Skocz do zawartości

ExceDe Ultimate Wheel Cleaner


Gesiu_15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
26 minut temu, DaV napisał:

@Domel Ja właśnie używam tego do cotygodniowej pielęgnacji 🙂 Nawet ma jakiś lekko chemiczno-wiśniowy zapach co umila trochę pracę.

Wpływa jakoś negatywnie na tarcze ? Po wszystkich deironizerach muszę używać BH ATOM'u bo inaczej tarcze zachodzą obfitym rdzawym osadem który makabrycznie pyli po hamowaniu.

Dlatego przerzucam się na raz miesięcznie deironizer i co tygodniowy "normalny/lekki" wheel cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Domel napisał:

Wpływa jakoś negatywnie na tarcze ?

Dzisiaj działałem UWC 1:4 i żadnego wpływu na tarcze nie zaobserwowałem. Leżał sobie wheel cleaner na tarczach, nie ma szans żeby na nie nie trafił, felgi wypracowane i opłukane. No może tarcze troszkę czystsze bo coś tam spłynęło z UWC. Bierz i będziesz happy 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Nic takiego nie zaobserwowałem. Po deironie fakt zachodzi rdzą jak szalone ale po UWC jest normalnie i nic sie nie dzieje. 

11 minut temu, CoolBreeze napisał:

Bierz i będziesz happy 🙂

Stosunek cena/jakość chyba bezkonkurencyjny. Ewentualnie można nakładać deitona pędzelkiem jak jest problem z tarczami. Mi osobiście się nie chce tak bawić.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z wczoraj (@Domel you may like it 🙂):

ExceDe Ultimate Wheel Cleaner 1:4 i pędzelek.

20180623_155402net.jpg.0694d258a6d69275cc29dc217deabc33.jpg20180623_155407net.jpg.0d037750e67fd8b010500120833011f0.jpg20180623_155412net.jpg.a2294caa0c4189f9f019308528a1ce29.jpg20180623_160017net.jpg.a1a890ea6a3180a14394b6df509524cd.jpg20180623_161133net.jpg.b1f02756ad6950e540f1a0b0a6bb6f31.jpg20180623_161141net.jpg.f2e3a0b572657c6707afd20098d16277.jpg20180623_161128net.jpg.cdf8308c3f485f8911b4fcc98e572791.jpg

Taka mnie naszła refleksja, że 1:4 to za dużo na takie zabrudzenia i do regularnego mycia, ale trzeba eliksir wykończyć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, CoolBreeze napisał:

Taka mnie naszła refleksja, że 1:4 to za dużo na takie zabrudzenia i do regularnego mycia,

Ja używam 1:10 i też daję radę. Przy tym stężeniu wykorzystałem już 3,5 L gotowego roztworu tak, że idzie szybko 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zibi-M napisał:

Ja używam 1:10 i też daję radę. Przy tym stężeniu wykorzystałem już 3,5 L gotowego roztworu tak, że idzie szybko 😄

 

3 godziny temu, rygryss napisał:

do bieżącego czochrania nawet 1:30:biggrin:

 

2 godziny temu, Gesiu_15 napisał:

@CoolBreeze 1:10 spokojnie wystarczy do tego typu brudu 😁

Wiem koledzy, że można bardziej UWC rozcieńczyć, ale gdzieś muszę 1:4 zużyć 🙂

Btw, jedną felę "wspomagałem" się wodą ze spryskiwacza i piana jakaś taka obfitsza się robiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś sprawdzał PH roztworu/koncentratu?
Użyłem pierwszy raz w weekend bo juz stał i czekał i jestem pozytywnie zaskoczony. Zapach rewelacja, domywanie w 1:5 super na kolpakach nie mytych kilka miesięcy. Zeszło mi 200ml roztworu niecałe. Po wielu deironach to chyba bedzie moj lider na „daily wash” - ogólnie ostatnio zacząłem zwracać uwagę na zapachy i tutaj sie bardzo pozytywnie zaskoczyłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do @EXCEDE - były zmiany zapachów?? Używam już jakiś czas tego produktu i on ma bardzo delikatny i chemiczny zapach - podobny zupełnie do niczego 😄 na pewno nie jest on przyjemny, a widzę, że niektórzy piszą o rewelacyjnym zapachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do [mention=1074]EXCEDE[/mention] - były zmiany zapachów?? Używam już jakiś czas tego produktu i on ma bardzo delikatny i chemiczny zapach - podobny zupełnie do niczego na pewno nie jest on przyjemny, a widzę, że niektórzy piszą o rewelacyjnym zapachu.

To ja sprecyzuje - u mnie tez w zasadzie jest niewyczuwalny. Przyjemnym nazwałem go po testach kilku deironów przy których jedyny ratunek to maseczka. Przyjemny w tym przypadku to praktyczny jego brak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no coś tam pachnie, jakby chemiczna wiśnia. Fakt po przesiadce z deirona to wszystko będzie pachnieć. Do codziennej pielęgnacji super opcja, deironów używam tylko raz na jakiś czas przy okazji większego pucowania. Zauważyłem to samo co kilku użytkowników naszego forum, po deironie zachodzi mi układ hamulcowy rdzą temu wole coś w stylu excede 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy skuszony waszymi bardzo pozytywnymi opiniami , kupiłem 0.5 l butelkę tego środka . No i mam "zagwostkę" , mianowicie u mnie nie ma piany po opryskaniu felg .

Zrobiłem na początku stężenie 1:10 w butelce od SG + atomizer Canyon ( świetny ) , felgi w stanie takim jak pokazał kolega CoolBreeze czyli tak po 1 tygodniu jeżdżenia . Zero piany , domywanie super .

Dobra , zrobiłem stężenie w butelce Pet 1:5 ( taki mały killer ) , coś tam ledwo co widać pianę , ale szału nie ma .  Zła woda zdemi ?

Problem mogę oczywiście łatwo rozwiązać , zakładając do butelki końcówkę spieniającą , ale chyba nie tędy droga . Co robię nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy skuszony waszymi bardzo pozytywnymi opiniami , kupiłem 0.5 l butelkę tego środka . No i mam "zagwostkę" , mianowicie u mnie nie ma piany po opryskaniu felg .
Zrobiłem na początku stężenie 1:10 w butelce od SG + atomizer Canyon ( świetny ) , felgi w stanie takim jak pokazał kolega CoolBreeze czyli tak po 1 tygodniu jeżdżenia . Zero piany , domywanie super .
Dobra , zrobiłem stężenie w butelce Pet 1:5 ( taki mały killer ) , coś tam ledwo co widać pianę , ale szału nie ma .  Zła woda zdemi ?
Problem mogę oczywiście łatwo rozwiązać , zakładając do butelki końcówkę spieniającą , ale chyba nie tędy droga . Co robię nie tak ?
Niemożliwe. W 1:10 już jest sporo piany. Ja mieszałem z kranówą. Chyba masz jakąś felerną sztuke

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.