Skocz do zawartości

FX Protect APC Strong


Gardor

Rekomendowane odpowiedzi

@witek1965 Kiurlab stosuje 1:10 jak większość APC, ale tylko na zewnątrz , bo jednak wymaga wymywania.Fajnie się pieni, dobrze domywa szkoda że nie ma zapachu.

Mi się nim bardzo dobrze pracuje.

Jeśli chodzi o Cleantle to zbieg okoliczności z nazwą ID.Mi chodziło o Industrial Degreaser czyli mocniejsza wersja APC którą można myć silnik, wnęki, progi usuwając bardzo szybko smary.Rozcieczenie 1:10 bardzo skuteczne, na ogromne gruzy idzie koncentrat.

Jeśli chodzi o interior dressing( też ID) to taki nijaki, zapach dziwny, praktycznie nic po sobie nie zostawia, matowy, mam butelkę i trzeba zużyć ale więcej nie kupię, jak na złość idzie następna butelka wygrana w konkursie.Stosuje go w nowych autach gdzie ma być matowo i nic nie musi kryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke mi bardziej chodzi o mycie plastików wewnątrz samochodu. Do mycia silnika (rzadko myję) czy felg mam inne środki. Dlatego zastanawiałem się nad tym tu opisywanym FX Protect APC lub ABDL APC Pro. No i ewentualnie coś co te plastiki po umyciu fajnie zabezpieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miałeś rację. Bardzo słabiutki środek. W rozcieńczeniu 1:5 ( a piszą o 1:10 i dalej aż 1:200 ) nie poradził sobie z gumową matą bagaznika, która następnie ostro szorowałem szczotką. To samo robi zwykłe mydło, w cenie 5 zł za litr. NIe wiem jak sobie poradziłby z tworzywami mocno zabrudzonymi, bo ja nie dopuszczam do takiego stanu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też wielkie rozczarowanie. Najlepsze jest to że na butelce która mam w ingliszu napisali 1:50-1:200 . Chciałem spróbować po Surfex HD no i niestety . Strong tylko z nazwy .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.