Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
1 godzinę temu, Franek napisał:

Serio?

Aż się boje tych 3 cylindrowych wydumek.

nie śledzę tematu mk4 jeszcze, ale jeśli to rzeczywiście tak będzie wyglądać to podziękuję .....

widziałem tylko design mk4 i bardzo mi sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 minut temu, Arkeolowy napisał:

auto 89r. W automacie

Tez mialem mk2 w sumie 2 szt jeden poszedl w swiat a drugi sprzedalem bo kolega meczyl i meczyl az sie skusilem i zaluje do teraz bo jak nowy 0 rdzy na karoseri, podłoga to chyba nigdy nie widziala kamienia. Ale trafil w dobre rece i stoi w garazu :) chociaz tyle ze moge ogladac go bardzo czesto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dziś i nie przy swoim, ale pochwalę się

Mercedes GLE, przebieg 1000km. Lakier zabezpieczony unc-r v1 + unc-r 1.5. Szyby Soft ultra glaco, felgi powłoka kisho. 

6b6e1c2a0b0d389bmed.jpg

 

Bmw x5, 70tyś km przebiegu, lakier wymagał korekty, potem ten sam zestawik unc-r co w mercedesie, fegi Qtechniq, szyby jw.

8acc8c4a8f996851med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lepsze" to znaczy..? :-)

Zalewam już 5 wymianę właśnie Motula i nie mogę złotego słowa powiedzieć. Silnik równo cicho pracuje (jak na ON oczywiście), od wymiany do wymiany nawet grama oleju nie dolewam więc nie kombinuje z innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Motul Specific, jak są lepsze oleje w specyfikacji VW 507.00?

 

Bo nie każdy ma świra na punkcie oleju i jego właściwości

 

U mnie już któryś raz do bmw wpada 0w40 Castrol Edge FST z normą bmw ll04 i o dziwo silnik pracuje i ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak sobie myślałem że przykładowo ja kupiłem 13letni samochód z przebiegiem 250kkm dwa lata temu. No i przez te lata ktoś wymieniał oleje co 30tysi km. A ja teraz daje płukanki, dobre oleje amsoil + dodatek archoil zmieniam co 10/15k km l i czy na dłuższą mete coś zmieni? Przecież podejrzewam że silnik dostał w dupe przez te lata a ja że teraz dbam od 2 lat jak wariat to tylko chyba żebym ja się lepiej czuł a nie silnik ;p A co Wy o tym myślicie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam fiata i oprucz seleni k pure energy to żaden olej nie spełnia norm fiata, oraz wszystkich wymagań jakie są w instrukcji obsługi mojego fiata czyli C3 oraz 5w40 . Dlatego nie patrze na normy fiata czy bmw czy inne tylko na to żeby olej był nisko popiołowy- c3 oraz miał lepkość 5w40 .

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2017 o 14:27, Gardor napisał:

Ostatnio tak sobie myślałem że przykładowo ja kupiłem 13letni samochód z przebiegiem 250kkm dwa lata temu. No i przez te lata ktoś wymieniał oleje co 30tysi km. A ja teraz daje płukanki, dobre oleje amsoil + dodatek archoil zmieniam co 10/15k km l i czy na dłuższą mete coś zmieni? Przecież podejrzewam że silnik dostał w dupe przez te lata a ja że teraz dbam od 2 lat jak wariat to tylko chyba żebym ja się lepiej czuł a nie silnik ;p A co Wy o tym myślicie?
 

A ja na to patrzę trochę inaczej. Człowiek stary i zmęczony życiem musi o siebie dbać znacznie bardziej niż pełen werwy 20-latek. Myślę, że podobnie jest z silnikiem. Jeżeli już kilka razy ziemię dookoła objechał to trzeba go trochę dopieścić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jacus napisał:

 .. wyczyściłem filtr powietrza ( masakra ) oraz filtr kabinowy ( jeszcze gorsza masakra ) :D 

 

20 minut temu, Pajko napisał:

Czyścić filtr kabinowy i powietrza? :shock:

....

Tylko i wyłącznie wymiana na nowy a nie żadne czyszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Firebright napisał:

A ja na to patrzę trochę inaczej. Człowiek stary i zmęczony życiem musi o siebie dbać znacznie bardziej niż pełen werwy 20-latek. Myślę, że podobnie jest z silnikiem. Jeżeli już kilka razy ziemię dookoła objechał to trzeba go trochę dopieścić :).

Tyle, że nawet najlepsza oliwa nie odbuduje tego co już się zużyło i wytarło. Silnika nie uzdrowi ale przedłuży żywot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.