Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pomocy w wyborze zestawu kosmetyków dla poczatkującego detailingowca. Chodzi mi o pastę polerską pady. Zamierzam zakupić DA Lare LD09 ( posiadam również rotację marketowa obroty 1500 - 4000). Na poczatku- jak kazdy podejrzewam - bede uczył się swoim aucie (Laguna II) a takze rodziny ( Scenic II oraz audi 80 oraz A4). Czy zestaw past menzerna HCC1100 MCP2500 SF3500+ dedykowane pady polerskie HML jest ok dla poczatkującego ? A co sądzicie o starter KIT Shiny Garage + co eweentualnie potrzebowałbym jako uzupełnienie. Dodam iż w garażu nie mam podpiętej stałęj wody więc nie mam opcji korzystac z myjki cisnieniowej ( ewentualnie pompa wody ze studni jednak nie daje stałego ciśnienia). Posiadam natomiast Parownicę Menikini Easy steam a także karchera Puzzi 10/1.

 

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, czy taki zestaw do odświeżenia lakieru będzie w miarę przyzwoity?

 

Glinka SHINY Garage

Cleaner Dodo Juice Lime Prime

Politura Poorboy's Black Hole

Wosk SOFT99 Fusso

Quick Detailer SHINY GARAGE Morning Dew

 

Do tego chciałbym jeszcze jakiś szampon dobrać, co by był przyjazny dla tego wosku, ale tu bardzo bym liczył na was i jakąś sprawdzoną opcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy taki zestaw do odświeżenia lakieru będzie w miarę przyzwoity?

 

Glinka SHINY Garage

Cleaner Dodo Juice Lime Prime

Politura Poorboy's Black Hole

Wosk SOFT99 Fusso

Quick Detailer SHINY GARAGE Morning Dew

 

Do tego chciałbym jeszcze jakiś szampon dobrać, co by był przyjazny dla tego wosku, ale tu bardzo bym liczył na was i jakąś sprawdzoną opcje :)

Ja bym lepiej wybrał :) Glinka od SG nie cieszy się szczególnie dobra opinia,cleaner DJLP może byc,ale Politura BH nie jest konieczna i osłabia kładziony na nim wosk a wybrałes wosk z tych trwałych więc na tym Ci chyba zależy, zamiast tego wybrałbym jakiś cleaner działający trochę jak Politura np.Prima Amigo lub Perfect polish,QD od SG MD może być zwłaszcza jeśli masz auto w kolorze ciemnym lub żywym, szampon każdy wymieniany tu będzie dobry ten wymieniony ADBL jest fajny i niedrogie.W zestawie brakuje mi czegoś do felg,apc jakieś akcesoria typu gąbki, mikrofibry,aplikatory,fluffy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nastąpi mały edit.

Glinka od ValetPRO żółta powinna już spełnić swoje zadanie :)

 

Politure BH wybrałem ze względu na wet look na którym mi bardzo zależy, bo mam czarny lakier w mojej Audi A3 i mam nadzieję, że dodatkowo zakryje parę rysek.

Ewentualnie mogę z niej zrezygnować na rzecz jakiegoś cleanera, co działa jak politura, o ile będzie to zadowalający efekt jak w przypadku Black Hole :)

 

Wosk nałożony po glaze ile będzie w stanie wytrzymać przy cotygodniowym myciu? 2 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka od VP jest ok ale mi się lepiej pracowało ta biała od megsa,czy zastosowanie cleanera plus BH da Ci lepszy efekt od samego Prima Amigo czy Perfect polish hmm,wątpię ale może wypowie się ktoś kto porównywal.Fusso nałożony na cleanera może i do pol roku leżeć,na BH znacznie krócej o ile krócej to nie wiem.Zaznaczmy że Fusso to wosk raczej zimowy nastawiony bardziej na trwalosc niz Look ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, to tu mnie zaskoczyłeś niemile. Fusso nie działa na look? Czytałem, że fajnie podbija głębię koloru. A więc jaki polecisz wosk typowo po look właśnie? Wytrzymałość na poziomie 2-3 miesięcy mnie zadowala.

 

Co do cleanera i politury to osobiście doradzasz zamiast tych dwóch wziąć jedną hybrydę czyli tego Prima Amigo lub Perfect Polish? Ciągle chodzi o ten wet look :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Fusso działa na look ale bardziej w tym celu Soft99 stworzył takie woski jak Kiwami lub jeszcze bardziej Authentic :good: I jeśli trwałość 2-3 miesięcy Cie zadowala to w tym budżecie na któryś z tych powinieneś postawić.A cży BH z cleanerem da lepszy efekt od dajmy samego Perfect polish :dontknow: jeśli masz lakier w dobrym stanie to możesz nie zauważyć różnicy....ja stosując inna Politura Megsa DC2 nie widzę roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy i ja mógłbym prosić o ocenę wybranego przeze mnie zestawu?

 

MEGUIARS - Gold Class Trim Detailer

Soft99 Glass Compound Z

SOFT99 - Ultra Glaco

MOTHERS Chrome Polish

SHINY GARAGE Quick Detailer Morning Dew

SHINY GARAGE Sleek Bubbly Premium Szampon

SHINY GARAGE IRON OFF V4 2016

Wosk Collinite 476

GOOD STUFF Black Mamba Tire Dressing

K2 T6 KLINET

SHINY GARAGE Apple Dressing

RAIN-X ANTI-FOG

ADBL APC

GLIPTONE GT11 + GT12

 

Do tego dojdzie jeszcze jakaś glinka, o którą pytam w temacie dotyczącym glinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim brakuje tu cleanera :acute: Chyba nie sądzisz że zastąpi go to coś z K2 :lol: nie wiem do czego Ci to,jeśli ma zastąpić IPE to może i by się zdało ale IPA to nie cleaner! Cleaner jest wręcz niezbędny a IPA tylko odtluszcza co niektórzy dają go właśnie po cleanerze. Zastąpilbym też dressing od SG i na liście masz parę gadżetów powiedzmy niekoniecznych na poczatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na podbiciu wyglądu to weź Prima Amigo lub Perfect polish,inaczej kazdy inny będzie dobry z tych tańszych np.Paint cleaner od SG czy od ten od Sonusa.A dressing poczytaj wątek o tym,ten co wybrałeś nie jest akurat zbyt chwalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na podbiciu wyglądu to weź Prima Amigo lub Perfect polish,inaczej kazdy inny będzie dobry z tych tańszych np.Paint cleaner od SG czy od ten od Sonusa.A dressing poczytaj wątek o tym,ten co wybrałeś nie jest akurat zbyt chwalony

 

Perfect Polish od Cartec, tak?

 

Zastanawiam się jeszcze nad środkiem do plastików - lepiej wziąć ten co napisałem czy zamiast niego np. w żelu Ultimate Black?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy mógłbym również prosić o ocenę zestawu?

Mój cel to dobre umycie auta + zabezpieczenie lakieru w nowej Skodzie Rapid Sapceback koloru BlueRace.

Wertowałem forum w poszukiwaniu porad i zestawów. Myślałem, że przykładowe zestawy do 100, 200 zł dadzą radę, ale jak samodzielnie skompletowałem opcję minimum, to wyszło około 550 zł. Stąd proszę o ocenę poniższego oraz w miarę możliwości odniesienie się do cen, które zamieszczam. Może wybrałem za drogi sklep?

Zależy mi na tym, aby do tematu podejść racjonalnie, ale nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie chciałbym oszczędzać tam, gdzie to nieracjonalne.

 

Piana: Shiny Garage Fruit Snow Foam 2015 Neutral pH 1L 31,90

Pianownica: Mesto Foamer 1.5L 109,90

Szampon: Shiny Garage Pink Gloss Car Shampoo&Wax 500ml 22,90

Rękawica: Flexipads Merino Super Soft Lambskin Wash Mesh Mitt 49,90

Separator brudu: Scratch Shield Regulowany 34,90

APC: ADBL APC 1L 24,90

Atomizer do APC: Kwazar Merkury Super 360 PRO+ 500ml 19,90

Ręcznik: Shiny Garage Fluffy Dryer Ręcznik do Osuszania 60x90 34,90

 

Wosk: Shiny Garage Extreme Wear Wax 200g 79,99

Aplikator: Flexipads Soft Edge Ivory Ultra Fine Aplikator 7,90

Polerowanie: Shiny Garage Grey Polishing/Finishing Cloth 350g 29,00

CarPro Microfiber BOA 350gsm 19,90

 

Kokpit: Shiny Garage Apple Dressing 500ml 26,90

Aplikator: ADBL Soft Interior Pad 5,90

 

Pranie Mikrofibry: ADBL Micro Wash 500ml 29,90

 

Do tego momentu całość wychodzi około 550 zł.

Myślałem, aby dodać to tego jeszcze poniższe:

 

Szyby: Shiny Garage Perfect Glass Cleaner 500ml 18,90

Mikrofibra do szyb: Shiny Garage Glass Cloth 35x35 do Szyb 7,90

 

Cleaner pod wosk: Shiny Garage Pure Paint Cleaner 250ml 29,90

Czym go się nakłada?

Szczotka do felg: MOTHERS Wheel Brush 34,90

 

QD: ADBL QD1 1L 59,90

 

Dressing do opon: Shiny Garage Back2Black TTD 500ml 36,90

Aplikator: ADBL One Shot Tire Pad 4,90

 

Całość: 725 zł

 

Z góry dzięki! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,Perfect polish od AngelWax ;) co do plastików zewnętrznych to wielu produktów nie tetestowałem ale pozytywnie piszą o tym z SG

 

Dodane po 27 minutach 25 sekundach:

Panowie, czy mógłbym również prosić o ocenę zestawu?

Mój cel to dobre umycie auta + zabezpieczenie lakieru w nowej Skodzie Rapid Sapceback koloru BlueRace.

Wertowałem forum w poszukiwaniu porad i zestawów. Myślałem, że przykładowe zestawy do 100, 200 zł dadzą radę, ale jak samodzielnie skompletowałem opcję minimum, to wyszło około 550 zł. Stąd proszę o ocenę poniższego oraz w miarę możliwości odniesienie się do cen, które zamieszczam. Może wybrałem za drogi sklep?

Zależy mi na tym, aby do tematu podejść racjonalnie, ale nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie chciałbym oszczędzać tam, gdzie to nieracjonalne.

 

Piana: Shiny Garage Fruit Snow Foam 2015 Neutral pH 1L 31,90

Pianownica: Mesto Foamer 1.5L 109,90

Szampon: Shiny Garage Pink Gloss Car Shampoo&Wax 500ml 22,90

Rękawica: Flexipads Merino Super Soft Lambskin Wash Mesh Mitt 49,90

Separator brudu: Scratch Shield Regulowany 34,90

APC: ADBL APC 1L 24,90

Atomizer do APC: Kwazar Merkury Super 360 PRO+ 500ml 19,90

Ręcznik: Shiny Garage Fluffy Dryer Ręcznik do Osuszania 60x90 34,90

 

Wosk: Shiny Garage Extreme Wear Wax 200g 79,99

Aplikator: Flexipads Soft Edge Ivory Ultra Fine Aplikator 7,90

Polerowanie: Shiny Garage Grey Polishing/Finishing Cloth 350g 29,00

CarPro Microfiber BOA 350gsm 19,90

 

Kokpit: Shiny Garage Apple Dressing 500ml 26,90

Aplikator: ADBL Soft Interior Pad 5,90

 

Pranie Mikrofibry: ADBL Micro Wash 500ml 29,90

 

Do tego momentu całość wychodzi około 550 zł.

Myślałem, aby dodać to tego jeszcze poniższe:

 

Szyby: Shiny Garage Perfect Glass Cleaner 500ml 18,90

Mikrofibra do szyb: Shiny Garage Glass Cloth 35x35 do Szyb 7,90

 

Cleaner pod wosk: Shiny Garage Pure Paint Cleaner 250ml 29,90

Czym go się nakłada?

Szczotka do felg: MOTHERS Wheel Brush 34,90

 

QD: ADBL QD1 1L 59,90

 

Dressing do opon: Shiny Garage Back2Black TTD 500ml 36,90

Aplikator: ADBL One Shot Tire Pad 4,90

 

Całość: 725 zł

 

Z góry dzięki! :good:

Brakuje mi tu przede wszystkim czegoś do felg np.taniej i sprawdzonej zielonej tugi,pozatym glinki no chyba że masz lakier w naprawdę dobrym stanie.Wosk wziąłbym jakiś bardziej znany w tej cenie coś z Softa, Colli itp.Cleaner aplikuje się odpowiednim aplikatorem.Zrezygnowałbym natomiast z atomizera do APC (można zastosować coś pustego z chemi domowej)i chemi do szyb(szkoda kasy ta marketowa też dobra)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Sadzisz, że wersja do 550 zł jest ok, czy polecieć po całości? Lakier jest w stanie idealnym, auto ma 2 miesiące i do tej pory myte tylko na myjniach bezdotykowych.

Zależy mi, aby ten stan w miarę możliwości utrzymać

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Sadzisz, że wersja do 550 zł jest ok, czy polecieć po całości? Lakier jest w stanie idealnym, auto ma 2 miesiące i do tej pory myte tylko na myjniach bezdotykowych.

Zależy mi, aby ten stan w miarę możliwości utrzymać

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Wybralbym ten drozszy zestaw ale zrezygnowalbym z atomizera di APC,produktu do prania mikrofibr,do szyb i ewentualnie piany i pianownicy(to mycie wstepne,jesli auto myte regularnie nie jest to konieczne)to daje oszczwdnosc 200 zl ;) wzamian nie zrezygnowalbym z Tugi do felg za 30 zl i aplikatora do cleanera za ok20 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne wskazówki. Myślałem, że aktywna piana jest jedną z must-have, ale chyba zrobię, jak radzisz.

Mógłbyś podesłać jakiegoś linka z aplikatorem do cleanera? Tak poglądowo.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.