Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


Rekomendowane odpowiedzi

witam czy mógłby ktoś ocenic ten zestaw.

wnetrze,

 

Apc : Dodo Juice 500ml Interior & Exterior

drassing : ANGEL PLASTIC & INTERIOR DRESSING

zapach do testu : Chemical Guys New Car Scent

 

lakier. tym bym chcial wyczyscic przed woskowaniem STRIPPED-EASE WAX REMOVAL SYSTEM potem wosk DARK ANGEL z angelwax i na szyby H2GO – THE ULTIMATE RAIN REPELLENT. co wy na to ? Bedzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam czy mógłby ktoś ocenic ten zestaw.

wnetrze,

 

Apc : Dodo Juice 500ml Interior & Exterior

drassing : ANGEL PLASTIC & INTERIOR DRESSING

zapach do testu : Chemical Guys New Car Scent

 

lakier. tym bym chcial wyczyscic przed woskowaniem STRIPPED-EASE WAX REMOVAL SYSTEM potem wosk DARK ANGEL z angelwax i na szyby H2GO – THE ULTIMATE RAIN REPELLENT. co wy na to ? Bedzie ok ?

Wnętrze ok,ale na lakier pod wosk potrzebujesz jakiś cleaner a ten stripped to IPA jeśli chcesz efekt i trwałość. AngelWax ma bardzo fajny cleaner Perfect polish napewno w Anglii go znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o ocene mojego zestawu:

 

1. piana shiny garage foam

2. szampon poorboy's slick

3. glinka valet pro

4. cleaner dodo juice lime crime

5.t6 klinet k2

6.politura poorbo's black hole

7. wosk dodo juice purple haze

8.QD SHINY GARAGE MORNING DEW

 

 

czy to dobry zestaw na wet look ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tego nie kupował, bo z własnego doświadczenia wiem, że i tak to leży w kącie. Nie ukrywajmy, że najlepszy efekt da korekta, a jeżeli chcesz już osiągnąć coś bez korekty to mimo wszystko bym umył auto zgodnie ze sztuką cleaner -> wosk i będzie efekt dobry, a o wiele dłuższy ( też zależy od wosku, ale z tego co widzę masz ten sam co kiedyś używałem, czyli letni więc przy dwóch warstwach może te 1-2mies max posłuży. Przy pb efekt byłby może i lepszy, bo to jest taki oszust trochę, ale o połowę skraca żywotność wosku jak nie więcej.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o ocene mojego zestawu:

 

1. piana shiny garage foam

2. szampon poorboy's slick

3. glinka valet pro

4. cleaner dodo juice lime crime

5.t6 klinet k2

6.politura poorbo's black hole

7. wosk dodo juice purple haze

8.QD SHINY GARAGE MORNING DEW

 

 

czy to dobry zestaw na wet look ? :)

No i kolejny który zamiast dobrego cleanera kombinuje z Politurami jakimiś wynalazkami z K2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Ramelov[/ref], Cleaner jest niemal niezbędny przed woskiem a Politura to coś innego takie coś dodatakowego co ma jeszcze bardziej podkręcić look ale nie jest to konieczne a nawet osłabia trwalosc wosku,są pewne cleanery które są jakby i jednym i drugim,te mi znane to np.Prima Amigo, Perfect polish czy HDC o ktorym wspomniałeś, tyle że ten ostatni jest zalecany pod woski zymola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu czytam forum i chciałbym na ten sezon trochę bardziej kulturalnie podjeść do tematu mycia i dbania o samochód. Chciałbym porządnie go umyć i nałożyć wosk. Zaczynam powoli kompletować kosmetyki, więc dodam zestaw do oceny. Samochód jest srebrny i ma trochę hologramów. więc nie wiem, czy nie użyć cleanera o wartościowościach tnących. No i będę to robił ręcznie, więc cudów nie oczekuję na początek. Warto inwestować w pianownicę i pianę aktywną? Proszę jeszczę o podpowiedz w kwestii cleanera i wosku.

 

Akcesoria takie jak mikrofibry, rękawice i ręczniki dobiorę sam.

 

szampon ADBL Shampoo

glinka VALETpro YELLOW CLAY BAR

deironizacja dekontaminacja ADBL Vampire Liquid i ADBL Tar & Glue Remover

felgi ADBL Vampire Liquid ewentualnie Tuga

cleaner POORBOY'S WORLD SSR 2r czy Dodo Juice Lime Prime Plus

wosk Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax

Do tego oczywiście jakiś QD i wnętrze, ale to już sam ogarnę.

 

Dodam jeszcze, że po zwykłym myciu, mam problem z wbitym brudem, którego nie mogę się pozbyć, jedynie tarcie palcem go usuwa. Czy po porządnym myciu zestawem powyżej uda mi się tego pozbyć? Żeby nie kłaść wosku na brudny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana się przyda także jak masz budżet to śmiało polecam. T&G i deironizator i do tego glinka powinny usunąć cały syf który się nagromadził. Co do cleanera to Poorboy's Pro Polish 2 (to co podałeś to pasta polerska). Dodo osobiście używam i jest spoko tylko weź aplikator lekko ścierny (bodajże Royal robił takie czerwone okrągłe). Jak dobrze pamiętam przed FK warto wymyć ipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Rozpoczynam swoja przygode z detailnigiem i chciałbym sie poradzić czy wybrane kosmetyki są dobre na początek i ewentualnie co na co można zamienić , pianownice do myjki tez kupie w sklepie Techkar gdyz jest to w mojej okolicy. dodam że auto mam oklejone folia Avery Green Dark Pearl.

1.ADBL Yeti Jelly Bean 5L

 

2.Chemical Guys Mr. Pink 473ml Szampon

 

3.Nielsen Cyclone 1L APC

 

4.Funky Witch Botox Quick Detailer 500ml

 

5.Shiny Garage Jet Black Exterior Trim Restorer 250ml

 

6.Funky Witch Yellow Broom Interior Cleaner 500ml

 

7.ADBL Interior WOW 1L

 

8.Meguiar's Gold Class Leather Conditioner 473ml

 

9.Surf City Garage Beyond Black Tire Pro 237ml Dressing do opon

 

10.Funky Witch Magic Ball Glass Cleaner 500ml

 

Do tego oczywiscie jakies aplikatory , mikrofibry itp . Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pianę to bym zmienił, chyba że często myjesz auto i nie jest brudne, piana od ADBL na neutralne pH, zmieniłbym szampon na shiny garage albo ADBL, jeśli chodzi o dressing to ja polecam Nielsena, oczywiście do tego jakieś piankowe aplikatory, do osuszania używam fluffy dryera od Waxpro, tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest używane tylko w sezonie letnim i to raczej weekendowo także mocnych zabrudzeń nie ma gdyż stoi w garażu więcej czasu niż jeździ. Aplikatory to wiadomo , recznik mam waflowy bodajze z SG . Twoje propozycje przemyśle mam nadzieje ze ktos sie jescze wypowie :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Forumowicze, przeglądam od jakiegoś czasu forum i prosiłbym Was o poradę jak pielęgnować lakier czarny metalik w warunkach typowego mieszkańca bloku.

 

Na wstępie chciałbym określić warunki jakimi dysponuje:

1. Brak czasu (permanentny).

2. Dostępne myjnie samoobsługowe bądź automatyczne (w tym wypadku odpada mycie z wiadra i mycie pianą aktywną).

3. Samochód stoi pod chmurką (preparat/wosk musi pozwolić na szybką aplikację. Jakaś wiata w okoli się znajdzie, żeby nie stać na słońcu).

4. Lakier czarny metalik Fordowski Black Panther(zaniedbany, sporo rys).

 

Chciałbym uzyskać od Was poradę jaki zestaw kosmetyków użyć do tak spartańskich warunków, żeby poprawić wygląd lakieru i zabezpieczyć na okres...

 

Z mojego rozeznania:

1. Mycie (myjnia samoobsługowa)

2. IPA (łatwo dostępne K2 T6)

3. AutoGlym SRP lub AUTO FINESSE ALL IN ONE TRIPPLE ? (jeśli trwałość tych specyfików jest dobra to na tym bym poprzestał. No właśnie jaki okres ochrony dają AIO?).

4. Wosk Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax (o ile potrzebny).

 

PS. Posiadam też wosk TENZON GT (czyli obecne TENZON 1) z braku czasu nie użyty, od roku leży nie odpakowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez mycia na 2 wiadra nawet nie ma co startowac, bo co z tego ze bedzie wosk jak po oplukaniu (myciem tego nazwac nie mozna bo film brudu zawsze zostanie) auto kropelkowac nie bedzie bo wosk bedzie zapchany. Szczoty to zlo do kwadratu, ale samym bezdotykiem niestety nie opekasz... nie jestes w stanie tak domyc auta. Co ktores oplukanie musisz wziac rekawice i zmyc brud przyklejony do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.