Skocz do zawartości

ExceDe Ultimate Wheel Cleaner


Gesiu_15

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • Moderator
W dniu 13.12.2020 o 13:54, Kamsyyo napisał:

Widzę że kilka osób używa tego produktu na opony i nadkola. Czy dressing z opon zejdzie jak nałoży się piane UWC? I do nadkoli lepiej to czy może APC?

dobrego dressingu nie ruszy, do plastikowych nadkoli lepiej sprawdzi sie apc 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat, moim zdaniem UWC jest bardzo dobry do nadkoli, bo ma inhibitory korozji i w jakimś stopniu chroni metalowe elementy. Sam go stosuję bezdotykowo do nadkoli i progów i właśnie po dwóch latach kończę moją pierwszą litrową butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Michał126 napisał:

@Streat, moim zdaniem UWC jest bardzo dobry do nadkoli, bo ma inhibitory korozji i w jakimś stopniu chroni metalowe elementy. Sam go stosuję bezdotykowo do nadkoli i progów i właśnie po dwóch latach kończę moją pierwszą litrową butelkę.

Koch GS z tego co wiem też ma inhibitor korozji więc w sumie zadziała podobnie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Streat napisał:

Koch GS z tego co wiem też ma inhibitor korozji więc w sumie zadziała podobnie

No właśnie z Kocha korzystam jako APC.  Czyli mogę użyć  UWC do mycia nadkoli plastikowych i metalu dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, Kamsyyo napisał:

No właśnie z Kocha korzystam jako APC.  Czyli mogę użyć  UWC do mycia nadkoli plastikowych i metalu dalej?

Michał pisze ze sie fajnie sprawdza, ja osobiscie nie testowałem tak wiec ciezko mi powiedziec  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy jest ktoś mi wstanie powiedzieć czy taka ilość w bańce to norma i faktycznie jest tam 5l UWC? Produkt oczywiście nówka sztuka z plombą na zakrętce.
Mam kilka różnych 5'tek i w żadnej nie było takiego małego poziomu zalania

20210114_221629.jpg.d50ef3ecde631c6876c67ca454746c41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
27 minut temu, mat231 napisał:

A bezdotykowo to lepiej myje taki excede czy zasadowa piana typu autobrite?

Bezdotykowo to ci nic nie umyje 🙂 chyba ze będziesz miał wrzucone jakieś zabezpieczenie na felge, np powłoka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JakubBe napisał:

Skoro ktoś już wygrzebał temat o UWC to i ja zapytam - próbował ktoś wrzucać go do pianownicy ręcznej? zastanawiam się jakby się zachował na felgach w formie piany 

Ja tak robię,. Pianownica INk. Uwc +kropelka bouble. 1:4. Jest ok  piana mokra, leży jakiś czas. Silnik myję podobnie, Apc

Z piankami jest tak, że trzeba dobrac ratio, żeby piana nie była sucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.03.2021 o 11:55, JakubBe napisał:

Skoro ktoś już wygrzebał temat o UWC to i ja zapytam - próbował ktoś wrzucać go do pianownicy ręcznej? zastanawiam się jakby się zachował na felgach w formie piany 

hej, tutaj masz kilka zdjęć UWC 1:15

na oponie sg pbtc 1:5

20201114_104320.jpg.2c2b8bb89856a5128572a57a949dbd41.jpg

20201114_104327.jpg.b37c5ca313356e1740490c2445220a74.jpg

20201114_104650.jpg.21383e68af9dfb83e94a2511994156a2.jpg

20201114_104837.jpg.97d3e2af862637731c2d20e8ff4b3779.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
15 godzin temu, Griszman napisał(a):

Cześć! Orientujecie się czy w składzie jest wodorotlenek potasu?

@Griszman @EXCEDE

Wystarczy zmierzyć PH i już masz jakieś odniesienie. Z chemii nigdy nie byłem orłem ale zdaje mi się że mocna zasadę otrzymasz wyłącznie z wodorotlenków. Jest ich kilka i 2 albo 3 są rozpuszczalne w wodzie. Sodu i potasu ale jak wspomniałem nie dam sobie ręki uciąć i gdyby ktoś się na tym znał lepiej niż ja to niech mnie poprawi. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Griszman napisał(a):

Ehh miałem na myśli wodorotlenek sodu, np. Cleantle często podkreśla jego brak w z założeniu mocnych produktach 🙂 W przypadku UWC przekonują mnie inhibitory korozji i chyba się na niego skuszę do regularnej pielęgnacji.

To czysta teoria. Nawet nie wiem jak można by się skontaktować z Excede ale takie informacje raczej ciężko uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Griszman napisał(a):

W przypadku UWC przekonują mnie inhibitory korozji i chyba się na niego skuszę do regularnej pielęgnacji.

A ty wiesz, że to nic nie daje jak spłuczesz felgi wodą 😄 ? Inhibitory są spoko jeśli nie spłukujesz powierzchni, używamy preparatów z inhibitorami w pracy podczas procesu polerowania na mokro. Po spłukaniu wodą stal nadal rdzewieje, jeśli natomiast preparat odparuje bez używania wody nic nie rdzewieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaV dziadzia robił test UWC i na tarczy po spłukaniu było wyraźnie mniej korozji w porównaniu do produktu bez inhibitorów. To jak to w końcu jest, bajer nie warty uwagi? 🙂

@menior dokładnie, wodorotlenek sodu nie jest konieczny żeby uzyskać wysokie ph. Czytaliśmy to samo 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Griszman napisał(a):

To jak to w końcu jest, bajer nie warty uwagi? 🙂

No to co to za inhibitor gzie wywala ci rdze tylko jest jej mniej xD. Muszę chyba jakiś odpoczynek od tego forum zrobić bo tutaj często mam wrażenie, że wkraczam w jakąś 4 gęstość. Rozkmiń wszystko jeszcze raz, mówisz coś o inhibitorze, który nic nie daje, wklejasz fillm gdzie ktoś się skupia na zupełnie nieistotnej z tego punktu widzenia powierzchni ciernej tarczy hamulcowej. Umyjesz felgę, zahamujesz 2-3 razy i cała rdza z tej powierzchni ci zniknie. A co z środkiem tarczy? Zaciskiem? Piastą? Śrubami? Skoro inhibitor tylko delikatnie spowolnił korozje która i tak już nastąpiła to taki dodatek NIC nie daje. Poza tym jeździsz w deszczu? Śniegu? Myjesz felgi 10x częściej niż zwykły Kowalski? TAK! No i co to daje? NIC!. Wam to wszystko można wcisnąć jak ktoś odpowiedni to opakuje.

  • Lubię to 7
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.