Skocz do zawartości

CarPro PERL


Pimps

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś pochwaliłem się w dziale "Mój Arsenał" iż zakupiłem płyn CarPro PERL w celu nałożenia jej na gumowe dywaniki gdyż ponoć nie powinna po wyschnięciu być mocno śliska na dywanikach gdyż jest rozcieńczalna z wodą. Po tym wpisie pare osób napisało żebym się pochwalił jak użyje PERL'a - no i stało się. Nie będę opisywał jak środek pachnie jakiej jest konsystencji itp. i itd. - zabieram się do pracy a poniżej pokażę przebieg tej operacji

 

Dywaniki po zimie przeleżały sobie ponad miesiąc więc trzeba je na początek umyć.

 

perl01m.jpg

 

Sprzętów i środków do mycia jakie użyłem to:

1. DURAGLOSS 701/703

2. Pędzel AUTOGLYM TRIALOY

3. Pędzel WHELL WOOLIES

4. Zwykła szczotka z IKEA

 

Po naniesieniu na dywaniki 701 (nanosiłem przy pomocy ręcznej pianownicy) rozprowadziłem środek pędzlem po całości a potem szczoteczką pomiziałem i zostawiłem na 3 min. w spokoju. Po tym czasie jeszcze raz przeleciałem szczotką i spłukałem wodą z węża ogrodowego bez użycia myjki ciśnieniowej.

 

perl02m.jpg

 

perl03m.jpg

 

Po tym zabiegu gumiaki poszły na płot

 

perl04m.jpg

 

Następnie wziąłem się za rozrobienie PERL'a w stosunku 1:3 czyli 25 ml. PERL'a i 75 ml wody destylowanej.

 

perl05m.jpg

 

perl06m.jpg

 

perl07m.jpg

 

No to zabieramy się za oklejenie dywanika aby wyszło 50/50

 

perl08m.jpg

 

Atomizerem spryskałem połówkę dywanik nie zbyt dokładnie a potem przy pomocy pędzla roztarłem środek już z większą dokładnością aby pokryć całą połowę.

 

perl09m.jpg

 

Ustawiłem czas na 10 minut w celu przeschnięcia PERL'a

 

perl10m.jpg

 

perl11m.jpg

 

perl12m.jpg

 

Po tym czasie lekko przetarłem fibrą aby wszystko się dokładnie rozłożyło i wyrównało na dywaniku.

 

perl13m.jpg

 

Na a teraz 50/50

 

perl14m.jpg

 

Następnie zrobiłem drugą połowę gumy i po odczekaniu kolejnych 10 minut i przetarciu fibrą jeszcze troszkę podgrzałem/podsuszyłem dywanik opalarką. Po tym zabiegu można powiedzieć że dresing równo wysechł i nie ma na wycieraczce jakiś placków.

 

perl15m.jpg

 

perl16m.jpg

 

Na tym skończyłem zabawę a dywaniki odłożyłem aby jeszcze dać im ze 2 dni czasu i po tym okresie stwierdzić czy są śliskie albo w jakim stopniu są.

 

perl17m.jpg

 

Aha, jeszcze jedna sprawa - jak mi się pracowało PERL'em? Nie było z nim żadnych problemów, bardzo łatwo się rozprowadził, nie śmierdział i jak na moje oko ładnie przyciemnił i pokrył dywaniki.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to smialo mogles jeszcze bardziej rozcienczyc :D

Ja to nawet smaruje mokre dywaniki, latwiej rozprowadzic i wychodzi deczko mniejsze stezenie :)

 

Faktycznie tak można było zrobić jak piszesz - Następnym razem tak zrobię tym bardziej że przy takiej powierzchni do spryskania to naprawdę nie wiele idzie PERLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze lubiłam PERLA na gumowych dywanikach, swojego mam chyba w stężeniu 1:5 z tego co pamiętam, ale w niedzielę jeszcze sprawdzę ;)

Doskonale nadaje się również do uszczelek wewnętrznych, które stają się bardzo ciemne i miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby PERL wrócił do łask w Polsce? Zagramanico go uwielbiają, a u nas jedynie co czytałem to "nie polecam, spływa".

U mnie PERL na dywaniki leci w 1:5 i jest dobrze, jak da się ~30min na wygrzanie w słońcu to nie są śliskie.

Ja mam tylko problem z dotarciem go w rożkach kwadratów na dywanikach.

Chyba muszę zainwestować we włochatą fibrę żeby dosięgała bo zostają "mokre spoty" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby PERL wrócił do łask w Polsce? Zagramanico go uwielbiają, a u nas jedynie co czytałem to "nie polecam, spływa".

 

Jest to bardzo dobry produkt i ekonomiczny z uwagi na rozcieńczalność z wodą :) świetnie się sprawdza właśnie na elementach wewnątrz auta, uszczelkach, dywanikach czy nawet plastikach w komorze silnika. Nie nadaje się za bardzo na elementy zewnętrzne, bo spływa z deszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kandy, tak testy się odbyły i wydaje mi się że jest dobrze - nie idealnie ale naprawdę dobrze. Jeżeli był by roztwór 1:5 to by było super.

 

Jeszcze może filmik z pryskania wodą która po wyschnięciu nie zrobiła nic złego z dywanikiem. Nie było odbarwień i innych plam

 

 

i jeszcze w wolniejszym tempie

 

https://www.youtube.com/watch?v=gaJpOL4avs0

 

Jeszcze dla wyjaśnienia - to jest butelka po IronX'ie a nie ona sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.