Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

 

3 godziny temu, analyzator napisał:

Właśnie widziałem 95 po 7.94 i 98 po 8.24. Kurde odlot 😄

Orlen u mnie w mieście przebija .. 8.22 za Pb95 .. 98 / verva nawet nie chce wiedzieć .. w całym mieście 7.93-95 za pb95 .. 

Co gorsza .. Orlen ustalił hurt na 8.12 .. i to jest cena która utrzyma się od 2 do 6 czerwca .. i nikt nie wie co będzie dalej .. 

Co do mycia aut .. drugi raz z rzędu w trakcie mycie auta łapie mnie deszczyk / ulewa .. potem po myciu jeszcze z 3-5 razy pada w ciągu jednego dnia .. także czarne oni .. wygląda tak samo jak przed myciem .. jak nie susza i wszędobylski pył to .. deszcz co 5 minut ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, FilipO napisał:

Co gorsza .. Orlen ustalił hurt na 8.12 .. i to jest cena która utrzyma się od 2 do 6 czerwca .. i nikt nie wie co będzie dalej

Pracowała cena w tym czasie, nie mówiąc już że diesel z tego koncernu to nieporozumie 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zwirek03 napisał:

Pracowała cena w tym czasie, nie mówiąc już że diesel z tego koncernu to nieporozumie 🤨

Na zakończenie dnia w piątek cena baryłki brent to 121 USD .. także we wtorek może być jeszcze wyższy hurt ... 

mnie tylko ciekawi gdzie jest szczyt ..czy granicą będzie 8.5 czy 9 zł .. a może wkrótce 1.01 zł za 100ml benzyny .. 

co do jakości paliwa bezpośredniego z tego koncernu -> nie wypowiadam się .. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie detailingu siedzę od około 2010r i do tej pory nawet nie planuje zakupu myjki ciśnieniowej
Póki co... to i ja nie planuję xD
Wiem, że Karchera Professional ma i @Streat - jakiś pomysł, co mi się przydarzyło i czy to do odratowania? Pocieszam się, że skoro po chwili silnik zaskakuje, to może nie zdążył oberwać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MMCzysci powiem tak raz mialem taki problem ze wypłukała mi sie dysza i karcher po chwili sie wyłaczał od ciepłą bo dawał za duze ciśnienie. Najszybcioej bedzie oddac go na serwis zeby zobaczyli co tam mu dolega 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc rodaków za granicą... 

To jest po prostu jakas porażka, dostałem namiary na dwie osoby które pomogły by załatwić wosk na Waxstock, z każdą z dwóch osób z początku rozmawiało się spoko, po wysłuchaniu prośby kontakt się zupełnie urywał. Wstyd mi za takich ludzi naprawdę. Ciężko odpisać, sory nie dam rady, nie udało się, nie robię takich rzeczy. Tylko zwykła cisza... Trzeba liczyć tylko na siebie Ina grono naprawdę bliskich ludzi w temacie 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinka czasu przed wyjazdem żony do pracy. Plan szybkie mycie jej auta, daje jej do ręki bug off'a z radą by nie psikać plastików. Po pierwszym płukaniu patrze i nie wierze... Pierwsza taka wtopa 😅😂 powłoka to zakryje czy bedzie problem? 

IMG_20220621_131152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 19:55, Masa05 napisał:

Szkoda całkowita zachodzi gdy wartość naprawy przekracza wartość pojazdu. W przypadku OC jest tak, że szacunkowa wartość naprawy musi przekroczyć 100% wartości pojazdu.

Postępowanie w przypadku stwierdzenia szkody całkowitej wygląda tak, że masz 2 możliwości jak tą szkodę chcesz rozliczyć. TU proponuje ci pełną wartość (przynajmniej oni tak uważają w oparciu o wyliczenia) pod warunkiem pozbycia się przez Ciebie "wraku". Możesz pojazd pozostawić, lecz wtedy nie otrzymasz pełnej kwoty, lecz tylko różnicę między wartością sprzed szkody i po szkodzie, a przy zastosowaniu różnych współczynników to nie będzie niestety wysoka kwota. 

Ubezpieczyciel z OC sprawcy jest zobowiązany do dokonania naprawy w wysokości nieprzekraczającej wartości rynkowej auta. Wszystko co powyżej idzie z kieszeni poszkodowanego.

 

Cytat

Sąd Rejonowy w konsekwencji poczynionych w sprawie ustaleń nie miał wątpliwości, że przyznana przez ubezpieczyciela kwota odszkodowania była zaniżona i nie wystarczyłaby na pokrycie kosztów naprawy pojazdu. Pozwany kwestionował przy nie tylko wysokość szkody, ale i sposób ustalenia odszkodowania wskazując, że była to szkoda tzw. całkowita czyli, że koszt naprawy przekraczał wartość pojazdu sprzed szkody, a zatem, że jego naprawa była ekonomicznie nieuzasadniona. Zdaniem Sądu Rejonowego jednak zasadą obowiązującą w polskim prawie cywilnym jest tzw. zasada pełnego odszkodowania w granicach określonych w przepisie art. 361 § 2 k.c. Przepis ten stanowi, że naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł, oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu szkody nie wyrządzono. Granicą górną odpowiedzialności za szkodę majątkową w tej sytuacji będzie wartość uszkodzonego mienia, czyli wartość pojazdu sprzed zdarzenia – 28.900 zł. W myśl art. 363 § 1 k.c. naprawienie szkody powinno nastąpić według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Skoro poszkodowana podjęła się naprawy pojazdu to do wartości pojazdu – jako górnej granicy szkody – czyli wartości zniszczonego mienia, pozwany powinien zapłacić powódce odszkodowanie. Pozwany nie może narzucić poszkodowanej czy ma naprawić pojazd nawet jeżeli jest to ekonomicznie nieuzasadnione, ma ona bowiem w tym zakresie prawo wyboru jako właścicielka uszkodzonego pojazdu. Ponosząc wydatki wyższe niż wartość jej pojazdu było jej wyborem, przy czym różnica kosztów naprawy i wartości pojazdu to zaledwie niecałe 660 zł według biegłego, natomiast według powódki 455,94 zł (która twierdziła w pozwie, że koszty naprawy były nawet nieznacznie niższe niż wyliczone przez biegłego). Sąd Rejonowy uznał w świetle powyższego, iż szacunkowy koszt naprawy był zbliżony do wartości pojazdu sprzed szkody, zatem pozwany nie może domagać się ograniczenia poszkodowanej w jej uprawnieniu do władania swoją własnością poprzez żądanie odstąpienia od ekonomicznie nieuzasadnionej naprawy pojazdu i w konsekwencji ograniczenia własnej odpowiedzialności odszkodowawczej do różnicy pojazdu przed szkodą i jego pozostałości po szkodzie. Zbędne było więc ustalenie wartości tzw. pozostałości czyli pojazdu po szkodzie dla ustalenia wysokości odszkodowania należnego powódce od pozwanego, co byłoby istotne tylko w sytuacji nie naprawienia pojazdu przez poszkodowaną.

a tutaj link do pełnej treści orzeczenia Sądu

http://orzeczenia.bydgoszcz.so.gov.pl/content/$N/151005000004027_VIII_Ga_000240_2013_Uz_2014-05-20_001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem w końcu auto z naprawy OC sprawcy, dopłata 1100zł ubezpieczania nie pokryła wszystkiego. Za tyle to bym sobie sam naprawił. Znajomy odstawił audi do aso to go chociaż uprzedzili, że dopłaty na oko 5 tyś będzie mi nic nie mówili o kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaV Już kiedyś wspominałem tutaj... owego czasu miałem podobną sytuację,  wziąłem prywatnie rzeczoznawcą,  zrobił wycenę,  poszedłem do prawnika,  a ten wysłał pismo do sądu i ubezpieczalni.  Bardzo szybko odezwali się,  iż chcą ugody i wyrównają mi wszelkie koszty...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DaV napisał:

Odebrałem w końcu auto z naprawy OC sprawcy, dopłata 1100zł ubezpieczania nie pokryła wszystkiego. Za tyle to bym sobie sam naprawił. Znajomy odstawił audi do aso to go chociaż uprzedzili, że dopłaty na oko 5 tyś będzie mi nic nie mówili o kosztach.

Dav przeczytaj dokładnie to orzeczenie.

W telegraficznym skrócie: Pani dostała odszkodowanie w wys. ok 11tys., auto naprawiła (nie wiadomo za ile), sprzedała, poprosiła rzeczoznawcę o ekspertyzę naprawy. Wyszło koło 29tys. Pani wyrokiem Sądu otrzymała różnicę 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może mi poradzicie. Focus głównie stoi i wygląda. Jak nie jeździ to po jakimś czasie zapinam mu ładowarkę automat lidla.

Ostatnio wisiał. Pojechałem na spacer i widzę start/stop ikona pokazuje że nie dostępny. To zapiąłem go jeszcze raz może coś nie stykało.

Dzisiaj pomierzyłem napięcia. Doładowany 12.66. Po godzinie wyrównało się na 12.40 więc słabawo. Po 2 uruchomieniach silnika 11.55. Po kolejnych dwóch 10.50.

Kaput? 4 lata fabryczny, Mniej niż 40k nalotu. Nigdy nie był rozładowany tak żeby nie zakręcił. Start stopa zawsze wyłączam jak ruszam lub jak zapomnę to po pierwszym razie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator niestety 4 lata na akumulator trzeba liczyć. U mnie samochód garażowany i 5 letni ledwo palił. Tym bardziej przy start stop musi być mocniejszy. Jak już start stop się wyłącza silnika na światłach to całkiem kaput. Przygotuj sobie już 7 stówek na nowy 🙄 też miałem ten ból... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzynio_spafreak spoko trzeba zmienić zmienię. Właśnie powisiał na ładowarce do teraz i twierdzi że naładowany. Ewidentnie padaka. Pytanie co kupić zostaje. I tak nie wysyłka to znajdę coś lokalnie gdzie podjadę i wymienią i po sprawie. Z tym akurat nie bardzo chce jechać do aso bo pewnie wstawią drugi taki sam a jak widać jakość z pierwszego montażu słaba. Zakładałem że te 6 lat to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator dziwne, u mnie w Peżo właśnie zmieniałem akumulator na 10 rocznicę wyjazdu z fabryki (na bank był fabryczny), a u żony w Mazdzie z systemem start/stop właśnie mija 7 rok i nie zapowiada się na potrzebę wymiany. Może jakaś słabsza partia jak uszczelki pod głowicą w RS'ie 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator W ASO zapłacisz 2x tyle. Przy moim urządzenie do sprawdzenia aku w ASO nawet nie podjęło pracy - padaka ale start/stop działał. W ASO mi powiedzieli 1400 zł 😳🤯

W punkcie gdzie wymijają aku 740 zł

Twierdzą że nowe działają 4-5 lat ... coraz fajniej z aku robią 🤬 ale co zrobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.