Skocz do zawartości

FX Protect APC Strong


Gardor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości firmy Car Chem Silesia a dokładniej naszego forumowego kolegi Tadkowi. Miałem okazję przetestować dzisiaj nowy produkt FX Protect APC Strong

 

 

OPIS PRODUKTU

 

APC STRONG (All Purpose Cleaner) to uniwersalny, mocno skoncentrowany produkt, przeznaczony do czyszczenia różnych powierzchni. Doskonale sprawdzi się zarówno wewnątrz samochodu – świetnie oczyszczając z wszelkich zabrudzeń plastik, gumę, czy materiały, jak i na zewnętrznej części pojazdu, usuwając zanieczyszczenia z winylu, zakamarków karoserii i komory silnika. Nie pozostawia smug, osadu, czy tłustych plam. Jego zaletą jest również bardzo przyjemny cytrusowy zapach.

 

Właściwości:

 

wysoko skoncentrowany

idealnie zbalansowana formuła pH

bezpieczny dla wszystkich czyszczonych powierzchni

biodegradowalny

przyjemny cytrusowy zapach

 

SPOSÓB UŻYCIA

 

W zależności od stopnia zabrudzenia, produkt stosować w rozcieńczeniu 1:50 do 1:200

Nanieść roztwór na czyszczoną powierzchnię

Za pomocą delikatnej szczotki lub pędzelka czyścić do powstania piany

Usunąć zabrudzenia mikrofibrą

w razie konieczności powtórzyć proces

Uwagi:

 

Stosować w zacienionym miejscu na chłodnej powierzchni

Przed użyciem produktu wykonać test w mało widocznym miejscu

 

Cena: 39,90 zł za 1litr

 

1973d4a7dcd583ea61fb977affb5e227.jpg

 

 

 

Produkt dotarł do mnie w bardzo fajnej małej buteleczce

 

APC o dość przyjemnym zapachu pomarańczy? I takim samym kolorze (na zdjęciu już sprzęt do mycia)

 

 

DSC_0552.jpg

 

 

DSC_0553.jpg

 

 

Test będę wykonywał na dywanikach samochodowych gumowych więc stężenie 1:10(Tadeusz powiedział mi żebym sprobował takie stężenie) , nowa butelka autoglym i do dzieła

 

 

DSC_0555.jpg

 

Standardowe w okresie jesienno/zimowym zabrudzenia

. No i może ktoś zauważył ale pierwszy raz wykorzystałem mate do mycia od użytkownika @kicaj

 

 

DSC_0556.jpg

 

DSC_0557.jpg

 

 

Psikamy:

 

Pierwszy strzał "siurek"

 

DSC_0558.jpg

 

 

DSC_0563.jpg

 

 

Lecimy z pędzelkowanie

 

DSC_0564.jpg

 

Produkt się bardzo dobrze pieni:

 

DSC_0565.jpg

 

 

No i tutaj już po spłukaniu:

 

DSC_0566.jpg

 

 

DSC_0567.jpg

 

 

Jedziemy z następnymi dywanikami:

 

DSC_0574.jpg

 

DSC_0575.jpg

 

DSC_0577.jpg

 

DSC_0580.jpg

 

DSC_0569.jpg

 

DSC_0571.jpg

 

DSC_0573.jpg

 

DSC_0582.jpg

 

DSC_0584.jpg

 

DSC_0585.jpg

 

Umyte, więc do domu z dywanikami i suszenie przy pomocy suszarki do włosów .

 

 

DSC_0592.jpg

 

No i na gotowo:

 

Dywaniki są czyste i ładnie matowe . Niestety widać już na nich ślady zużycia ale testy najlepiej robić na rzeczach co już najlepsze czasy życia mają za sobą a nie na nowych .

 

 

 

DSC_0599.jpg

 

 

Podsumowanie:

 

Produkt ma bardzo przyjemny pomarańczowy zapach. Bardzo dobrze się pieni przy stężeniu 1:10, nie wiem jak jest przy innych ponieważ aktualnie nie mam do czego użyć innego stężenia. Myje bardzo fajnie nie mam do czego się przyczepić. Wiem jedno jak będę robił miksture do porządnego odszczurzania mycia auta to dam 50ml magi i 50ml tego APC do pianownicy i podejrzewam że zapach będzie git a mycie jeszcze lepsze ;)

 

Polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test na poziomie jak zawsze. Wszystko jasno i wyraźnie przedstawione. Produkt musi być niezwykle wydajny przy tych zalecanych przez producenta stężeniach. Przetestowałbym na nadkolach, ciekawe jaki byłby efekt, jak wiadomo tam masa zalegającego "brudu", resztki dressingu itd. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla Akurat mam pod ręką KochChemie, ValetPro, ADBL i nie kupiłem ich zamiast tego w powyższym teście. A ciekawić może mnie ten produkt, czy nie? :dontknow: Może będzie kolejnym APC na mojej półce, kto wie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]indoman[/ref], Z matą chodzi o to że myjąc bez niej, musiał bym położyć chodniczki na trawnik a to oznaczało by że na drugiej stronie na pewno przykleiły by się kawałki trawy itp. Pierwszy raz jej używałem nasz forumowy kolega kicaj sprzedał mi tanio taką mate z pól roku temu ;)

 

 

Też można na niej położyć koło i myć bez obaw że odrapiemy fele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to niech i ja dorzucę swoje 0,03 PLNa. Chociaż nie będzie to test - bardziej pretest. Jest prewash, to niech będzie i pretest. :lol:

 

O co się rozchodzi... Otóż APC Strong, jak sama nazwa wskazuje, ma być strong, czyli silne. A jaki jest najlepszy sposób na sprawdzenie siły? Wytoczyć ciężkie działa! No ale co to za frajda wytaczać ciężkie działa, jak przeciwnik nie podejmuje walki? Żadna. Chyba, że jest się lamusem.

 

Przedmiotem testu są opony zimowe - nowe (DOT 3516), za to usolone i wypaskudzone. Miałem położyć dressing, ale jeszcze w trakcie mojej wizyty na myjni zaczął padać deszcz, a pod garażem zakopałem się w błocie, więc zrezygnowałem (delikatnie mówiąc).

 

Uprzedzając kapitanów oczywistych:

- kup se tire cleanera! - kupię, gdy będę robił zakupy, czyli niedługo. Nie mam zamiaru zamawiać czegoś w sklepie internetowym, bulić za wysyłkę, gdy 1. wolę pomacać w sklepie, 2. mam również inne priorytety zakupowe, niestety za większą ilość gotówy.

- zanim produkcję tire cleanerów podjęły polskie firmy, nie był to wcale najpopularniejszy sposób czyszczenia opon pod dressing, o czym przypominają liczne posty sprzed paru lat. Poza tym APC jest jak Amol - dobre na wszystko: naskórnie, doustnie, dowcipnie... :-]

 

Anyway. Najsamprzód w tym preteście czuję się zobowiązany pokazać preparation, żeby nie było, że kogoś okłamałem. ;) Dzień wcześniej wieczorem, bo robota na bezdotyku nazajutrz po południu.

 

Mamy zafoliowanego jeszcze testera :oops:

 

apc1.jpg

 

Według zaleceń producenta (http://fxprotect.pl/produkt/apc-strong-1000ml/) to APC rozcieńczamy od 1:50 do 1:200. No ale ja chciałem być mądrzejszy, no i w związku z faktem, że przedmiotem testu jest materiał bardzo upierdliwy w czyszczeniu, rozrobiłem 1:20. Całe 12,5 mililitra na 250 ml wody. :)

 

apc2.jpg

 

apc3.jpg

 

Coś tam czynnego jednak wlali... ;)

 

apc4.jpg

 

Tutaj miało być widać, że przelałem miksturę do butelki po wykończonym ADBL Tire&Rubber Cleanerze, ale że nie chciało mi się manipulować przysłoną ręcznie, aparat postanowił pokazać okno. :lol:

 

apc5.jpg

 

No i lądujemy na placu boju. Na zdjęciu opona referencyjna - przednia od strony kierowcy. Na niej wspomniany już zimowy brud. Na każdym zdjęciu będzie ta sama opona, chyba, że opis stanowi inaczej.

 

apc6.jpg

 

apc7.jpg

 

apc8.jpg

 

No i pryskamy - na sucho, żeby bardziej nie rozcieńczać środka.

 

apc9.jpg

 

Widać, jak APC związuje brud i to jeszcze przed przeszczotkowaniem! Jakąś minutę, może dwie po spryskaniu.

 

apc10.jpg

 

Tutaj tylna opona z tej samej strony, która była trochę mokra. Jak widać, mikstura lepiej się w takim środowisku spieniła (tudzież zachowała pienną konsystencję chwilę po spryskaniu).

 

apc11.jpg

 

Po przeszczotkowaniu i spłukaniu - brak widocznych frakcji brudu.

 

apc12.jpg

 

apc13.jpg

 

Spryskałem jednak pomimo to. :) Na zdjęciu już po szczocie (widać zresztą). Działa - piana za drugim podejściem praktycznie czysta!

 

apc14.jpg

 

apc15.jpg

 

Tylna.

 

apc16.jpg

 

apc17.jpg

 

I test piany. Kurde, co takie mleko... chwilę mi zajęło, nim się zorientowałem. Filce krzywo włożyłem. :lol:

 

apc18.jpg

 

:good:

 

apc19.jpg

 

No to rozbiórka dyszy, poprawka, filce zagnieżdżone przy pomocy klucza od auta ;) i tak, jak to ma być:

 

apc20.jpg

 

Garść wniosków:

1. No lipy to nie ma. Działania trudno odmówić. A jak z tego testerka odlałem tyle, że nawet nie widać zużycia, to co będzie z pełnowymiarowej butelki? Przy okazji szapo z głów za wykonanie testera! Już o tym pisałem w wątku o Nano Shampoo, który dostałem w identycznej butelce. Super korek z dzióbkiem, który bardzo ułatwia dozowanie. Sama butelka też nielicha, tylko ze sprężystego i raczej dość grubego tworzywa. Na pewno tych buteleczek nie wywalę po skończeniu środków. :lol:

2. Zapach spoko - adekwatny do koloru. Po rozcieńczeniu już słabo wyczuwalny. Nie jestem wprawdzie fetyszystą zapachów APC, ale to zdecydowanie po stronie plusów. :)

3. Wiem, że są osoby, dla których w kwestii działania środków powierzchniowo czynnych istotne jest to, czy się pieni. No to ten się pieni, nawet na tak trudnej powierzchni, jak guma i to świeża (miękka).

4. Koncentracja jest mocna, a to w połączeniu z przyzwoitą ceną zakupu (39,90 zł/1l, nie wliczając rabatu u naszego for[um]owego kolegi :-]) czyni środek bardzo wydajnym.

 

Podsumowanie: pretest dał temu APC zielone światło do właściwego testu. Wprawdzie muszę najpierw wykonać wspomniane zakupy, ale trzymam sobie fajnego szczurka, o którym od razu pomyślałem chcąc wykonać taki kompletny, naprawdę przekonujący test tego APC. Dziwnie jestem spokojny, że zaskoczenia in minus nie będzie, kwestia tylko, czy się to tylko potwierdzi, czy będę jednak pozytywnie zaskoczony. Generalnie potwierdzam spostrzeżenia Gardora - jest git. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dzięki za pre test :) Ja to APC bardzo lubię za skuteczność, zapach, delikatność dla czyszczonych powierzchni z racji tego że produkt ten jest na bazie cytrusów :) dlatego też w butelce można znaleźć "śmieci" :D

http://www.sklepcarchem-silesia.pl/pl/p ... 1000ML/152

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 26.02.2017 o 12:27, e36ace napisał:

Dzięki za pre test :) Ja to APC bardzo lubię za skuteczność, zapach, delikatność dla czyszczonych powierzchni z racji tego że produkt ten jest na bazie cytrusów :) dlatego też w butelce można znaleźć "śmieci" :D

http://www.sklepcarchem-silesia.pl/pl/p ... 1000ML/152

To APC faktycznie ma inną skalę rozrabiania niż większość preparatów na rynku (skoncentrowanie środka czyszczącego)? (na stronie jest 1:50-1:200) Prawda to czy "chłyt małketingowy" ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam edycję świąteczną o zapachu cynamonowo- świątecznym i przyznam że coraz bardziej się z ty APC lubię. Mocno przemawia do mnie to że spokojnie sprawdza się jako typowy interior cleaner bo przy zalecanych stężeniach (czyli najmocniejsze to 1:50) nie trzeba go wymywać. Tak przynajmniej twierdzi producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszym mam skalę 1:10-1:200. W aucie gdy robię konkretne ściągnięcie brudu i dressingu i położenie od nowa to rozrabiam 1:20, czasem 1:15, wycieram do sucha bez płukania i wszystko jest ok.. 1:50 sprawdza się do przetarcia kurzu choć wolę do tego dedykowane środki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Moderator

@witek1965 podejrzewam ze producent zmienił nazwe aby nie wprowadzała w błąd, ich apc do mocarzy nie nalezy wiec jak najbardziej nazwa APC mogla pozostac a usuneli Strong 🙂 na sklepie produencta mozna znaleźć tylko APC wiec podejrzewam ze włąsnie tak zrobili 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fx Protect ma 2 wersję APC zwykle i Strong.

Mam zwykle jest średnie, a Strong to podobno kozak.

Teraz sprawdziłem i rzeczywiście są te produkty zamienne, mylone opisy.Czasami na zdjęciu zwykły w opisie Strong, są 2 różne etykiety a teraz widzę że nawet butelki inne bo do tej pory były bezbarwne a towar pomarańczowy , a tu kolega ma butelkę białą....ech urok firm garażowych....

Tak czy inaczej mam zwykły rozrobiony 1:10 i szału nie robi.Szkoda wylać więc zużywam do mało ważnych robót, na szczęście już się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witek1965 Ja też czytałem ten test ale teraz jak zobaczyłem pierwszą 3 na podium to od razu podejrzewam sponsoring.

Adbl jest słaby, a Cleantle mimo że bezpieczny to słaby i mało pienny.

Więc kto zapłacił ten na podium.

A dzień dzisiejszy APC a mam ich trochę to Kiurlab , potem Good Stuff i Koch GS, fajny jest Sonax, średnio lubię Carlab choć sporo osób chwali, a na końcu jest Cleantle i włazie FX Protect.

Znów jak ma być moc APC to Cleantle ID jest rewelacyjne.Wuec zestaw z Cleantle ID i Apc2 tworzy skrajny duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz.png.ff72501a7cf09a4ede32e904d98a09ae.png

Czy o tym preparacie mowa ? Taki w opisie zastosowanie przeczytałem:

1:4 – 1:5 – opony oraz felgi

1:5 – 1:10 – tapicerka samochodowa

1:10 – 1:20 – plastiki wewnątrz auta, tapicerka z ekoskóry

1:20 – 1:40 – delikatne elementy, powierzchnie lakierowane lub chromowane

- znaczy się można stosować go jako pre spray do prania tapicerki czy mebli tapicerowanych ? W opakowaniu 5 l, jest dość korzystna cena, aczkolwiek nie jest aż tak skoncentrowany.

 

No i ten Cleante ID, to już spersonalizowany specyfik, do zastosowania na elementy z tworzywa (deska, boczki, plastiki na progach) po wyczyszczeniu APC.

Do tej pory używałem do kokpitu i winili  Meguiar's Natural Shine Protectant. Ale zawsze mogę zmienić środek.

obraz.png.61ba25172665534952f44f69d86fd4b9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.