Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

[mention=21599]qdlatyNH[/mention] To jeszcze środek ogarnij przed założeniem, żeby nie kuło oczu

Środki są specjalnie czarne :) umyte również krwawą felgą, ale juz bez wosku. W kilku miejscach jest niestety zadrapany lakier, bo wulkanizatorzy stwierdzili, ze do tego nie przyklei się obciaznik. Muszę kupić czarny mat zaprawkowy i zasmakować to. Na przyszły sezon planuje położyć plastidip od wewnątrz.

 

Co do koloru, to antracyt z palety VW, malowane z puszki.

 

Dziś zakończona operacja czysta felga

 

 

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

64c75b090b2e4f286ea40f1c96bb6342.jpgce789063cb9ee6e310e8728a6d54aca0.jpg97af864c25c1dc602c8ccff7decbf018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testy RedNoxa, dziś ogarnięcie fury.

Planuje na wiosnę przemalować zaciski, jaki kolor wybrać żeby to pasowało ? Na stanie prawdopodobnie mam K2 Czerwony i hammerite zielony połysk, czy wybrać coś innego np czarny połysk kupić ? I planuje renowacje felg, jakiś konkretny lakier tzn. kolor dać, czy taki sam. Szara avensis kombi

IMG-1252.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem kierownicę z auta o małym przebiegu, dziś na spokojnie postanowiłem się zająć ogarnianiem jej 🙂 Mimo dobrego stanu było co robić. To nic przy okazji przetestuje moje nowe nabytki do skóry. 

Od tłuszczu i brudu aż się wszystko błyszczy 😛 

3UcIfQ0.jpg

cbTxOKU.jpg

uRxhwdG.jpg

7Lnjg7W.jpg

HF8mh8U.jpg

Pierwsza ćwiartka, tutaj nie trzeba nic komentować wszystko mówi samo za siebie. 

Z1odXVy.jpg

6PMGiVX.jpg

 

Zostawmy na chwilę skórę

ajjIdm1.jpg

Mikrofibra po drugim przejeździe, po pierwszym aż się kleiło od brudu.

8IE9pdc.jpg

 

No i finalnie mamy ładny fabryczny mat

Q0s9CUH.jpg

 

Wracamy do obręczy

7SYjHDY.jpg

heUWhBE.jpg

 

Nawet nitki odzyskują pierwotny kolor 🙂

eeZQ2nD.jpg

 

Jeszcze mała 50-50

ayw7JES.jpg

sQuZj06.jpg

 

Efekt finalny, jestem zadowolony z prac

dhWYWgs.jpg

zZydwHd.jpg

 

6c80ePn.jpg

 

Z kierownicy odparowują resztki cleanera a za kilka godzin wpada powłoka.  Gyeon Leather Coat potrafi trochę przyciemnić, postaram się wrzucić 50-50 jakby kogokolwiek to zainteresowało. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof Miało być za kilka godzin ale musiałem się szybciej zwijać z rozstawionym sprzętem 😄 

Metoda aplikacji ściereczką Gyeona taką jak do powłok, zostawione na 30 minut i przetarte suchą mikrofibrą dla pewności. 

Tak to wygląda zaraz po aplikacji, jeszcze mokre.

UnJgbzn.jpg

Widać, że jeszcze dosycha.

TjuwkqI.jpg

DPi1AnO.jpg

 

Wracam po 30 minutach

cDiM0kw.jpg

FGQ2moG.jpg

zUZ2Ns3.jpg

 

Lecimy całość, dla pewności nałożę dwie warstwy. Przy okazji na plastiki świetny Koch refresh cockpit care, jak widać nie narobił tandety połyskiem i za to sobie cenie kocha🙂 

wvVMKwl.jpg

uoT4Bst.jpg

Jutro jeszcze zrobię fotkę jak wygląda wyschnięta druga warstwa bo zdjęcie powyżej to stan 2-3 min po aplikacji ale pewnie dostaniemy taki półmat jak w pierwszym 50-50. @Kryman ogarniane zestawem Gyeon Leather Cleaner i Leather coat. W sumie to powinienem następnym razem zrobić test Gyeona Lether Coat bo praktycznie nic o nim nie ma na forum a produkt bardzo fajny 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu przygodach z docieraniem pewnej znanej powłoki postanowiłem coś zmienić. Na warsztat wpadła dziś powłoka FX protect. Docieranie i aplikacja bajeczka. Ucieszyło mnie to, że w instrukcji zalecają docieranie wilgotną fibrą. Dzięki wspaniałej wilgotności w moim nieogrzewanym garażu nawet fibry nie moczyłem.
Polecam dla wszystkich wahających się. Zdążycie przed zimą!4f7f84282215ee4c1d5a0bc05b59b79a.jpg46c962cc2ee5250efa4beaa73d81b5fd.jpg43f4be4a19be99b0d6699e1487db1aa8.jpg301703cc96f1db29cbc4b6ce03663ab1.jpg

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się założyć pakiet zimowy.
Jeden wkret za złotówkę, a właściwie jego brak narobił szkód na 170 zł (kupiłem oryginalne nadkole). Przy większych prędkościach ocierało o koło i wydarło dziurę.
Przy okazji wymiany nadkola wymylem dokładnie wszystko i jakby się ktoś zastanawiał czy czasem nie ściągnac u siebie i nie wyczyścić to polecam. Szczególnie w vagach lubi w tej kieszeni zebrać się sporo syfu i później gniją błotniki od dołu..
Na deser szybkie mycie i (gimby nie znajo) duet duraglossa 601+111. U mnie w arsenale od 5 lat :D jeszcze przed erą chińskich powłok i japońskich fusso ;)


f3b9a4f522eb62433094460ba15044c0.jpg6d3c5588330cac2f85840063cc6d7a4d.jpg77cd1599563b772248d819d2991c4e9b.jpg8ecb9b9adbd8683485d51dc71fb7aaff.jpgdafa6856d60262e705806822c6a7065c.jpgaf3118a9632b17cfa89a0a0995546b0c.jpg6a8c216ba8f84e6c87811f5de90545d8.jpgc1e4575cedbe4da30d6ed546ef177141.jpgde9ba7b7132ce34e8f8dddfa7de329f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bienek napisał:

(gimby nie znajo) duet duraglossa 601+111. U mnie w arsenale od 5 lat 😄 jeszcze przed erą chińskich powłok i japońskich fusso ;)

klasyka duet, taki fajny był, hamerykański 💪

 

Ja w najbliższe dni też sobie wrócę do DG, dla odmiany pójdzie na alu zimowe, Nano Glass Ceramic Coating

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bienek również polecę rozmontowanie podszybia 😁 matko co tam się potrafi dziać to masakra a do tego jeszcze to powietrze z tych okolic jest wciągane do auta. Obrzydliwość i mało co nie zwymiotowałem jak to zobaczyłem 😁

Zestawik DG fajny fajny ale za dużo tego mam narazie by wracać 😉 co nie znaczy że zapomniany. Robiłeś miks czy jedno po drugim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4462]bienek[/mention] również polecę rozmontowanie podszybia matko co tam się potrafi dziać to masakra a do tego jeszcze to powietrze z tych okolic jest wciągane do auta. Obrzydliwość i mało co nie zwymiotowałem jak to zobaczyłem
Zestawik DG fajny fajny ale za dużo tego mam narazie by wracać co nie znaczy że zapomniany. Robiłeś miks czy jedno po drugim ?
Miks bo nie miałem zbytnio czasu bo już się ciemnawo robiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem Golfa - słoneczna pogoda, plus 16 stopni, zapewne ostatni dzwonek w tym roku na sprzątanie auta 😕

Odświeżenie wnętrza Wash Mist'em, z zewnątrz na szybko Sonax Green Lemon Shampoo oraz BSD:

4qx00s9.jpg

ctOw3YF.jpg

aPsL7nH.jpg

Nawet ciekawy ten LC9X w pełnym słońcu:

UsZZr0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vangsta Widzę że cała Flota aut już na zimóweczkach😊👍. Żeby nie było OT. Dziś ogaranołem na zimę Yariske koleżanki (Fusso oczywiście😀) , plus szybkie odkurzanie wnętrza.  O swoją Fieste też w ten weekend zadbałem.  Wymiana opon na zimę Gyeon Tire na oponki , felgi Hi temp , plus szybkie mycie. Aby ładnie było. Na wnętrze nie starczyło czasu😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.