Skocz do zawartości

Funky Witch Mademoiselle


///MPower

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, BiałyGTi napisał:

to jak masz i ci sie chce to tez z chęcią zobaczę porównanie

No to wrzucam... choć ja nie widzę różnic. Wszystko najpierw wymyte apc od detailers magic więc plastiki jałowe :) Na 1 zdjęciu od lewej FW Mademoiselle, ADBL IWOW, ADBL IQD, GS Black Panther. Widoczne przyciemnienie zostawia tylko WOW. Inne produkty na żywo delikatnie widać, ale aparatem ciężko cokolwiek złapać. Tyle że to "delikatnie" znaczy naprawdę delikatnie :)

20171015_113231.jpg

 

Tu z kolei nie widzę żadnej różnicy między produktami. Tylko te dwa do porównania jak na desce. Może na kilkuletnich plastikach które są już nieco wypłowiałe od słońca to widać, u mnie różnice pomijalne. Widać delikatnie odcięcie od taśmy ale nic więcej.
20171015_114130.jpg
20171015_114136.jpg
20171015_114145.jpg


 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Faktycznie WOW przyciemnia plastik i to widac :P dzieki za porównanie przekonuje mnie to do FW i raczej chyba zakupie warto miec w kolekcji cos naprawde matowego. NL siada roznie na plastikach u mnie w audi jest mat w golfie juz inaczej to wyglada a w innych autach jeszcze inaczej. Czekam na test od Tomka jeszcze i to mnie przekona do zakupu na pewno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja. Szybki teścik z dedykacją dla @BiałyGTi.

Do dzisiejszego porównania stanęły dwa produkty: Funky Witch Mademoiselle i ADBL IQD LE. Tak wiem, to różniące się zastosowaniem środki, ale kolega prosił, to kolega ma :)

Każdy produkt otrzymał taką samą MF (zielona). FW nakładana aplikatorem (zgodnie z instrukcją), IQD psik bezpośrednio na plastiki. Po chwili przecieranie oddzielnymi fibrami.

eKi-hO6UdUpCSrG0U9u7qcINfRlmACQitEygSgES

Pacjent to Opel Meriva ojca. Stan plastików... lepiej nie pisać. Kokpit jeszcze jako tako, ale drzwi i kierownica..., ale mu nie o tym.

Tak jak u kolegi @Fredi88, na plastiki najpierw wleciało APC (1:10). Pędzelkowane i przetarte fibrą.

Następnie taśma makująca, i heja do bouju. Taśma miała pokazać "ziemię niczyją" w celu porównania FW i IQD. Jak się dobrze przyjrzycie to coś tam zauważycie. Starałem się pokazać obydwa produkty na różnych powierzchniach.

Psikając IQD zasłaniałem stronę, na której leżała FW czerwoną fibrą.

Efekty poniżej:

yF9doR2fVODRjnEcrlE2u-hH8W_hG9USY-YKtbrK

HmebOiXIDTzyR2i-ia8pLGYXAL_Rff9gkybv-LS_

VZVlC39n2k-y3CZeN37Ts5YOnrc6KgRo09vvYRFS

4YqJaXy7FUYVOZyUDboFcm1nIx2rEBI0ZnRRv7Wl

MEeHllYKCHw-CMT3XwOd4mucvmYuo0_4LCMR5bsC

yFvMIv42XCvtiBBvO_oCVSDjqdnYY4_IXKMxmJRN

Podsumowując:

Dwa różne produkty. Z każdym świetnie się pracuje - obydwa mają fajną nutę zapachową.

Zdecydowanie lepiej wypada Funky Witch Mademoiselle, ale do tego celu Mateusz ją stworzył. ADBL IQD, coś tam przyciemnił, ale tak jak zauważył @Fredi88, bardzo delikatnie. Fabrycznie ma inne zadanie.

IMHO, obydwa produkty warto mieć u siebie.

 

Pozdrawiam i dziękuje za uwagę. (Kucze, zaczyna mi się podobać testowanie/porównywanie) :)

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza się to o czym pisałem... u mnie nie każdy dressing "siada" i przyciemnia. WOW robi to zdecydowanie, GS czy FW już nie. Na upartego na jednym zdjęciu delikatnie linię odcięcia widać... Ale nie jest to tak widoczne jak u @CoolBreeze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem przedwczoraj, zapach jak dla mnie mocny i pasujący kobietki, moja jest zachwycona. Nie używałem jeszcze owego szuwaksu, ale na dniach postaram się położyć w volvo. Decha w vołovinie błyszczy się bez dresingu i ciekawy jestem jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek jak leży w vołovinie

 

 

Buldozer 1:20

vppEKZO.jpg

 

 

 

chyba czynsto  :D

eS6Mn9F.jpg

 

 

 

 

taśma

SVmGkaD.jpg

 

 

 

lizu, lizu

9EAI7sX.jpg

 

 

 

przyciemnia i to znacznie, zapach trochę nie dla mnie, ale wszystkiego mieć nie można

Bbugspp.jpg

 

SRE6uJI.jpg

 

B1Ro6yF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Prawie miesiąc minął odkąd dressing siedzi na plastikach i... gdzie jest ten kurz, co mi zawsze ciśnienie podnosił? Wiadomo jakieś tam paprochy się na konsoli środkowej trafią, ale dzięki Mademoiselle już mi się tak kurz na kokpit nie rzuca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoolBreeze mam to samo zero kurzu od 3 miesięcy. Proforma aby przy odkurzaniu przelece deske koncowka. Teraz kupiłem Adbl interior qd dla odświeżenia co jakis czas. Tez super. Przyciemnilo i odswiezylo plastiki. Wiec mam swoj zgrany duet Panienka i Adbl IQD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, CoolBreeze napisał:

Prawie miesiąc minął odkąd dressing siedzi na plastikach i... gdzie jest ten kurz, co mi zawsze ciśnienie podnosił? Wiadomo jakieś tam paprochy się na konsoli środkowej trafią, ale dzięki Mademoiselle już mi się tak kurz na kokpit nie rzuca :)

a może po prostu jest chłodniej na dworze i np rzadziej otwierasz/uchylasz szyby w aucie co minimalizuje proces kurzenia się. Zawsze jesienią/zimą mniej się kurzy wewnątrz auta, przynajmniej u mnie, a też bardzo na to zwracam uwagę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, po jakim czasie od aplikacji przecieracie MF? U mnie fw bardzo mało przyciemnia i zastanawiam się czy wszystko dobrze robię ;) muszę jeszcze stestowac nakładanie aplikatorem z MF bo do tej pory robiłem to Soft interior padem od Adbl i nie wiem czy to nie to osłabia działanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 17.10.2017 o 09:18, Gardor napisał:

No niestety, umyta deska się świeci :/


Panowie a może ktoś z Was porównać Mademoiselle do Gtechniq c6 albo Swissvax Protecton Matt?

@Gardor miałeś okazję porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Generalnie już jestem na 95% zdecydowany na ten dressing, bo wygląda świetnie na plastikach tylko jeszcze mam wątpliwość czy się polubi z ADBL IQD? 

Widzę, że tutaj co niektórzy używali i pytanko do Was - czy IQD ściągał wam ten dressing? Wiadomo, że po którymś razie na pewno go osłabi ale aktualnie mam problem z innymi dressingami takimi jak WOW i PB NL i nawet godzinę po nałożeniu jedno przetarcie IQD i ściąga wszystko i z całkiem dobrej satyny z przyciemnieniem robi się mat bez przyciemnienia, więc fajnie jakby wytrzymał chociaż te 2 miesiące na plastikach 😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.