Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
6 minut temu, zibi-M napisał:

Strzeliłem mała 50 z porannego odśnieżania ... 

u mnie to samo 😄

Warsztwa chyba 20-30 cm 😄 Dwie godziny poźniej odwilż na maksa. Podjechałem na myjnie i cały śnieg spłukałem myjką 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 29.08.2018 o 12:50, Grzechu23 napisał:

Jak już jesteśmy w temacie wosków to wczoraj udało mi się troche posmarować superba 😉 

jak tam JODIDO ? jak wrażenia ? look, docieranie, utwardzanie, pocenie ? etc etc etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Domel napisał:

jak tam JODIDO ? jak wrażenia ? look, docieranie, utwardzanie, pocenie ? etc etc etc

Ogólnie rzecz biorąc uważam go za fajny wosk (z serii tych średnio-wymagających poprzez swoją twardość).
Da się spokojnie poprzez mocniejsze roztarcie aplikatorem nabrać odpowiednią ilość wosku nawet w niższych temperaturach (10 stopni), ale nie ukrywając, im cieplej tym lepiej w tym przypadku (oczywiście zachowując podstawowe zasady nienagrzanego lakieru itd)

Co w nim lubie to że oblatuje sobie dosłownie całe auto, ide na kawkę, wracam i spokojnie docieram każdy element bez spiny. Nic nie zasycha. Samo docieranie super sprawa.
Look daje zdecydowanie bardziej ciepły, szklistość również występuje w mniejszym stopniu poprzez zawarte polimery, ale ogólnie widać ze nie jest to zawodnik z kwarcem ☀️

Pocenia w moim przypadku nie uświadczyłem.
Trwałość - u mnie miesiąc siedział spokojnie i zarzuciłem standardowo coś nowego.

Zapach średni, taki nijaki. Żadnej pachnącej nuty. Teraz podobno cos tam zmienili w tej kwestii.
To tak w skrócie co i jak 😉 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzis i nie przy swoim ale wozidło żony ma 19 lat, tylko 62tys przebiegu, wszystkie elementy w oryginale więc szkoda było trochę o auto nie zadbać. Chyba niewiele jeździ Cors C po dwuetapowej korekcie i z lakierem zabezpieczonym Cquartz i plastikami Dluxem 😉

IMG_0741.JPG

IMG_0767.JPG

IMG_0769.JPG

IMG_0819.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żonka też takim pomykała ,nawet kolor ten samy, tyle że 5D , a teraz jeździ nim ojciec ... tylko bieżąca obsługa, zero problemów . Jesteśmy zdziwieni że  za w sumie śmieszną kasę kupiliśmy kiedyś toczydełko i aż żal sprzedawać, bo bezawaryjnie  śmiga od chyba 5 lat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taczka z silnikiem. Komfort jazdy ujemny (po 100 km bolą plecy), głośne to i trzeba kręcić żeby jakkolwiek jechało, ale co dziwne jak na Opla mało pali (1.2 Z12XE) i się nie psuje. Moja była taką ma, za mojej kadencji zostało to doprowadzone do stanu "mint", serwisowane w ASO, takie tam. Dwa razy tym pojechaliśmy do Chorwacji dużo jeżdżąc też po Alpach. Średnie zużycie paliwa z drugiego wyjazdu - 5,8l/100 km. Pilnować trzeba wymian oleju, żeby nie narobić sobie problemów z rozrządem, w którym przez zbyt niskie ciśnienie oleju napinacz łańcucha zaczyna niedomagać. Z tamtą Corsą nie wiem co się dzieje, choć po rozstaniu był to jeden z podstawowych moich dylematów, bo wsadziłem w nią bardzo dużo swojego motoryzacyjnego serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał126 napisał:

To jest taczka z silnikiem. Komfort jazdy ujemny (po 100 km bolą plecy), głośne to i trzeba kręcić żeby jakkolwiek jechało, ale co dziwne jak na Opla mało pali (1.2 Z12XE) i się nie psuje. Moja była taką ma, za mojej kadencji zostało to doprowadzone do stanu "mint", serwisowane w ASO, takie tam. Dwa razy tym pojechaliśmy do Chorwacji dużo jeżdżąc też po Alpach. Średnie zużycie paliwa z drugiego wyjazdu - 5,8l/100 km. Pilnować trzeba wymian oleju, żeby nie narobić sobie problemów z rozrządem, w którym przez zbyt niskie ciśnienie oleju napinacz łańcucha zaczyna niedomagać. Z tamtą Corsą nie wiem co się dzieje, choć po rozstaniu był to jeden z podstawowych moich dylematów, bo wsadziłem w nią bardzo dużo swojego motoryzacyjnego serca.

Ta mojej żony to 1.0. O komforcie i kulturze pracy nie ma co gadać bo nie mq o czym. Ale na dojazdy 2 km do pracy zimą jest wystarczająca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.