Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mefONE napisał:

Dobry pomysl z kamerką. Pomyślałbym jeszcze na jakis miesiac zamontować jakas w domu i skierować na auta jesli masz opcje.  To sie nie skonczy, ktos ma ewidentnie problem, ktory zniknie dopiero po złapaniu sprawcy. Jak sie takiemu udowodni, dostanie np kilka tys kary plus zawiasy za zniszczenie mienia, to mu sie odechce. Wspolczuje, ale to nie przypadek. Ewidentnie masz na osiedlu jakiegos napinacza do utylizacji.

No ale jak gosc ma dwa auta i juz dwa zarysowane to jakby... co ma sie dalej stac? Szyby maja wybijac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze minie jakas chwila i ponownie zarysuje. Jesli dewastowane sa tylko te 2 auta na parkingu to ewidentnie oznacza personalne szachy z kims z sąsiedztwa.  Tylko wpierw musisz ustalic z kim. Moze mieszka w poblizu ktos kto pracuje z kims z Was, moze Wasz pies robi pod balkonem komus komu to przeszkadza.  Kumplowi załatwiali auto za kazdym razem gdy ogladal mecz z kolegami w domu... bo za glosno czy cos, a nigdy nikt nie zwracał uwagi. 
Finalnie okazuje sie ze za rogiem w garazu chlopaki otworzyli studio detailingowe z usuwaniem rys i tak klientow sobie ogarniają... 😉 oby  udalo sie **uja złapać czy tam pociagnac do odpowiedzialności, kto co woli. Osobiscie wolalbym zlapac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lukasz_byd napisał:

No ale jak gosc ma dwa auta i juz dwa zarysowane to jakby... co ma sie dalej stac? Szyby maja wybijac?

Przecież może dalej rysować i jeżeli ewidentnie celuje w kolegę @zibi-M to kto wie co może jeszcze odpier....

@zibi-M zainstaluj kamerki oraz tzw. hardwirekit, podłączasz kamerę pod stałe 12V i kamera nagrywa cały czas, a kit pilnuje aby akumulator się nie rozładow.

Ogólnie to sytuacja do dupy bo nigdy w 100% się nie zabezpieczysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zibi-M napisał:

Do Audi już kupiłem kamerkę 3 kanałową czyli obejmująca przód , tył , środek i boki pojazdu z trybem parkingowym w trybie low bitrate czyli stałe nagrywanie 24/7.

 

Czy mógłbyś podlinkować lub na pw napisać co kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczam UWC, wlewam 40 ml do przygotowanej butelki Work Stuff, a odmierzoną demineralkę do butli z koncentratem UWC. Dobrze, że po 100ml się zorientowałem. Tragedii nie ma, muszę tylko pamiętać, że koncentrat jest rozrobiony lekko już.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bez zdjęć bo już nawet wrzucać nie mam siły. znajomy kupił mazdę cx3, 12.2019 rok, 6500 przebiegu. lakier oryg, w naprawdę dobrej kondycji, 100% oryg. i to tyle z plusów. jak go w pewnym salonie "peugeot'a" tak - "peugeot'a" zapewnili (bo tam ktoś Mazdę zostawił w rozliczeniu) auto jest po DETAJLINGU. hydro fajne... a po osuszeniu auta cudowne mazy. wszędzie. dosłownie wszędzie. smoła, chropowaty lakier, felgi upier... jakimś klejem itd. ludzie śmieją się z "handlarzy" ale to od peugeot'a z Wieliczki w niczym nie jest lepsze. najgorsze jest to że teraz będę musiał tłumaczyć kumplowi, że to nie ja narobiłem dużo czarnych kropek na aucie, że pasuje zrobić pełną dekontaminację itd... bo przecież dużo kasy dał i kupił od dilera 😕   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@CarlosBlack taaa a dealer kasuje za taką robotę z 3-4 tys zł 😂 i ludzie się cieszą że mają super zrobione prosto z salonu... A auta całe w opilkach metalicznych, porysowane ale ludzie się cieszą 🤦🏻‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack @Streat  kiedyś zostawiłem swoje auto komuś na korektę lakieru+ceramika, ogólnie jakiś efekt po wszystkim był, ale zostało kilka rys i "baboli" których być nie powinno. Dodatkowo przy pierwszym myciu (po długim czasie) zauważyłem że nakładki progowe wcale nie były chyba polerowane a już na pewno nie byly potraktowane ceramiką. Dopiero sam po czasie to poprawiłem i widzę różnicę. Chwilę po tym wziąłem się za korektę żony auta + wosk i z czystym sumieniem stwierdzam, że choć jestem amatorem zrobiłem dużo lepszą robotę niż ktoś kto robił moje auto i ma większą praktykę oraz wiedze niż ja. A tu szybkie foto z mojej pracy:

 

IMG_20210123_115149.jpg

IMG_20210123_193730.jpg

IMG_20210611_124836.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romanek11 wiesz wszystko zależne ile zapłaciłeś za usługę. Bo jeśli miał by one step to zawsze jakieś głębsze rysy zostaną a usługodawca nie będzie walczył z każdą większą rysą bo powie, że to one step. 

Analogicznie sprawa się ma do nakładek / progów. 

Na co się umawailiscie i jaką kwotę o ile zapytać można? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to co pokazujesz to swirle z mycia , a kiedy powstaly to juz Ty musisz wiedziec jak myjesz , bo raczej jak ktos to jakakolwiek maszyna liznal to by znikly. 
Jak odbierales to nie zauwazyles tych niby baboli , czy moze zgubiles nr do wykonawcy by go poinformowac o babolach ktore pozniej zauwazyles? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla  Hehe... chyba czegoś nie zrozumiałeś, auto na fotach było robione przeze mnie od podstaw, na drugiej focie masz przygotowany lakier do korekty, gdzie przez 5lat od nowości auto było tylko myte i nic poza tym, więc i tak jest raczej ok. Moje auto o którym wspomniałem TO NIE TO AUTO! Babole o których wspomniałem i inne niedoróbki w większości zauważyłem dopiero w domu jak na spokojnie zacząłem auto w garażu oglądać i przy pierwszym myciu widziałem jak zachowuje się woda na nakładkach, które nie widziały raczej polerowania a ceramiki to już na pewno. Sprawę odpuściłem, dałem sobie spokój i sam sobie poprawiłem i idąc za "ciosem" zabrałem się za drugie (żony) auto.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu informujesz że wstawiona fota auta, to nie to auto niby już po ceramice? Myślisz że wiem jakie auto ma Twoja żona , a jakie Ty? 

 

Co do odpuszczenia baboli , to już twoja sprawa , aaaa  no i nie napisałeś znów ile dałeś za tę polerkę i ceramikę 😉 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla ech widzę, że dalej szukasz dziury w całym 🙂 przecież wyraźnie pisze w ostatnim zdaniu, że po poprawkach swojego auta zająłem się autem żony i wstawiam fotki swojej pracy 😉 kolejna sprawa to lakierowane nakładki progowe a na foto masz sam plastik... ale co tam, nie będziemy się spierać o pierdoły. Cenę podam na Priv.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś a wczoraj, niby zwykła dolewka płynu do spryskiwaczy, a konieczny był lewarek😂

Okazało się, że spadł wężyk z pompki zaznaczony na zdjęciu. I tak robota na 5 minut nieco się wydłużyła.

1462407256_IMG_20210614_18291701.jpg.d4b9e8ad32af12acca83668da22df39f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.