieg i się okazuje, że mój Pasek ma oryginalny przebieg 😄 Nikt mi nie uwierzy.

Zawsze myślałem, że należy mu dodać ze 150 tysięcy ale nie haha  Byłem pewien, że pół miliona ma już dawno zrobione ale jednak aktualne 430 tysięcy jest prawdziwe.  

Haha, a ja chciałem właśnie napisać, że zrobiłem serwis w Sharanie, głównie własnymi ręcami, tylko olej zmieniony w warsztacie i to w moim towarzystwie. Penrite Enviro+ 5W30 z AR2300, oryginalny filtr oleju, filtr powietrza Mann, filtr kabinowy Mann; akurat te dwa filtry z Manna akurat są rewelacyjne jakościowo, w ogóle mam wrażenie, że filtry do Volkswagenów (te, które dotąd miałem) z Manna (made in Germany) są z najwyższej półki (a kabinówka VW AG by Mann ma krótszy wkład niż aftermarketowy Mann, te sztywne fragmenty są wykonane z gorszej jakościowo włókniny i jest wyprodukowana w Czechach, nie w Niemczech :lol:). Ale natchnąłeś mnie to jeszcze jednego wyznania. Otóż Sharan, pewnie niewiele młodszy od Twojego Passka, ma przejechane 110 tys. km. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechaniory kręciły głową co to za dziwna marka oleju i jakieś dziwne dodatki do niego? 😄 

Co do wieku i nalotu - pompki nadal mam 3 sztuki jak fabryka, a 4 ma lekkie niegroźne odchyłki.  A tak mnie straszyli, nie bierz paska bo pompowtryski będę zmieniał kilka razy po kilka tysięcy PLN.  U Ciebie to  jeszcze wszystko zdrowe jak fabryczne przy takim przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że kręciły. "Piyrszy roz widza taki łolej!" - "A, bo jo mom jobla na tym punkcie i niy kupuja tych popularnych". "A cooo to? To mo być takie gęste?" - "Aaa, łostało mi po drugim aucie, to po co mo stoć w garażu. Ja, takie mo być". :mrgreen:

A to auto jest całe jak z fabryki, oprócz stanu lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie trochę na forum bo wziąłem się za auto od strony mechanicznej.

W zasadzie w ciągu 1,5 miesiąca...

Kupiłem nowe opony letnie, oddałem do renowacji felgi aluminiowe (wczoraj odebrałem), kupiłem nowe opony zimowe, wymieniłem amortyzatory przod, łożyska amortyzatorów, łączniki stabilizatora a jutro kończę wymianę kompletnego rozrządu, termostatu, świec, oliwy i filtrów.

Kosztów wolę nie liczyć ale pewnie spokojnie ponad 5

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj musiałem wymienić klocki hamulcowe z tyłu bo na jednym skończyła się okładzina i narobił niezłego bałaganu na feldze i prawie usmażył oponę.

Przy okazji postanowiłem zrobić test zabezpieczenia, wewnątrz hi-temp w dwóch warstwach, na zewnątrz fix jedna warstwa, położone jakiś miesiąc temu.

Zacząłem od szamponu Autoland aktywny, opiłki zostały na feldze.

Następnie chwyciłem Tenzi krwawa felga, zaczekałem kilka minut myjąc w tym czasie nadkole, następnie felga została wypędzlowana wew. i na zew.

Zdjęcia po słukaniu.

IMG_20190523_110122_1558613880267.jpg.d2f3bbe8a7ec8ede6d8bcd31e6582f75.jpg

IMG_20190523_110036_1558613900209.jpg.91508bc3ee869bfaf2acb370f67abda9.jpg

IMG_20190523_110016_1558613927143.jpg.788b43dacf58aa103b10b85961c9e752.jpg

Moim zdaniem wyżej wymienione środki nie wpłynęły na zachowanie lsp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Fredi88 napisał:

Po 2.5 roku i 96 tys km wymieniłem wycieraczki przedniej szyby. Tak trwałych jak fabryczne jeszcze nie miałem. :-]

Nic dziwnego - oryginał to oryginał, a przynajmniej powinien być 😉 Ja też ostatnio (przedwczoraj) wymieniłem po 2,5 roku, ale 30 tys. km. Szansę dostał Würth 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 14:36, Michał126 napisał:

Nic dziwnego - oryginał to oryginał, a przynajmniej powinien być 😉 Ja też ostatnio (przedwczoraj) wymieniłem po 2,5 roku, ale 30 tys. km. Szansę dostał Würth 🙂

Właśnie dzięki Tobie dowiedziałem się, że Wurth robi wycieraczki 😮 Czekam na jakąś opinię, bo marka moim zdaniem dobra, a cena wycieraczek - w porównaniu do Boscha AeroTwin (z których od kilku lat korzystam z niestety różnym efektem) - bardzo atrakcyjna. Choć przyznam, że ten czerwony kolor gum nie za bardzo do mnie przemawia 🤔 Chyba, że są też czarne? Może masz zdjęcie jak to wygląda na aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kepacz napisał:

Właśnie dzięki Tobie dowiedziałem się, że Wurth robi wycieraczki 😮 Czekam na jakąś opinię, bo marka moim zdaniem dobra, a cena wycieraczek - w porównaniu do Boscha AeroTwin (z których od kilku lat korzystam z niestety różnym efektem) - bardzo atrakcyjna. Choć przyznam, że ten czerwony kolor gum nie za bardzo do mnie przemawia 🤔 Chyba, że są też czarne? Może masz zdjęcie jak to wygląda na aucie?

To czerwone się ściąga 😉 Gdyby to zostawało, to Visee miałyby zielone. Choć słyszałem kiedyś o pani, która przyjechała reklamować wycieraczki, bo nie zdjęła tych osłonek. :lol:

Nie mam zdjęć, ale mogę zrobić. Za wycieraczki zapłaciłem 45 zł brutto w sklepie firmowym. @rygryss może o nich więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.