Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, vlodek2532 napisał:

@Michał126a jak uzyskali dane do twojego konta?

No to jest właśnie tajemnica poliszynela. Dodam, że włamali mi się na maila (taką spamskrzynkę na o2, na której mam allegro i wiele programów lojalnościowych), zmieniając hasło, a w sierpniu skradziono mi 8750 punktów Payback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mnie denerwują miejsca, w których inaczej niż przez podpięcie karty nie zapłącisz... np. Player TVN... 
Może żyje w czasach kamienia łupanego ale nawet telefonem za pośrednictwem NFC nie płacę. 

Chyba faktycznie Blikiem jest najbezpieczniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka lat temu taką sytuację, że pobrałem aplikację na telefon niby ze strony mojego banku ( M BANK)  i przez to mieli dostęp do smsów z kodem autoryzacyjnym. Weszli na konto przelali całość kasy którą miałem  ponad 2 tys. i słuch zaginął.... Policja sprawę umorzyła, bank nie widział problemu i kasa przepadła. Dodam, że kilka dni wcześniej kupiłem auto za ponad 25tys. i kasa oczywiście była na tym koncie... Więc szczęście w nieszczęściu, że ukradli tylko tyle...

Oczywiście bank od razu zmieniłem, ubezpieczenie konta no i żadnych aplikacji już nie pobieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja jest teraz autoryzacja wszystkich przelewów apka na telefonie zamiast smsow. Co do blika to było dużo sytuacji na wyciąganie kasy s konta tym sposobem. Także 100 procent bezpiecznie nie ma niestety.

A co do placeni telefonem to jest wg mnie bezpieczniejsza w sklepach niż karta. W większości sklepów jak stoję w kolejce to mogę 90 procent pinów osób przede mną poznać bez problemu. A tak płace telefonem bez PINu i tyle. A jak zgubie/ukradną mi telefon to się skapne na pewno szybciej niż jakby mi portfel ukradli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek złożyłem w banku reklamację chargeback (bo allegro zignorowało fakt, że sprzedawcami byli oszuści i transakcji nie cofnęło), a wczoraj miałem pieniądze na rachunku bankowym w ramach uznania warunkowego reklamacji. Ogólnie nie pierwszy raz Bank Śląski zrobił na mnie dobre wrażenie, jak widać oprócz kierunkowego 32 na infolinię i katowickiego adresu na potwierdzeniach transakcji ma do zaoferowania coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek złożyłem w banku reklamację chargeback (bo allegro zignorowało fakt, że sprzedawcami byli oszuści i transakcji nie cofnęło), a wczoraj miałem pieniądze na rachunku bankowym w ramach uznania warunkowego reklamacji. Ogólnie nie pierwszy raz Bank Śląski zrobił na mnie dobre wrażenie, jak widać oprócz kierunkowego 32 na infolinię i katowickiego adresu na potwierdzeniach transakcji ma do zaoferowania coś jeszcze.
No to mnie pozytywnie zaskoczyłeś. Moja sąsiadka miała podobną akcję z włamem na portal zakupowy gdzie podpięta była karta i chargebacku jej nie uznali, bo nie dopełniła środków bezpieczeństwa. Super, że się udało!
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzyscigisc za pieniądze z PiSu odpłynął całkowicie. Wejdź na jego profil na YT i zobacz co zrobił. Do każdego swojego "klipu" dopisał liczbę bliska 50 mln wyświetleń ogółem. Twierdzi, że pod nazwą Bai Fu sprzedał w Chinach 17 mln płyt i zagrał setki koncertów. Prawda jest taka, że w Chinach nie zagrał żadnego koncertu a żadna z jego płyt nie była ta oficjalnie wydana. 

 

Pamiętam jak rok temu skarżył się, że jego emerytura to 1100 zł. Jak go dziennikarz zapytał czy odprowadzał dobrowolne składki emerytalne to się na niego wydarł, że on nikomu do portfela nie zagląda.

comment_1605628982dRgMeq20EHqgeG7jOgudtD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa woda sodowa... Tak samo jak Maryla Rodowicz, które skarżyła się jaką małą ma emeryture, zamiast całe życie drzeć mordę "Niech żyje bal", to trzeba było myśleć o przyszłości i odkładać pieniądze, żeby na stare lata coś mieć. Albo jeszcze lepszy były prezydent TW Bolek, który skarży się, że ma tylko 5 tys. złotych emerytury, a Danka na ciuchy miesięcznie wydaje 7k. Wstydziłby się tak powiedzieć, chociażby ze względu na swoich byłych kolegów ze stoczni, którzy mają pewnie maks połowę jego emerytury.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraktor od Profi.

Po pierwszym użyciu wężyk natryskowy znajdujący się w uchwycie mniejszej ssawki piorącej spuchł od za wysokiej temperatury.

Winny okazał się wadliwy termometr, który źle wskazał temperaturę wody użytej do natrysku/płukania. (٥↼_↼)

Na zdjęciu również nieużywany wężyk z mechanizmem spustowym z końcówki do dywanów, który po prostu podmieniłem.

Dziwne jest to, że wąż na całej długości jest zbrojony oprócz tego fragmentu, który zawiódł. Mam teorię spiskową!

db4a43e817638f338edae1c56c2fc375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kuna na parkingu osiedlowym. Ciekawe ile samochodów uziemiła.

To nie z mojego samochodu, kobieta pojechała i narzekała że samochodem rzuca i nie ma mocy. Ale pojechała 😄

Po powrocie sprawdziłem i 2 przewody przegryzione. Jeździła na 2 garnkach.

IMG_20201121_083628s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj umyłem mojej mamie samochód, żeby nie przynosiła wstydu naszej rodzinie i gdy smarowałem go Luxury Glossem (a właściwie usuwałem mazy po brudzie nieusuniętym poprzez mycie), to mi przymarzał na dachu. Dzisiaj mogłoby być gorzej z tym myciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzecznie pisze co mnie wkurzyło. Nie chce tutaj wywołać żadnej kłótni tylko informuje grzecznie innych użytkowników. Administracja osunęła moje posty odnosnie tematu wiemy jakiego i nie tylko moje bo także kolegi @MMCzysci, i chyba kogoś jeszcze nie pamiętam dokładnie. Naprawde? Ktos pisze swoje zdanie bez żadnym złych form, merytorycznie, zeby podyskutować i ktoś z góry bez żadnej podstawy ucisza mu głos zeby ktos inny tego nie przeczytał? Gorzej Panowie jak w polskim sejmie. 

Mam nadzieje ze ten post nie zostanie usunięty. Mam taką nadzieje. I smutne to wszystko bo nikt sie nie chce kłocic a chce tylko podyskutować i usłyszeć jakieś wytłumaczanie. Oczekujemy jakieś dyskusji Panie Administratorze.

 

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.