Skocz do zawartości

CarPro PERL


Pimps

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc. Rozumiem, że każda uszczelka, plastik muszą być najpierw wyczyszczone APC (nawet po umyciu auta), żeby preparat ładnie "siadł"?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, każdy element powinien być porządnie domyty przed położeniem jakiegokolwiek dresingu. Tak jak paperson pisał, możesz przetrzeć jakimś odtłuszczaczem np adbl wipe out, fxprotect surface agent ewentualnie rozcieńczoną IPĄ i poczekać 20 min aż odparuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPy jeszcze nie nabyłem, ale o APC zawsze będę pamiętać. Zresztą dziś przekonałem się, że faktycznie jakiekolwiek działanie Perlem bez przygotowania sobie powierzchni jest trochę bez sensu, choćby czyszcząc uszczelki - wyszła z nich masa syfu po wymyciu pędzelkiem, mimo że na brudne nie wyglądały.

 

Gdyby komuś inteligentnie przyszło do głowy go nakładać na słońcu, to odradzam Schnie szybciutko i zazwyczaj zostają smugi. Za to w cieniu i po porządnym wymyciu obszaru roboczego - pięknie się roznosi.

 

Produkt ogólnie jest naprawdę przyzwoity. Dobrze się nanosi, nie idzie go dużo, fajnie przyciemnia i matowi, zabezpiecza. Polecam. Trwałości nie testowałem, bo zabawę zacząłem dopiero kilka dni temu, a zakończyłem dzisiaj.

 

Poniżej amatorskie 50/50, więcej fotek jutro w "Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim samochodzie."29a97eb711705549b2d0e0d09f7673eb.jpg&key=f737722b2a795b3d164f04659e5e6be9ccb624835e4378dc622a352f7333d13f

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

ba9278ec111be8ef47c7041946e9a285.jpg&key=4548b1281033bd26ca557b61f6b1d0bc37b35287068bd3d407094841aa222d202b139216d73ba5701b2cffe5f1608ffc.jpg&key=55fffa7fc76f77bb18dd1251c20fd5d559ec85c197b8a50a70a5eec266ee8a64

 

ca3c80329fe6ab6ebef6a2804ac356d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę się pobawilem. Fajna sprawa. Ładny połysk (ale nie odpustowy, jak po jakimś plaku ), aplikacja bezproblemowa, brak zapachu i zadowalająca wydajność. Muszę jeszcze znaleźć jakiś IQD, który by mi go nie zjadł Chociaż podobno Perla ciężko w środku ruszyć.632dfa3334f5c1bccc2fa49f5b085237.jpg88e24db85e9916f89467caee79466ed2.jpg87e81934a095047de3a78a700e1f9e63.jpg00f02083cb03b208e3aacb09ae8aebe7.jpg95ddf9e9d1e833b8593ead85e9d19f22.jpgdbdd36f6b3f1dbba06c56f7728dbaa42.jpg9d41e49d9223e07e152969f5f408abff.jpgf023d8ec822a3c9b07d1a713151a094b.jpg28259b002dececeb977df41f0f3822a1.jpg

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Perl po trzech tygodniach na tylnych oponach chyba umarł,  ale na przednich zdaje się, że siedzi - zarówno po myciu zasadniczym jak i po samej myjce cieszą oko czernią. Za tydzień myję zasadniczo na święta - jak go nie utłukę i tym razem, to będę zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Opony i plastiki lecę od jakiegoś czasu 1:3.

Zabezpieczyłem praktycznie wszystko, co się dało tydzien temu. Zobaczymy, ile gdzie posiedzi.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Daje, daje, z tym że zrezygnowałem z rozcieńczania go przy stosowaniu na opony - efekt mniej mi się podoba i siedzi krócej. Z nich znika mi dość szybko (to pewnie dlatego, że nie używam T&R Cleanera), ale na plastikach całkiem fajnie siedzi, o ile dobrze je doczyścisz przed nałożeniem. Polecam, aplikacja przyjemna, efekt świetny, wydajność na dobrym poziomie.

W środku używać już nie planuję, nie podoba mi się ten paskudny piktogram o szkodliwości dla układu oddechowego, zamówiłem na próbę Interior Magic od DM, zobaczymy jak się spisze.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Perl ze względu na przyjemniejsza aplikacje 1:1 z wodą. Czysty się szybciej zaczyna hm kleic. Na oponach umytych APC siedzi pięknie. Na umytych środkiem do opon i twarda szczotka to już w ogóle.

Testowałem go nawet na jednej oponie vs inne i no cóż. Perl win. Nawet Perl 1:5 win.

W środku spoko tylko w sumie nie wiem po co taki killer. Przesiadłem się na gtechniq który daje zupełnie fabryczny look u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grupy carpro wyczytałem o stężeniu 1:62 jako QD do wnętrza, zrobiłem mix ech2o i perla w stosunku 1:50 i nawet fajnie to działa, z nudów pobawiłem się trochę... Dywaniki odświeży, pod maską również, nawet jako QD do opon. Produkt jak dla mnie rewelacyjny 👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde nie wiem. Osobiście lubię efekt Perla w środku, ale bodajże@Birkhof pisał, że w środku lepiej nie, bo piktogram, że szkodliwe dla płuc... zastanowiło mnie to... chociaż chyba nikt prosto z butli nie niucha Jak się do tego ustosunkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być ten piktogram pupochron. Produkt bazuje na wodzie. Odparowuje w chwilę. Pewnie jakbym w studio kładł całymi dniami na kolejne auta to bym maskę założył. Wczytywaliscie się w skład?

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://cdn.competec.ch/documents/4/9/495786/Perl_GB-en_1_02.pdf&ved=2ahUKEwjGyOeAzp_tAhXRGuwKHfRCBnU4ChAWMAh6BAgIEAE&usg=AOvVaw2BGM8hKg5YRHhk3gSB84wH

1:50 wydaje się ekstremalnym stężeniem. Zostawia jakiś efekt na oponie? 

Do wnętrza używałem 1:5. W tym stężeniu na moich oponach żyje dłużej niż wszystkie inne dressingi które miałem. Tak 2-3 raz dłużej 😉 nierozcieńczony to zdejmowałem przy czyszczeniu opon po 1000+ km i wyglądał jak nowy. W tym sezonie na fokusie maj - październik 3000km zdjalem perla raz i zaaplikowałem ponownie. Właśnie zdjalem koła i wrzuciłem do garażu. Wyglądają jak po świeżym dressingu. Przyciemnienie full i wciąż jest połysk.

U was też wykręca takie przebiegi? Ciężko mi nawet myśleć o kolejnym dressingu bo ten robi wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być ten piktogram pupochron. Produkt bazuje na wodzie. Odparowuje w chwilę. Pewnie jakbym w studio kładł całymi dniami na kolejne auta to bym maskę założył. Wczytywaliscie się w skład?
 
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://cdn.competec.ch/documents/4/9/495786/Perl_GB-en_1_02.pdf&ved=2ahUKEwjGyOeAzp_tAhXRGuwKHfRCBnU4ChAWMAh6BAgIEAE&usg=AOvVaw2BGM8hKg5YRHhk3gSB84wH
1:50 wydaje się ekstremalnym stężeniem. Zostawia jakiś efekt na oponie? 
Do wnętrza używałem 1:5. W tym stężeniu na moich oponach żyje dłużej niż wszystkie inne dressingi które miałem. Tak 2-3 raz dłużej nierozcieńczony to zdejmowałem przy czyszczeniu opon po 1000+ km i wyglądał jak nowy. W tym sezonie na fokusie maj - październik 3000km zdjalem perla raz i zaaplikowałem ponownie. Właśnie zdjalem koła i wrzuciłem do garażu. Wyglądają jak po świeżym dressingu. Przyciemnienie full i wciąż jest połysk.
U was też wykręca takie przebiegi? Ciężko mi nawet myśleć o kolejnym dressingu bo ten robi wszystko.

U mnie tez świetnie się spisuje! Na chwile obecna mój ulubiony. Na doczyszczone opony aplikuje koncentrat daje mu noc na wchłonięcie(im cieplejsze opony tym lepiej się wchłania i dłużej efekt zostaje!) następnego dnia docieram i daje druga warstwę 1:5. Efekt przyciemnienia praktycznie utrzymywał mi się przez cały sezon, opony myte neutralnymi szamponami i jedynie dla podbicia połysku na szybko zarzucałem 1:5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko aż musze sprawdzić ten sposób.

U mnie jakieś 3-4 tygodnie i kilkaset kilometrów trzyma Perl, no, max wytrzymał miesiąc i 1,5k km -> połysk zniknął, za to pozostał fajny mat. 

A jakiej chemii używasz do felg ? Być może to u mnie ubija Perla .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej się nie dowiedziałem, można Perla do środka bez obaw, czy nie?

Można można! W zależności od rozcieńczenia od 1:5 i masz połysk aż do 1:62 gdzieś na jakiej grupie widziałem i masz bardziej satyna/mat. Oczywiście trzeba wioząc pod uwagę ze plastik plastikowi nie równy metoda prób i błędów chyba pozostaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.