Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze trzymałem różnych firm odmrażacze w boczku w drzwiach a tutaj taka niespodzianka dzisiaj rano.

Zawsze po użyciu spryskiwacz daje na off i "otrzepuje" żeby nic nie spłynęło. Mam nadzieje że magiczna gąbka albo apc ale obawiam się odbarwienia plastiku.

VOo8qpd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Na pewno coś musiało docisnąć butelkę , że tak się stało . 

Co do trzymania w tym miejscu , fakt też trzymam go w tej kieszeni ale mam miejsce na butelkę i nic jej nie dociska . 

Produkt jest bezpieczny dla gumy i plastiku zewnętrznego , ale przyznaję szczerze nie robiłem testów na takich powierzchniach , mam nadzieję że wszystko będzie okej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eryczek napisał:

Bez względu na to czy był to Autoglym czy Sonax, zawsze coś z nich ciekło.

Nie może być inaczej, fizyka: http://pubs.acs.org/doi/pdf/10.1021/je00019a016

W skrócie: tabele pokazują siłę napięcia powierzchniowego roztworów wodnych różnych alkoholi w różnych temperaturach, pierwsza kolumna to procentowy udział alkoholu. Nawet mały dodatek alkoholu powoduje wielkie osłabienie napięcia powierzchniowego, co oznacza że roztwór łatwiej przechodzi przez ciasne łączenia: gwint, mechanizm rozpylacza, itd. Dlatego nie wolno takiego środka w butelce kłaść poziomo, czy atomizerem do dołu, bo drobne przyciśnięcie, zmiana ciśnienia od temperatury i będzie podciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eryczek napisał:

Kiedy jeszcze używałem tego typu preparatów

A z ciekawości teraz czego używasz? Skrobaczki czy wszystkie szyby masz podgrzewane?

edit: nie wiem czy u innych też ale preparaty do odszroniania ładnie mi załatwiają tzw. niewidzialną wycieraczkę. Szyba się mocno marze w takim połączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, KHOT napisał:

Nie może być inaczej, fizyka: http://pubs.acs.org/doi/pdf/10.1021/je00019a016

W skrócie: tabele pokazują siłę napięcia powierzchniowego roztworów wodnych różnych alkoholi w różnych temperaturach, pierwsza kolumna to procentowy udział alkoholu. Nawet mały dodatek alkoholu powoduje wielkie osłabienie napięcia powierzchniowego, co oznacza że roztwór łatwiej przechodzi przez ciasne łączenia: gwint, mechanizm rozpylacza, itd. Dlatego nie wolno takiego środka w butelce kłaść poziomo, czy atomizerem do dołu, bo drobne przyciśnięcie, zmiana ciśnienia od temperatury i będzie podciekać.

dlatego ja swoje odmrażacze trzymam w bagażniku, akurat na boczku mam idealną półeczkę, gdzie mieszczą się na luzie 2 buteleczki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Detailer's Magic mam nauczkę na przyszłość, podzieliłem się konsekwencjami z Wami żebyście również uważali. Wczoraj na szybko wyczyściłem odbarwienie. No i jest dużo lepiej ale myśle że przy pomocy APC i magicznej gąbki zejdzie do końca. 

@kamykmm Od dzisiaj też odmrażacz jest w bagażniku, no chyba że kupie jakiś inny z mniejsza butlą to może wróci na boczek drzwi.


@Eryczek Również samochód mam garażowany ale jak jadę do dziewczyny to stoi pod chmurką całą noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
15 minut temu, Gardor napisał:

@Detailer's Magic mam nauczkę na przyszłość, podzieliłem się konsekwencjami z Wami żebyście również uważali. Wczoraj na szybko wyczyściłem odbarwienie. No i jest dużo lepiej ale myśle że przy pomocy APC i magicznej gąbki zejdzie do końca. 

Najważniejsze że jest OK :) . Dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarysowane drzwi pasażera , nawet widziałem i gadałem ze " sprawcą " - starszy pan przyjechał mercem kombi otwierając drzwi oczywiście musiał otwierać na maksymalny zakres ograniczników , no i oczywiście skaleczył lakier . Patrzę i nie wiem co gadać , bo przecież nie wezmę człowieka za fraki jak mógłby być  moim dziadkiem , gość ledwo powłóczy nogami i tekst " przecież nic się nie stało " . Auto brudne więc jak pod garażem umyłem  zobaczyłem obrysowany lakier . Ja pier@olę , szybka akcja pastą Sonaxa , ale będę musiał poprawić Menzerną 400 . Dobrze że nie ma wgniotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić kasperskyego on-line na polskiej stronie dla 5 urządzeń licencja na 2 lata kosztuje 769zł a na usa.kaspersky.com licencja dla 5 urządzeń na 3 lata kosztuje 149$ a na 2 lat 99$. Wiem że oni nie maja podatku itd ale różnica chyba jest za dużą albo my jesteśmy bogatsi niż grubasy z Ameryki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czaiłem się na laptopa z razera, bo są nieźle wykonane, a kasują za nie mniej niż za jakiegoś macbooka (no i mają windows). Zaglądam na oficjalną stronę - 1500 usd, mówię ok, tylko nie ma w Polsce w żadnym sklepie, więc zaglądam do sekcji europejskiej 1700 euro/1500 funtów, myślę sobie, no to ja dziękuje, dokładanie 2 tysięcy i ten sprzęt robi się totalnie przepłacony. Jakiś czas temu pojawiły się w x-kom, "jedyne" 8300zł. To samo było jak kupowałem telefon, w Niemczech za 100zł mniej dokładali opaskę za 50 euro i 20 euro do jakiegoś sklepu, oraz 3 letnią gwarancję i 1 rok ochrony wyświetlacza, ale niestety Polski serwis w razie czego nie przyjmuje towaru bez Polskiej faktury vat (choć chyba powinien). Przecież obieg pieniądza jest zamknięty i ktoś musi zbiednieć, żeby ktoś się wzbogacił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.