Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czytam juz miesiac i ciagle cos zmieniam bo wiecznie cos nie tak :) myslalem ze po menzernie 400 jak przelece tym dodo juice to wystarczy. Czyli Menzerna 400 potem 2000 lub 2500 bedzie ok. A jak reszta bedzie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Niedawno kupiłem pełnoletniego juz opla vectre b w kolorze niebieskim. Poprzedni właściciel raczej nie dbał o nią pod względem wizualnym. Ma mnóstwo hologramów i rys.Lakier stracił połysk. Środek też pozostawia wiele do życzenia bo poza plakiem nie widział ten samochód innych kosmetyków. Jaki zestaw na początek możecie mi polecić?? I gdzie moge go kupić?? Najlepiej całość dostępna w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Niedawno kupiłem pełnoletniego juz opla vectre b w kolorze niebieskim. Poprzedni właściciel raczej nie dbał o nią pod względem wizualnym. Ma mnóstwo hologramów i rys.Lakier stracił połysk. Środek też pozostawia wiele do życzenia bo poza plakiem nie widział ten samochód innych kosmetyków. Jaki zestaw na początek możecie mi polecić?? I gdzie moge go kupić?? Najlepiej całość dostępna w jednym miejscu

 

Polecam sklep www.4ridecardetailingshop.pl :) . To sklep mojego znajomego, od którego ja kupuję wszystko. Teraz jest rabat 10% na wszystko, który trwa aż do 24 grudnia. On Ci dobrze poleci, które produkty powinieneś kupić. Zakładam, że chcesz zrobić porządną pracę ze swoim autkiem :) .Od siebie mogę Ci zaproponować:

- coś obowiązkowego, czyli kilka (naście?) małych ręczniczków z mikrofibry, duży ręcznik (lub dwa) z mikrofibry do osuszania, pędzelki do detali, rękawica do mycia, aplikatory do wosku i dressingów (ja małe szmatki mam od TuningKingz, ręcznik też TuningKingz Fluffer, aplikatory gąbkowe od TuningKingz, rękawica Shiny Garage Wool Wash Mitt, pędzelki od ADBL rozmiar 12)

- szampon (np. Shiny Garage Pink Gloss Shampoo & Wax)

- jakiś APC (np. Shiny Garage APC Lime)

- pianownica (tu nie rekomenduje żadnej, bo sam muszę kupić, używałem Mesto Foamer i jest spoko ;) )

- piana aktywna (np. Tenzi Neutral Magic Pink Foam)

- coś do smoły, asfaltu itp (np. Unique Hades) - możesz tym czyścić lakier i felgi

- coś do deironizacji (np. GoodStuff Bloody Shark Iron Remover) - możesz tym czyścić lakier i felgi

- Quick Detailer (polecam Shiny Garage Morning Dew)

- wosk (np. Soft99 Fusso Coat)

- IPA (alkohol izopropylowy np. od Tenzi)

- jakiś cleaner pod wosk (tu już musisz dopytać innych :) )

- wnętrze plastiki możesz czyścić APC, jako dressing polecam Interior Satin Dressing od Shiny Garage

- do szyb to Shiny Garage Perfect Glass Cleaner

- dressing do opon (GoodStuff Black Mamba Tire Dressing)

 

Odnośnie tapicerki nie wypowiadam się, bo ja nie używałem jeszcze środków do prania, czyszczenia skóry itp. W nawiasach podałem produkty, które ja używam i mi podchodzą. Oczywiście, w zależności od budżetu, możesz kupić produkty bardziej renomowanych firm. Jeśli chodzi o pasty polerskie itp. to także muszą polecić Ci inni, bo ja nie mam o tym zielonego pojęcia :D . To tylko tak od siebie, inni pewnie doradzą Ci lepiej :good: Mogłem o czymś zapomnieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ci bardzo! A co możecie mi polecić aby nadać głeboki połysk??

 

Hmm wydaje mi się, że właśnie Quick Detailer jest od tego ;). Jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości w jakiej kolejności używać tych wszystkich cudów, to pisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Motoznafca[/ref], Obecnie mam 2 szampony SG Strawberry i Detailer's Magic i z obu jestem zadowolony . APC możesz brać od ADBL zwykłe lub wersję PRO . Do smoły najlepszym wyborem będzie Prickbort . Produktów do deironizacji jest sporo , do mycia felg najlepsza będzie Tuga , możesz się też zastanowić nad ADBL Liquid Vampire :) Wszystko jest na forum , opinie , testy poczytaj i będziesz wiedział co kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz widzę jak uboga jest moja wiedza na temat tych środków. Gdybyście mogli napisać po kolei co i jak... mam też polerkę elektryczną więc środki do nakładania polerką też mile widziane

 

Dodane po 9 minutach 48 sekundach:

A jakiej firmy polecacie ten qick detailer? Kolega mi polecił auto glym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy mógłby ktoś polecić zestaw mikrofibr?

Do szamponu zdecyduję się raczej na rękawicę:

Monster Shine Wiggle

Do wosku:

Funky Witch Edgeless Towel

pozostaje mi coś dobrać do cleanera, po preparatach na felgach i do wnętrza. Bo używać do cleanera i wosku tej samej nie ma raczej sensu robiąc jedno po drugim od razu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy taki zestaw będzie odpowiedni do jasnego lakieru (srebrny metalik), posiada trochę rys więc może uda się przy okazji mniejsze zniwelować. Praca tylko ręczna, bez maszynki. Czy niczego nie zapomniałem i czy może coś wymienić?

 

szampon ADBL Shampoo

glinka ADBL Clay Sponge

cleaner Shiny Garage Paint Cleaner

alkohol ipa alkohol izopropylowy,

wosk SOFT99 Fusso Coat 12

dressing opony + listwy zewnętrzne Good Stuff Black Mamba Tire Dressing 500ml

alufelgi TUGA Alu Teufel Spezial Gel 1L

wnętrze ADBL Interior WOW

rękawica do mycia Monster Shine Wiggle

mikrofibra do wosku Funky Witch Edgeless Towel

mikrofibra do suszenia 2x Monster Shine APT Mikrofibra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]isedo[/ref], brakuję jakiegoś APC np od ADBL możesz wziąść . Nie wymieniłeś też Piany a też jest potrzebna . Dorzuć coś do szyb np SG Prefekt Glass Cleaner , coś do smoły Prickbort . Pamiętaj Mikrofibr nigdy nie za mało możesz kupić parę teraz a potem dokupować . Weź do zestawu jakieś pędzelki również przydatne do wnętrza , zakamarków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]isedo[/ref], brakuję jakiegoś APC np od ADBL możesz wziąść . Nie wymieniłeś też Piany a też jest potrzebna . Dorzuć coś do szyb np SG Prefekt Glass Cleaner , coś do smoły Prickbort . Pamiętaj Mikrofibr nigdy nie za mało możesz kupić parę teraz a potem dokupować . Weź do zestawu jakieś pędzelki również przydatne do wnętrza , zakamarków :)

 

No i może coś na zabrudzenia metaliczne (np. ADBL Vampire) oraz na smołę i żywicę (np. Prickbort) skoro szykujesz auto pod wosk.

Im lepiej przygotujesz powierzchnię tym lepiej wosk "siądzie" i będzie dłużej na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

 

Chciałbym zabezpieczyć lakier na zimę, ze względu na okrojony budżet chciałbym wydać około 150 zł. Kosmetyki które chcę kupić mają służyć jedynie zabezpieczeniu lakieru na zimę. Na wionę planuję dopiero porządne zadbanie o auto ;)

 

Szampon: SHINY GARAGE ORANGE CAR WASH 500ML

APC: NIELSEN APC CYCLONE 1 LITR

Glinka: VALETpro YELLOW CLAY BAR 100G

Cleaner: DODO JUICE LIME PRIME 100ML

Wosk: Finish Kare 1000P High-Temp Paste Wax 59ml

Aplikator do wosku: Meguiars Soft Foam Applicator Pad Aplikator

Mikrofibra do wosku: Shiny Garage Mikrofibra Plush Blue 300g 40x40cm

 

ściereczek z mikrofibry Jan Niezbędny mam dużą ilość których użyję do pozostałych czynności. Mycie niestety zwykłą gąbką ze względu na okrojony budżet :/

1. czy coś pominąłem lub jakiś kosmetyk nie jest potrzebny tylko do zabezpieczenia lakieru ??

2. nie mam pewności co do wosku czy ten wystarczająco zabezpiecza? wiem ze najlepszy byłby Collinite 476S ale koszt samego wosku to 80 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

 

Chciałbym zabezpieczyć lakier na zimę, ze względu na okrojony budżet chciałbym wydać około 150 zł. Kosmetyki które chcę kupić mają służyć jedynie zabezpieczeniu lakieru na zimę. Na wionę planuję dopiero porządne zadbanie o auto ;)

 

Szampon: SHINY GARAGE ORANGE CAR WASH 500ML

APC: NIELSEN APC CYCLONE 1 LITR

Glinka: VALETpro YELLOW CLAY BAR 100G

Cleaner: DODO JUICE LIME PRIME 100ML

Wosk: Finish Kare 1000P High-Temp Paste Wax 59ml

Aplikator do wosku: Meguiars Soft Foam Applicator Pad Aplikator

Mikrofibra do wosku: Shiny Garage Mikrofibra Plush Blue 300g 40x40cm

 

ściereczek z mikrofibry Jan Niezbędny mam dużą ilość których użyję do pozostałych czynności. Mycie niestety zwykłą gąbką ze względu na okrojony budżet :/

1. czy coś pominąłem lub jakiś kosmetyk nie jest potrzebny tylko do zabezpieczenia lakieru ??

2. nie mam pewności co do wosku czy ten wystarczająco zabezpiecza? wiem ze najlepszy byłby Collinite 476S ale koszt samego wosku to 80 zł

 

Ad.1: Myślę, że przydałoby się jednak coś do usuwania smoły i deironizacji. Z tańszych produktów możesz kupić Unique Hades 500 ml i GoodStuff Bloody Shark Iron Remover 500 ml. Hades kosztuje 18 złotych a Iron Remover 27. Zamiast kupować litrowe APC, na początek chyba wystarczy 0,5 l. To i tak się rozcieńcza z wodą, ale to tylko taka moja sugestia, zaoszczędzone pieniążki przeznacz na T&G i Iron Remover ;)

Ad.2: Wosk powinien być wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]isedo[/ref], brakuję jakiegoś APC np od ADBL możesz wziąść . Nie wymieniłeś też Piany a też jest potrzebna . Dorzuć coś do szyb np SG Prefekt Glass Cleaner , coś do smoły Prickbort . Pamiętaj Mikrofibr nigdy nie za mało możesz kupić parę teraz a potem dokupować . Weź do zestawu jakieś pędzelki również przydatne do wnętrza , zakamarków :)

 

Dzięki zamówiłem wszystko + ADBL APC 1000ml, pianę, pianownicę, SG Prefekt Glass Cleaner i Prickbort. Czy do tego zestawu potrzebna będzie mi politura czy wybrany cleaner ukryje trochę ryski? Politura osłabiła by na pewno trwałość wybranego wosku.

Oczywiście cały proces z wszystkimi krokami będę robił dopiero na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]fiftyfifty91[/ref], jeśli rzeczywiście liczysz każdą złotówkę to może podmień chociażby DJ Lime prime na Carchem deep clean polish.

Mi tak doradzono i ostatecznie zrezygnowałem z lime prime. Tu urwiesz 5zł, tam 15zł i zawsze coś dokupisz do kompletu.

Tak jak u kolegi parę postów wyżej brakuje również czegoś na smołe i żywicę oraz zabrudzenia metaliczne. Ja bym jednak zainwestował bo pamiętaj, że im lepiej przygotujesz lakier pod wosk tym dłużej on na nim posiedzi, zwłaszcza jeśli auto nie wyjechało dopiero co z salonu.

Jeśli wcześniej nie przeprowadzałeś tego typu "zabiegów" to przez te wszystkie lata na pewno się tam tego syfu trochę nazbierało.

Oczywiście jeśli Ci się nie śpieszy możesz polować na okazje w dziale "sprzedam" na Naszym forum bo czasami można kupić nowe produkty za dużo niższe ceny. A i jeszcze jedno. Koledzy mi doradzili, że ten wosk lubi wyjałowiony lakier (też mam FK) dlatego też po zastosowaniu cleanera warto przetrzeć auto IPA, myślę że jeśli jest tak jak mówią to warto zainwestować bo to akurat mały wydatek (1l ok 10-15zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników portalu KOSMETYKA AUT. Z racji tego, że jestem nowym userem i nie mogę założyć nowego tematu jestem zmuszony napisać tutaj :) Stoję przed kwestią doposażenia i potrzebuję kilka gratów. W kwestii detailing nie jestem może wilkiem morskim ale z każdym nowym zadaniem nabieram doświadczenia i wprawy... otóż chcę zakupić dwie porządne polerki na które mogę przeznaczyć max 4100zł. Zastanawiam się nad Rupes'em (model MINI koniecznie) - poproszę o konkretne modele dla użytkownika początkującego.

Kwestię pierwszego pytania miałbym za sobą zatem kolejna sprawa dotyczy akcesoriów polerskich - pady (gąbki, futra, pasty... RoyalPads jak wypada w waszych oczach?) kwota to ok 1000zł

Kolejna niezbędna rzecz to miernik grubości lakieru z możliwością pomiaru alu max do 300zł

Na promiennik podczerwieni nie chcę przeznaczyć więcej niż 1200zł

Czy za kwotę 2000zł zakupię jakiś interface do podstawowej diagnostyki (głównie kasowanie błędów)

Lampa inspekcyjna jaką byście mi zaproponowali do 300zł?

Kwestia ostatniego pytania dotyczy generatora ozonu 14g/h (od Paruszewskiego - cena do jakości adekwatna) - cena do 1300zł

 

 

Panowie,Panie - Zakupu najchętniej dokonam w sieci z racji na niższe ceny także poproszę o konkretne namiary na porządne sklepy. Dziękuję z góry wszystkim którzy poświęcą swój czas by mi pomóc. Pozdrawiam :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Aniol1986[/ref], nie czekaj na gotowe tylko sam poszukaj. Ja się akurat takimi narzędziami nie interesuję, a na forum nie raz mi się o oczy obił taki temat.

 

viewtopic.php?f=19&t=17&view=unread#unread

viewtopic.php?f=19&t=3987&view=unread#unread

viewtopic.php?f=20&t=854&view=unread#unread

viewtopic.php?f=20&t=1958&view=unread#unread

 

Wiesz ile mi to zajęło ? 15 sek :) Powyższe tematy mają mnóstwo stron, tak że miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.