Skocz do zawartości

Collinite 845 Insulator Wax


Michał126

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]oren[/ref], wez pod uwage ze nie ma czegos takiego jak NAJ... Kazdy odbiera wszystko inaczej. Jest tyle czynnikow przez ktore wosk lezy dluzej czy krocej ze nie jestes w stanie okreslic ktory lezy najdluzej. Kwestia lakieru, przygotowania powierzchni, warunkow w jakich jest uzywany, przebiegu, temperatur itp itd. Masz na forum najtrwalsze woski, wybierz cos, przetestuj i kup nastepny. Ta zabawa w testy i porownywanie wciaga, ale pytanie ktory jest naj jest bezsensowne. Potrafisz wymienic najlepszy samochod? Nie ma takiego. Kazdy ma jakies wady i jakies zalety. Wybiera sie ten ktory najbardziej odpowiada.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pics od didn't happen, ale mam Insulatora od prawie dwóch miesięcy na innym aucie, przygotowanie identycznie jak na Corsie, włącznie z wymywaniem przysychającego cleanera IPą. Wczoraj myłem samochód trzeci raz od nałożenia, po drodze był też jeden bezdotyk z użyciem proszku. I przy jeździe w takich warunkach, jakie mamy, włącznie z jednym atakiem zimy w kwietniu, na większości paneli wosk kropelkuje jak świeżo nałożony. Nie spostrzegłem szczególnej zmiany nawet na dołach drzwi i progach, za to kropelki są mniej kształtne na masce przy dyszach spryskiwaczy. Śliskość lakieru także super. Przy kolejnym zmoczeniu auta pokażę - wczoraj na myjni był szał ciał i musiałem się co i rusz przemieszczać - pianowanie i płukanie na stanowisku, mycie ręczne poza stanowiskiem, płukanie na stanowisku, osuszanie poza stanowiskiem... ;)

 

Aha - przez ten czas zero wspomagania :) Myślę, że szybciej jak w lipcu QD1 nie użyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
1 godzinę temu, Strus napisał:

Panowie, tak sobie pomyślałem.....  da się go aplikować jak QW ? Psiknąć  z atomizera i dotrzeć ?

Z atomizera się da - takie zresztą jest założenie producenta, a każda butelka powinna być sprzedawana właśnie z atomizerem. Wosk musi być tylko ogrzany, aby nabrał płynnej konsystencji. Z atomizera nie tryska tak, jak np. QW ADBL, ale poza tym - jak zresztą już wykazano w temacie - jest świetnym produktem 👍 Mimo, że go miałem i odsprzedałem, coraz poważniej zastanawiam się nad ponownym jego zakupem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, tak sobie pomyślałem.....  da się go aplikować jak QW ? Psiknąć  z atomizera i dotrzeć ?

Jak masz maszynę DA to może warto spróbować tak jak na filmie rozprowadzić wosk mechanicznie. Być może taka forma aplikacji da lepsze efekty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

@Arkeolowy, miałeś rację. Spróbowałem. Świetnie się go nakłada fibrą. Jechałem jak z normalnym QW. Psik psik na element i rozprowadzałem fibrą. Faktycznie zrobiła się "mgiełka". Poleżał z 10 minut przed dotarciem i przyznam że tu już tak świetnie było. Nie było trudno dotrzeć jednak np FK HT diera się o niebo szybciej nawet jak poleży te 20 minut.

U mnie 845 wleciał testowo na połowę maski, tylny zderzak i wszystkie spody drzwi. Zobaczymy jak się zachowa na tym lakierze jak z horroru 🙂🙂🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych forach polecają 845, jako wierzchnią warstwę na Menzernie Power Lock Ultimate Protection (w USA na odpowiedniku Menzerny - Jescar). Podobno trwałość jest ponad przeciętna, wygląd też ok. Były jednak chyba dwie opinie, że po nałożeniu 845, pojawiały się jakby zmętnienia połysku w kilku miejscach. Nie wiadomo jednak, czy to była wina aplikacji, czy jakiś inna zmienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eidos71 napisał:

Na zagranicznych forach polecają 845, jako wierzchnią warstwę na Menzernie Power Lock Ultimate Protection (w USA na odpowiedniku Menzerny - Jescar). Podobno trwałość jest ponad przeciętna, wygląd też ok. Były jednak chyba dwie opinie, że po nałożeniu 845, pojawiały się jakby zmętnienia połysku w kilku miejscach. Nie wiadomo jednak, czy to była wina aplikacji, czy jakiś inna zmienna.

Hej, osbserwuję to rozwiązanie, które pochodzi chyba od Obsessed Garage. WIele osób powtarza to co on mówi, nie wiedząc i nie rozumiejąc dlaczego. Kiedyś na zamkniętej grupie na FB sam Mat się śmiał, że ludzie mówią, że to najlepsza kombinacja na wosk bo on tak sobie wymyślił ;D
845 lubi się coś tam spocić - może stąd takie obserwacje, że są zamętlenia.
Odbiegając od tematu ostatnio trafiłem gdzieś info, że aplikując w dobrej temperaturze i w dobrej wilgotności można uniknąć pocenia nawet Zymoli, ale ktoś nie opisał jakie to są warunki 🙂 Muszę rozkminić temat, bo u siebie w garażu planuję i klimę i odwilżacz. Ew. zakupię promiennik żeby go wygrzać, żeby się nie wypocił jak wyjadę z garażu na słońce 😄 Skoro szybciej się poci na słońcu to oznacza, że nie odparowuje na tyle wolno nośnik, żeby nie zostawiał mgiełki - tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem rozwiązanie z kanału Obsessed Garage dotyczące power lock a na nim colli 845. Jak ogólnie Wam się spisuje colli 845? Po na zagranicznych forach sporo ludzi używa i chwali a u nas cisza. Bardziej wiedzie u nas prym fusso albo zwykły Colli 476. 

No i  takie pytanie ode mnie jest czy lepiej wrzucić takie 845 na lakier czy np. sonaxa pns ? Temat rzeka podejrzewam ale ciekawe co Wy powiecie na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Strus napisał:

Jechałem jak z normalnym QW. Psik psik na element i rozprowadzałem fibrą. Faktycznie zrobiła się "mgiełka". Poleżał z 10 minut przed dotarciem

 

Kładziony na lakier wymyty 3 razy Wax Off'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.