Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Rekomendowane odpowiedzi

To jak lepiej przygotować opony??

 

dedykowany cleaner do opon będzie najlepszym rozwiązaniem . Używałem od SG ale po przejściu na Excede Tire and Rubber cleaner jestem bardziej zadowolony a cena podobna :good: Po myciu opon APC (sam tak kiedyś robiłem) Tire cleaner jeszcze sporo wyciągnął brudu z opony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem trochę postów w tym temacie, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

 

Mianowicie: są jakieś warte uwagi środki do nabłyszczania opon do 30zł? Wiadomo, w tej cenie cudów nie oczekuję, ale fajnie byłoby, żeby efekt utrzymywał się chociaż te 2 tygodnie normalnej eksploatacji.

 

Jak na razie brałem pod uwagę środek od K2 o nazwie "Sigma" oraz "Sonax Extreme nabłyszczacz do opon". Ktoś z nich korzystał? Warto? Jakieś inne środki warte uwagi do 30zł?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Yarecky24[/ref], Sigmy nie znam, ale Sonax bardzo przyjemny. Brak może takiego zapachu jak Endurance, ale wydajność i trwałość zbliżone na dobrze przygotowanej oponie. Sonaxa muszę pochwalić, że było go widać jeszcze po 3 tygodniu od nałożenia na brudną oponę opłukaną tylko myjką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nieco dziwne ze APC mozna i silnik wyczyscic a opon nie domyje :shock:

Bo struktura gumy też jest inna, tu musi być środek który z mocno porowatej powierzchni wyciągnie cały brud, dlatego też dedykowany cleaner do opon ma sens, różnica w trzymaniu się potem dressingu na oponie jest olbrzymia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem trochę postów w tym temacie, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

 

Mianowicie: są jakieś warte uwagi środki do nabłyszczania opon do 30zł? Wiadomo, w tej cenie cudów nie oczekuję, ale fajnie byłoby, żeby efekt utrzymywał się chociaż te 2 tygodnie normalnej eksploatacji.

 

Jak na razie brałem pod uwagę środek od K2 o nazwie "Sigma" oraz "Sonax Extreme nabłyszczacz do opon". Ktoś z nich korzystał? Warto? Jakieś inne środki warte uwagi do 30zł?

 

Z góry dzięki.

Oba warte, choć każdy na swój sposób. Efekt jest zasadniczo podobny, ale przy innych metodach nakładania: Sonaxa najlepiej pędzlem w jednej warstwie, a Sigmę aplikatorem w dwóch warstwach. Po prostu Sonax jest bardziej jak żel, a Sigma ma taką silikonową konsystencję. Pędzlem aplikuje się dłużej, ale za to dokładniej i jedna warstwa wystarczy :) Używam regularnie obu, zależnie od potrzeb: jak ma długo leżeć - Sonaxa, bo jest znacznie trwalszy, a jak efekt może być chwilowy lub np. do zabezpieczenia opon na czas leżakowania - Sigmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że lepiej wziąć "Sonax Xtreme żel do nabłyszczania i konserwacji opon" niż inwestować w droższego Meguirsa Endurance? Tak jak pisałem, jakoś specjalnie wymagający nie jestem, wystarczy żeby ten efekt utrzymywał się trochę i żebym nie musiał zużywać całego opakowania na raz by były jakieś efekty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak zainwestował w "droższego" Megsa.

Sonax około 25zł 250ml, Meguiars Endurance około 50zł 473ml.

Starczy na długo, a już przy samym nakładaniu będziesz zadowolony jak poczujesz zapach ;) a efekt jest bardzo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że lepiej wziąć "Sonax Xtreme żel do nabłyszczania i konserwacji opon" niż inwestować w droższego Meguirsa Endurance? Tak jak pisałem, jakoś specjalnie wymagający nie jestem, wystarczy żeby ten efekt utrzymywał się trochę i żebym nie musiał zużywać całego opakowania na raz by były jakieś efekty. ;)

Powiem tak: Sonax jest zdecydowanie bardzo dobrym dressingiem, którym się nie zawiedziesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Yarecky24[/ref], tak jak koledzy wyżej piszą. Sonaxowi ciężko coś zarzucić i jest to ta sama półka cenowa co Endurance tylko innej pojemności. Jeżeli ograniczasz się tylko do tych 2 specyfików to kup i próbuj, jak za taki produkt to majątku nie kosztuje, a z czasem zechcesz zmiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną butelkę 250 ml Sonaxa od kwietnia zeszłego roku, a zrobiłem nim bardzo dużo opon - lekko licząc ponad 50 "stron" (kiedyś to rachowałem, potem przestałem). I jeszcze ok. 1/4-1/5 zostało, a w pogotowiu stoi pełna butelka, którą dostałem w nagrodę z Sonax Polska. :) Także zdecydowanie jest to wydajny dressing pomimo pakowania w butelki 250 ml. Jak nie ma rodziny i kolegów do pucowania auta, to jest i jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem trochę postów w tym temacie, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

 

Mianowicie: są jakieś warte uwagi środki do nabłyszczania opon do 30zł? Wiadomo, w tej cenie cudów nie oczekuję, ale fajnie byłoby, żeby efekt utrzymywał się chociaż te 2 tygodnie normalnej eksploatacji.

 

Jak na razie brałem pod uwagę środek od K2 o nazwie "Sigma" oraz "Sonax Extreme nabłyszczacz do opon". Ktoś z nich korzystał? Warto? Jakieś inne środki warte uwagi do 30zł?

 

Z góry dzięki.

 

Ja od jakiegoś czasu jestem wierny Sigmie. To co mnie przy niej trzyma to niska cena, proste użycie i przede wszystkim skuteczność. Świetnie wydobywa z opon głębie koloru i rzeczywiście chroni je przed pękaniem. Dla mnie to numer 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

zakupiłem środek do czyszczenia opon i elementów gumowych Excede Tire and Rubber Cleaner. W związku z tym mam pytanie (w sumie trochę za późno bo paczka będzie dziś u mnie) czy ten środek nakładam tak jak APC pędzelkiem czy powinienem szorować szczotką np taką cd993432d3ac25708485d5572573a093.jpg ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.