Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

GreQu

Glinka nie będzie potrzebna.Jak dobrze auto przelecisz glinką to wystarczy ten zabieg robić raz w roku

Czyli, że jak robota będzie dobrze wykonana to na kolejne woskowanie wystarczy prickbort, iron off, cleaner ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatecznie mógłby zostać taki zestaw ?

 

Mikrofibra APT

Mikrofibra SHOWCARSHINE FLUFFY

Aplikator Monster Shine

Cleaner IPA Monster Shine

QD Chemical Guys / Shiny Garage Almond Quick Detailer

Glinka ValetPRO yellow

Wosk PB natty's blue

SG Iron Off V3

 

Zestaw nie jest jakiś " pro " ale osobiście myślę, że nie jest najgorszy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA to nie clenaer :> Nie czytałeś tago tematu? i nie zapomnij z prickborcie :)

 

Czytałem, ale znalazłem interesujący mnie produkt czyli Monster Shine IPA Cleaner ... więc jak to z tym wreszcie jest ? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko taka nazwa producenta, nie sugeruj się nią :-P owszem ipa na pewno ci się przyda i to także w domu i weź chociaż te pół litra najtanszej, bo to wszystko to samo czyli alkohol tylko marża różna i dlatego tez ceny :-) cleaner to ci innego ale poczytaj, na forum wszystko jest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed woskiem nakładasz cleaner, IPA to nie cleaner.

 

IPA służy do odtłuszczenia powierzchni, a cleaner przygotowuje lakier dla wosku oczyszczając go, przy okazji może wypełnić ryski i ożywić trochę blask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko taka nazwa producenta, nie sugeruj się nią :-P owszem ipa na pewno ci się przyda i to także w domu i weź chociaż te pół litra najtanszej, bo to wszystko to samo czyli alkohol tylko marża różna i dlatego tez ceny :-) cleaner to ci innego ale poczytaj, na forum wszystko jest :-)

 

Już wszystko rozumiem, doczytałem co i jak :) Nazwa producenta mnie zmyliła .. :evil:

Cleaner Achilles jest w dość dobrej cenie ( no chyba, że polecicie jakiś tańszy produkt a również dobry )

 

IPA to nie cleaner, weź chociażby Achillesa.

Brakuje jeszcze aplikatorów do wosku i cleanera, szampon, rękawica, coś do smoły, APC.

Aplikator wosku był wpisany w zestaw.

Co do szamponów itd. to zapatrzę się od SG ( mam dobre ceny od kolegi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wosku weź sobie słoneczko meguires. Jest fajne grube i dość delikatne. Tego używaj tylko do cleanera i wosku ew. Kup dwa, a do reszty, jakiś dressingow na plastiki i calej reszty innych zastosowań możesz wziąć najtańsze, albo gabki ze zmywakow kuchennych :-) jeśli chcesz tez coś przyoszczedzic to skorzystaj z forumowego targu. Sporo użytkowników kupuje 5l bańki różnych preparatow co wychodzi dużo taniej, a potem odsprzedaje np. Litr czy ile potrzebujesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wosku weź sobie słoneczko meguires. Jest fajne grube i dość delikatne. Tego używaj tylko do cleanera i wosku ew. Kup dwa, a do reszty, jakiś dressingow na plastiki i calej reszty innych zastosowań możesz wziąć najtańsze, albo gabki ze zmywakow kuchennych :-) jeśli chcesz tez coś przyoszczedzic to skorzystaj z forumowego targu. Sporo użytkowników kupuje 5l bańki różnych preparatow co wychodzi dużo taniej, a potem odsprzedaje np. Litr czy ile potrzebujesz :-)

 

Dobra nie ma problemu, zakupie od Meguira's.

Dopytam się dla pewności.

Jeśli cleaner nakłada się przed woskiem to później już nie trzeba go odtłuszczać za pomocą IPA?

Dzięki za podsunięcie pomysłu z targami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się tego nie robi przed woskami naturalnymi, częściej przed sztucznym (sealantem). I tak będziesz po całym dniu spędzonym nad autem zmęczony jak koń po westernie:-)

 

Okej :)

 

Prickborta powinno się użyć przed środkiem do usuwania metalicznych zanieczyszczeń ( w moim przypadku Iron OFF ) czy to bez znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zastanawiaj sie w temacie "krótkie pytanie krótka odpowiedź"i uzupełnij profil-tutaj doradzamy konkretnie co kolega wyżej ma wybrać do swojego autka a srp to nie cleaner tylko AIO z dużą zawartością wypełniaczy,odpowiedź na cleaner masz na tej stronie kilka postów wyżej :dontknow:

GreQu nie zastanawiaj się nad Qd bo CG bije na głowe SG lookiem i wytrzymałością.Mogę ci jeszcze polecić Qd duragloss fast clean & shine-daje fajne lusterko i śliskość lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario704 - sam piszesz że temat jest co doradzić jeżeli chodzi o zakup pierwszego zestawu. Co ma do tematu tłumaczenie jak się tego używa, jak się stosuje, co kiedy ma być użyte jak jest do tego temat wydzielony. Piszę to bo sam pouczasz alapone154 a co innego robisz.

Poniżej link do tematu w którym można się wszystkiego dowiedzieć jak myć auto i je przygotować pod aplikację specyfików

viewtopic.php?f=6&t=2601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.