Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

😎 Stary rok trzeba zakończyć godnie, więc: 

Wnętrze odkurzanie i ADBL Interior QD na plastiki. Skóry Tenzi Skóra Pielęgnacja. 

Zewnątrz Pre-WashSG Citrus Oil i mycie na dwa wiadra szamponem od DM. 

Od razu lepiej 😍IMG_20181231_132136.jpg.2591c5bd753dda98c84b9979a7b8ada3.jpgIMG_20181231_132048.jpg.da170f5a2e083d11748dbd8af0fee201.jpgIMG_20181231_132103.jpg.78659fafb24aeb59a432f54c935675d4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszki to taki gadżet hah jak co nie którzy naklejki 🙂 One dawno już nie pachna

A co do skóry to dzis na sam koniec roku bardzo się wkur..... Fotel, siedzisko pasażera przefarbowal lekko od jakiś spodni kogoś ... Próbowałem różnymi clenarami i nic, aby troszke mniej widoczne się zrobiło ale ja wiem ze to tam jest 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, david2888 napisał:

A co do skóry to dzis na sam koniec roku bardzo się wkur..... Fotel, siedzisko pasażera przefarbowal lekko od jakiś spodni kogoś ... Próbowałem różnymi clenarami i nic, aby troszke mniej widoczne się zrobiło ale ja wiem ze to tam jest 😠

Już wiem, dlaczego starannie selekcjonuję kosmetyki pielęgnacyjne, utwierdziłeś mnie w przekonaniu żeby trzymać się tego co jest dobre.

 

Już miałem akcje na swojej bardzo jasnej skórze, że od granatowych jeansów pojawiły się odbarwienia. Nie miałem czasu tego wyczyścić i jeździłem tak miesiąc, im dłużej tym trudniej, bo barwnik wnika w głąb.

Jak się zabrałem do roboty, FC leather ultra clean wyczyścił idealnie w kilkanaście sekund bez śladu. Na to ponownie na bogato FC protection Cream i już wiem, że działa a skóra ponownie zabezpieczona na 3-4 miesiące.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, david2888 napisał:

kilka razy aż chyba farba zaczęła schodzić

Taki urok +10 letnich aut, u mnie w niektórych miejscach wytarty jest clear coat i też schodzi. W takim wypadku polecam po wyczyszczeniu nałożyć powłokę coś pokroju Gyeon leather coat a najlepiej Leather shield. Tak przy okazji jak spryskasz zawieszkę ADBL to długo ci pachnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, david2888 napisał:

FC leather ultra clean taki dobry mowisz?

Dobrze, że zadałeś to pytanie.

Owszem jest dobry, ale cała magia nie w cleanerze, nie on jest tu bohaterem. Siła tkwi w zabezpieczeniu.

To zabezpieczenie blokuje, żeby brud nie wnikał, wtedy zanieczyszczenia lekko schodzą większością cleanerów. Do tego zmierzałem 

 

Nie sztuką jest dowalić bardzo mocny cleaner i katować nim skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem jedno Colourlock Leder Versiegelung jest do d.....

Bo skóry były nim zabezpieczone 14 Listopada, czyli półtora miesiąca i w cale nie zabezpieczył skór skoro przepuścil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, david2888 napisał:

No to już wiem jedno Colourlock Leder Versiegelung jest do d.....

Bo skóry były nim zabezpieczone 14 Listopada, czyli półtora miesiąca i w cale nie zabezpieczył skór skoro przepuścil. 

Ciężko stwierdzić na ile pomógł a na ile nie. Colorlock ogólnie jest renomowaną marką, ale takich testów chyba nikt nie robił.

 

Musiałbyś zrobić 50/50 bez zabezpieczenia i z zabezpieczeniem. (oczywiście na jakiejś innej skórze przeznaczonej do zniszczenia).

Składowych może być wiele: oprócz słabego impregnatu do skór, wyjątkowo wredny barwnik w ubraniu, ciekna warstwa fabrycznego zabezpieczenia (np. wytarta z biegiem lat).

 

U mnie Furniture Clinic zestaw spisał się doskonale, ale jak pisałem powyżej składowych jest wiele, różne techniki produkcji skór, różne odczynniki brudzące. Ciężko o powtarzalne warunki.

 

Ogólnie sumienie powinieneś mieć czyste, bo nie użyłeś taniego tandetnego środka zabezpieczającego, a że się stało... no cóż pierwszy wniosek:

usuwać zabrudzenia najszybciej jak to możliwe zanim wnikną,

drugi potestować różne renomowane preparaty i wybrać najlepszy dla siebie 😉 

U mnie na półce Gliptone i  Zymol już czekają na testy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że już nie będę kątowa tych skór 🙂 są zbyt leciwe no i jak widać na szatce, to już, zszedł topcoat. 

Co do zabezpieczenia ktoś poleca/miałby do od sprzedania jakas powloke na skóry? Coś z Geyon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Manolito77 dzięki:) Mnie też się podobało.

@zibi-M nigdy nie jest "za dobrze" ale faktem jest że dziś auto wygląda już duuuużo gorzej.

@ad.am ten FK to był wiele lat temu mój pierwszy poważny wosk. Wosk jest świetny i mam do niego sentyment. A skąd zmiana systemu zimowego? - Kupiłem dwa nowe sealantowe QDeki i chciałem je wypróbować. A na CRa nie godzi się kłaść Jaya Leno i Blackfajera😉

@SylPio DA. Przez lata nie udało mi się opanować rotacji na mojej Hani tak żeby nie zostawały mi hologramy. Lakier Hondowski ma też swoje plusy - maszyną DA i jakimś średnim padem można w one stepie zrobić bardzo przyzwoitą korektę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dwuetapową korektę Golfa - DA, pad mikrofibra Flexipads i czerwony od Lare - wszystko na Sonax EX04-06 - do zestawu dwie warstwy K2 Gravon Lite. 

Małe 50/50 - warto zwrócić uwagę jak zmienia się odcień perły po wypracowaniu lakieru - fabryczny lakier, zauważam to już na kolejnym samochodzie z ww lakierem 🙂

uZ6pZ0o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.