Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 8-9 lat temu za 369 zł kupiłem brothera dcp-j132w i do tej pory cisnę na zamiennikach za 3 zł. Dziś odpowiednik tego modelu jest w cenach 800 do góry. Ładnie.

 

Jeszcze lepszy hit to kupione 10 lat temu głośniki microlab solo6c za 189 zł, dziś są cięgle w sprzedaży (po lekkich zmianach wizualnych) za 680 zł. Głośniki do dziś działają i stoją pod telewizorem. Nie zastąpiły ich nawet Kruger & Matz wave - grały lepiej ze względu na wbudowany sub ale nadajnik bluetooth piszczał niemiłosiernie i je wyjeba*** do drugiego domu. Za 1 zł to nie szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarki poszły do góry o jakieś 70% dlatego też podpytuję i szukam czegoś sensownego. 
 

Na razie widzę Epsona 3100 na allegro powystawowego z gwarancją i wiecznymi kartridżami za 450zł. 
 

Druga opcja to najtańszy na Allegro laser za 400zł + osobno jakis używany skaner. Tylko tu pozbawiam się koloru, który sporadycznie ale się przydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus Brother T310

https://allegrolokalnie.pl/oferta/urzadzenie-wielofunkcyjne-bfq

W domu mam wyższy model - T710W. Urządzenie fajne. Drukuję sporadycznie. Nie ma mowy o zasychaniu głowic. Drukarki mają funkcję automatycznego czyszczenia głowic. Muszą jedynie być cały czas załączone (gdy nie są używane po prostu idą w stan uśpienia).

Ceny oryginalnych tuszy do nich są śmieszne bo za komplet to około 120zł. Czarnego starcza, że hoho (około 6000tys kompii). Ja przez rok jeszcze nie zużyłem żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xadamx napisał:

śmieszne bo za komplet to około 120zł.

Najwyraźniej zupełnie inaczej rozumiemy słowo "śmieszne" w kontekście ceny tuszu do drukarki 🤣

 

@vlodek2532 poszukam jeszcze ale są tylko 2 sztuki i to uszkodzone. Na razie najbliżej mi do EPSON L386 znalezionego na gwarancji poniżej 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo po rozpoczęciu studiów kupiłem brothera za śmieszną kasę bo nie robił wtedy szału. Jeśli dobrze pamiętam to 350c. Działa bez problemu po dziś dzień ( 8lat ?). Aktualnie też moża kupić komplet 10 tuszy za 20zł 😄 Nie zaschła i nie zepsuła się nigdy, tylko czyszczenie w środku nocy potrafio wystraszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Strus napisał:

Najwyraźniej zupełnie inaczej rozumiemy słowo "śmieszne" w kontekście ceny tuszu do drukarki

Komplet oryginałów w takich pojemnościach (4x100ml) za 120zł to drogo? Litości.

Zamienniki 4x100ml to koszt około 30zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tam jest po 100ml to ok. 
 

ja żyję w swiecie gdzie pojemiki z tuszem mają po 20ml i kosztują 150zł 😂 

 

Więc jak już jestem zmuszony do zmiany to chcę koszty eksploatacji ciąć do minimum. 
 

a w jakości druku nie widzę różnic pomiędzy oryginałami a zamiennikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak na szybko; kupiłem od majfredów interfejs do swojego auta, stary Fujitsu który tylko z nim będzie pracować, dorzuciłem ram i ssd -  wszystko śmiga szybko i sprawnie. Został mi stary hdd i pytanie: da się jakoś skopiować ssd na hdd żeby w razie co wystarczyło "przywrócić" całość? Jakiś "klon" zrobić? Zupełnie nie moja bajka a nie chce eksperymentować z filmikami z YT. Mam możliwość podpiąć hdd przez USB do laptopa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, CarlosBlack napisał:

da się jakoś skopiować ssd na hdd żeby w razie co wystarczyło "przywrócić" całość? Jakiś "klon" zrobić?

Da się. Użyj banalnego w obsłudze programu AOMEI Backupper Standard.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack oczywiscie, sam od siebie moge clonezille polecić - w wygladzie jakoś może nie zachwyca, ale robi to co trzeba, jak dokladnie czytasz opisy to nie trzeba nawet poradników na yt. Sam jakis czas temu przegrywałem dyski HDD na SSD i nie miałem problemu z tym programem, albo były tak znikome że tego nie pamietam. Jest tez opcja zrobienia zrzutu obrazu dysku, wiec miałbys backupowy plik w razie czego do odtworzenia który możnaby gdzies na chmurze trzymać

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć. Czy ktoś jest zorientowany w tematach routerów? Chciałbym wymienić swój domowy router, który działa na karcie SIM. Rozpiętość cen jest ogromna, od 300zł za jakieś budżetowe modele po kwoty 3x wyższe za jakieś rozbudowane modele. Dzięki z góry 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huawei b818 - drogo, ale warto. Potrafi zrobić totalną rewolucję nawet przy słabym zasięgu. U mnie robi do 100mbit przy "dobrych wiatrach", u szwagra do 120, a mieszkamy w miejscach o raczej słabym/bardzo słabym zasięgu.

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Electrolux/aeg ale to też kwestia sztuki. Unikaj szrotu amici
Wzięty electrolux i nie polecam. Strasznie się grzeje, sama wyłącza pola bez powodu albo zwiększa moc. Bosch był stanowczo najlepszy.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przy renderowaniu obrabianych filmów potrzebujesz wydajniejszego procesora a nie grafiki. Możesz dołożyć też moc obliczeniową karty, żeby wspomóc procesor ale może najpierw napisz co za kompa posiadasz jaka specyfikacja to wtedy będę wiedział jak ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.