Skocz do zawartości

Collinite 845 Insulator Wax


Michał126

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze robię tak ipa 50:50, zmywacz silikonowy, 1h przerwy na odparowanie i aplikuje jak normalny wosk panel po panelu. Jak jest chłodno to robię 3 panele i wracam do pierwszego ścierać. Tutaj tez można ładnie sprawdzić wosk przy pomocy „testu palca”

p.s. Niektórzy tez aplikują go na da czarny wafel - ponoć tez superancko siada.

p.s.2 możesz tez próbować aplikować 2 warstwy w odstępie 12h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kładziony na lakier wymyty 3 razy Wax Off'em
Strus, aplikowaleś 845 na ciepło? Jak spray wax? Czy w normalnej temp pokojowej na fibre ?


Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem opcję z wymywaniem cleanera i bez i stwierdzam, że w relacji nakładu pracy do trwałości 845 najlepiej jest kłaść na mocno wyjaławiający cleaner, bez wypełniaczy. Ja akurat stosuję Shiny Garage, przelewam już drugą butelkę pod samym 845. Po bardzo dokładnym oczyszczeniu karoserii rozprowadzam cleaner maszynowo, wypracowuję do czwartego biegu i bez docierania mikrofibrą kładę wosk ręcznie. Tak przygotowana powierzchnia jest mocno tępa i wosk świetnie na niej siedzi, przez dwa miesiące zmiennych warunków pogodowych tylko myję auto, bez podbijania czymkolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Arkeolowy napisał:

on wytrzymuje tyle co fusso i pierwsze 2 miechy ma krople jak na powłoce.

aż taki z niego twardziel? Wcześniej nie przyglądałem sie jakoś szczegółowo 845, ale myślałem ze to bardziej letniak z racji swojej płynności

Z aplikacją na DA to juz kilka razy widziałem i widocznie fajnie to siada
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dawno temu używałem Insulatora i o to efekty;D , Całkiem fajnie się nim pracowało jedyny minus to to że ciężko było dozować małą ilość z oryginalnego opakowania. Ale za to  łatwo się docierał kładłem go w wrześniowy ok 20 stopniowy dzionek  w cieniu. Teraz jak ostatnio zaglądałem z kosmetykami  to przybrał raczej konsystencje twardego wosku .

Efekty:

20170804-174735.jpg

20170804-174751.jpg

@Grzechu23

Tu masz efekt kropelek nie jest może wyraźne ale coś widać ,  

20170807-071130.jpg

20170807-071135.jpg

@Arkeolowy Ja takich kropelek jak po powłoce nie widziałem, ale to może efekt tego że był kładziony na mega spontanie  tylko po umyciu na 2 wiaderka. Tylko aby autko się ładnie prezentowało na wakacjach 🤣. A że był pod ręka to wpadł na auto. Muszę położyć go jeszcze raz i zobaczyć krople po pełnym przygotowaniu lakieru.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu używałem Insulatora i o to efekty;D , Całkiem fajnie się nim pracowało jedyny minus to to że ciężko było dozować małą ilość z oryginalnego opakowania.

Zastosuj atomizer, a butelkę wrzuć uprzednio do ciepłej wody :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hej! Postanowilem odkopac ten temat jezeli ktos jeszcze zastanawia sie nad tym woskiem od 2006 testowalem 3 glowne woski Collinite (845, 476, 915), Meguiar's, Zymol. 

Njlepszy efekt na ciemnym lakierze osiagnalem Zymolem oraz Collinite 845. Jezeli o latwosc aplikacji i polerowania to Collinite byl najlepszy. 

Przy czarnym aucie uzywalem najpierw PB black hole a pozniej wosk. Trwalosc jak dla mnie to ok 4 miesiecy. 

 

download_20200607_184337.jpg

download_20200607_184334.jpg

IMG_20190818_160329.jpg

IMG_20190818_160342.jpg

IMG_20180704_224822.jpg

IMG_20180704_225436.jpg

P4024406.jpg

20121016_155732.jpg

20140301_130248.jpg

Najgorszy wosk jaki stosowalem to Turtle Wax (alfa 147 i 156)

 

 

12704303.jpg

55890332.jpg

4.jpg

10.jpg

9.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.