Skocz do zawartości

ExceDe Ultimate Wheel Cleaner


Gesiu_15

Rekomendowane odpowiedzi

Czy naturalną konsekwencją po umyciu z użyciem UWC jest chwilowe zaburzenie hydrofobowości na zabezpieczonych felgach? Wczoraj miałem pierwszy kontakt z UWC (roztwór 1:10), użyty na felgach zabezpieczonych powłoką FX'a 5 msc temu. Zrzut wody przed myciem oceniam wysoko, po nałożeniu UWC i późniejszym wypędzelkowaniu splukałem felgi i ku mojemu zaskoczeniu kompletna tafla. Dziś z ciekawości splukałem felgi i hydro wróciło ale mam wrażenie, że w gorszym wydaniu niż przed zabiegiem. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dlatego staram się myć felgi najwięcej bezdotykowo żeby mechanicznie nie naruszać wosku, ale też szukam jakiegoś fajnego preparatu w bezpiecznym stężeniu który pomoże temu brudowi zejść i natknąłem się na takie UWC, chyba dość popularny produkt.

Bezdotykowo, jesli nie dziala to szampon lekki i rekawica do kół a jesli nie dziala to dopiero jakis szczotki pedzelki itp.

Po kilkinastu/dziesieciu myciach bedziesz wiedzial co zastosowac od razu jak strzelisz myjką w felgę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
14 minut temu, PawelKRZ napisał:

Czy takie UWC 1:10 można bezpiecznie stosować na Gtechniq C5 i/lub Gyeon Rim?

Chodzi mi o to czy skraca / nie skraca żywotności takich powłok?

Nie ruszy Ci powłoki na felgach , skróci Ci żywotność jeśli za każdym razem będziesz stosować mocna chemię ale myśle ze 1:10 będzie bezpiecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie głupie pytanie, ale chce sobie to w głowie poukładać.

Teraz stosuje Tenzi Prix (czyli deiron) - dość agresywny jak przypuszczam.

UWC (czyli cleaner) przy stężeniu 1:10 będzie mniej czy bardziej agresywny dla lakieru felgi niż deiron? (oczywiście rozumie, że deiron usuwa związki stali a cleaner ogólnie czyści)

Pewnie tak jak dla lakieru będzie i dla powłok, tak?

Czy UWC 1:10 będzie podobnie działać jak APC np 1:8/1:10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator

Mały test UWC. 

felgi101.jpg

felgi103.jpg

Zrobione stężenie 1:5 

felgi111.jpg

Sprawdźmy pedzelkowanie:

felgi112.jpg

Nie jest źle chociaż piana średnia, jest to i plus i minus bo widać gdzie sie domyło a gdzie nie.

felgi113.jpg

Efekt finalny:

felgi115.jpg

felgi116.jpg

Produkt fajny, dodatkowym atutem jest inhibitor korozji, dalsze testy i spostrzeżenia wkrótce 🙂  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat jak wypadł porównując do kwasów? na oko to poszło sprawnie. Stężenie?

@Banshee akurat sprawdzałem jak realnie domywa UWC 10% vs koch chemie greenstar 10% i na felgach koch bezdotykowo nie miał szans. APC to degreaser głównie. Jak bardzo nie wielbię kocha to na felgach uwc lepiej. Kupilem kolejną butelkę. Obydwu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, analyzator napisał:

jak wypadł porównując do kwasów? na oko to poszło sprawnie. Stężenie?

jak można porównywać produkt ZASADOWY do mycia felg z produktem KWASOWYM do mycia felg?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 @Gesiu_15  hmm a no tak, że @Streat przerobił w tym samym czasie na tych samych kołach kilka produktów w tym kwasów. I to piękna okazja jest na wnioski czy użycie mocniejszych środków miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@analyzator patrząc na moje koła, nie. Każdy z produktów poradził sobie w takim samym stopniu, ale samo sprawdzenie już dało pewien ogląd żeby nie wyciągać armaty na muchy, ja osobiście chciałem się pobawić z innymi produktami 😁 najlepiej zaczynać od najsłabszych produktów i jeżeli nie przynoszą one rezultatów to przechodzimy do bardziej agresywnej chemii 😁 ostatnio czyściłam felgi nie myte 7 lat to dopiero mocny kwas je ruszył, ale zaczynałem od UWC żeby sprawdzić na ile on doczyscic 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.