Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego praca BP 5119 Na twardym lakierze LC9Z to będzie męczarnia...

Już trudno, kupiona. Mam też rotację z MEEC, aczkolwiek boje się jej używać, bo to moje pierwsze podejście do polerki.

Jakie pady do tego dobrać?

 

Prawcowałem ostatnio tą pastą na padzie dedykowanym do onestepu od royal pads (pomarańczowy) na rotacji i polecam. Bez problemów usunąłem hologramy i świrle z czarnego lakieru forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam za granica, duzo tutaj polecanych kosmetykow nie jest dostepnych, to co udalo mi sie skompletowac:

 

1. Felgi - Surf City Garage Code Red Active Wheel Cleaner 710ml 15 Euro

2. Insekty - Sonax Insektenentferner 500ml 10 Euro

3. Glinka - ValetPRO Orange fine bar Reinigungsknete 100gr 9 Euro

4. Cleaner - DODO JUICE Lime Prime Lite 250ml 17 Euro - moze sie obyc bez ?

5. Wosk - Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax 26 Euro

 

Szamponu nie ma bo nie mam mozliwosci tutaj nigdzie umyc auta, zostaje mi myjnia bezdotykowa.

 

Czy taki zestaw jest w miare sensowny ? Zalezy mi na wosku ktory nie jest trudny w aplikacji a zarazem jest wytrzymaly, na wygladzie zalezy mi mniej. Z gory przepraszam za brak polskich znakow :-)

 

Sklepy ktore znalazlem:

https://www.lupus-autopflege.de/

http://www.autopflege24.net/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy produkt, myślę że wypróbuję następnym razem.

 

Trafiłem przy okazji do zakładu gdzie czyszczą, woskują i zabezpieczają auta, często tam widziałem auta typu Ferrari, Lamborghini i właściciel polecił mi Permanon PSI +14 SILVER LINE, wziąłem na próbę zobaczymy co to jest warte.

 

Ciekawostka, od dawna używał produktów SwissVax a teraz przerzucił się na Herrenfahrt (mało znane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w połowie to przeczyściłem go szczoteczką bez problemowo i jechałem dalej.

sama szczoteczka od zębów z woda jadę pada i potem tym mokrym padem dalej jadę auto pasta ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post.

Długi czas czytalem forum, różne opinie na temat kosmetyków. I..... mam mętlik w głowie.

 

Od niedawna mam Audi A4 B6 2003r. Stan: niezly (ale tylko moim zdaniem :) ).

 

Chce zacząć kompletowa swój zestaw (dla osoby początkującej, prosze o środki dość łatwe w aplikacji.

Mam również wątpliwośći odnośnie np. stosowania dressingu i do plastików zewnatrz i wewnątrz (można?)

 

Tak bym to widział:

-aplikator- na poczatek gabka/zmywak kuchenny

-2 wiadra: znajdą sie :)

-rękawica (czy z Aliexpress te najtansze na poczatek moga byc?)

-coś do wstepnego oczyszczenia lakieru, pozbycia się zanieczyszczeń typu smoła itp. (czy tutaj mogę coś konkretnego co jest też np. do felg? czy lepiej APC jakiś?)

-czyszczenie felg: mam K2 Roton na co dzien, chcę też coś mocniejszego (Tuga, Tenzi Prix czy coś innego? w miarę tanie:) )

-czym najlepiej zabezpieczyć felgi? (wosk)

-jakis wosk (aplikacja i polerowanie ręczne)- odpadają marketowe autolandy itp.- chce zaczac powoli cos bardziej profesjonalnego

-czyszczenie plstików w środku (chyba APC będzie najlepsze)

-dressing na plastiki wewnętrzne i zewnętrzne

-coś do opon

 

i koniecznie chce zaaplikować niewidzialną wycieraczkę

 

Będe wdzięczny za konkretne propozycje, gdyż w tej mnogosci srodkow do pielegnacji ciezkoznalezc cos konkretnego dla siebie, nie stosując wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z tu obecnych forumowiczów mógłby pomóc w złożeniu zestawu do gruntownego mycia oraz do polerowania?

Mam maszynę polerską i robiłem kiedyś polerkę pastą 3G oraz byle jakim padem z zestawu i nie wyszło to najgorzej, chciałbym podszkolić troszkę umiejętności ale nie wiem jakich produktów potrzebuję.

 

qVqLQtM.jpg

 

 

Co dobrać?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z tu obecnych forumowiczów mógłby pomóc w złożeniu zestawu do gruntownego mycia oraz do polerowania?

Mam maszynę polerską i robiłem kiedyś polerkę pastą 3G oraz byle jakim padem z zestawu i nie wyszło to najgorzej, chciałbym podszkolić troszkę umiejętności ale nie wiem jakich produktów potrzebuję.

 

qVqLQtM.jpg

 

 

Co dobrać?

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Wysłałem PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chcialbym skompletowac swoj pierwszy zestaw, niestety narazie mam ograniczony budzet wiec nie bedzie to kompletne ale z czasem mam nadzieje ze zestaw bedzie sie powiekszal. Wiec tak, posiadam dwa auta, srebna honde z 2001 stan lakieru oceniam na dobry, brak wiekszych rys itd, nie bedzie tu napewno ostrego ciecia, drugie auto fiat scudo z 2011,kolor bialy. Samochod byl oklejony firmowymi naklejkami i niestety po zdjeciu naklejek sa widoczne napisy, takze nalezaloby sie tym zajac. Po wielu godzinach spedzonych na forum, wyczarowalem taki zestaw, nada sie ? Wiem ze sporo brakuje ale ma to byc podstawowy zestaw do odswiezenia wnetrza i lakieru. Co by mozna bylo odrzucic zeby zniwelowac koszta, co jednak warto dorzucic a co zamienic ? Prosze o jakies porady i sugestie dotyczace tego zestawu. Pozdrawiam

 

1.Bass Polska BP-5119 - 300 zl

2.Talerz FLEXIPADS BACKING PLATE 125MM - 45zl

3. NAT DA Biała Twarda gąbka polerska 135mm - 20zl

NAT DA Żółta Średnia gąbka polerska 135mm - 20 zl

NAT DA Czarna Miękka gąbka polerska 135mm - 20 zl

4. ADBL APC Uniwersalny preparat czyszczący 1L - 25zl

5. SHINY GARAGE ORANGE CAR WASH 500ML 14 zl

6. Glinka ValetPRO - 33zl

7. IPA 10zl

8. KOCH Chemie NANO MAGIC PLAST CARE 500ML 60zl

9. POORBOY'S WORLD NATURAL LOOK - TESTER 118ML ORYGINALNY 24zl

10. MENZERNA FAST GLOSS FG400 250ML 43 zl

11. Koch Chemie Hochglanz Antihologram Politur 250ml 42zl

12. Shiny Garage Pure Paint Cleaner 250ml 30zl

13. Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax 25zl

14. GOOD STUFF Cheetah's Speed Quick Detailer 500 ml 30zl

+ Mikrofibry, aplikatory, rekawice do mycia i reczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chcę skompletować zestaw który będzie dobrą bazą do rozbudowy, na początek do własnych potrzeb a w przyszłości chciałbym zająć się tym też zawodowo. Moim pacjentem będzie BMW E90 2008 r srebrny metalik ( do tej pory auto myte na bezdotykówkach i ręcznie specyfikami marketowymi) a po przeczytaniu kilkunastu wątków na forum dochodzę do wniosku że nie było nigdy porządnie umyte.

 

Na początek napisze czym dysponuję a mianowicie:

- polerka silverline o której było pisane na forum ( aktualnie dostępna na alledrogo w cenie 260 zł)

- pad czarny bola

- myjka ciśnieniowa karcher (brak pianownicy)

 

Rzeczy które chciałbym dokupić:

- APC ADBL zwykły, APC ADBL PRO czy Megsa który jest prawie dwukrotnie droższy od podstawowego ADBL ( jako że cena pomiędzy litrem a 5l nie jest za duża skłaniał bym się w kierunku większego opakowania)

- deironizacja ADBL Vampire Liquid 1l

- do felg TUGA zielona

- smoła i kleje nafta czy zainwestować w coś innego (coś dobrego w adekwatnej cenie propozycje?)

- szmpon ADBL 1l- zapach coli

- glinka Valetpro Yelow Clay BAR 100g ( do użytku z wodą jaku lubrykant)

- pasta One step polish 3w1 Menzerna 250ml czy po tej paście mogę użyć jako LSP wosku Collinite no. 476 w tym zestawie: http://showcarshine.pl/home/18-collinit ... 50x60.html ? czy użyć innej pasty do pozbycia się swirli i drobnych rysek

- osuszanie SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER 90x60 struktura pluszu

- mikrofibry jaką firmę wybrać i gdzie kupić w atrakcyjnej cenie?

 

Mam budżet w granicach 500 zł który powyższa kombinacja praktycznie w całości skonsumowała ale jeśli zawiera ona karygodne braki bądź coś ewidetnie wymaga wymiany postaram się znaleść dodatkowe środki.

 

W przyszłości po ogarnięciu autka planuję zakup pianownicy, rękawicy CARPRO oraz aktywne piany.

 

Ewentualnie jeżeli jest ktoś z warszawy kto dysponował by wolną chwilą wieczorkiem a miałby ochotę przy piwku obejrzeć mój lakier i doradzić co do zakresu prac byłbym wdzięczny za taką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję (jako zwykły posiadacz autek) jakiś zestawik do zwykłego mycia aut.

Pianownica (może EPOCA 2L), piana, szampon, wosk?, do mycia felg i usuwania owadów, smoły.

 

Chodzi o podstawy, nie siedzę w tym, a jak czytam Wasze propozcyje to wydaje mi się, ze każdy byłby dobry...

Co polecicie? Nie tani, nie najdroższy, coś pomiędzy środkiem a śmietanką :-)

 

ps. co z tą wycieraczką w płynie, używa ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu nowy ale bardzo lubię gdy auto jest czyste i lśniące,tak tez staram się auto utrzymywać tylko delikatnie poprawił bym kondycję lakieru, drobna polerka myślę że jest jak najbardziej wskazana.

Polerkę chciałbym wykonać samodzielnie i tu moje pytanie do kolegów z doświadczeniem - co polecacie jakie środki na pierwszy raz.

Pacjent to czarne Audi.

Lakier myślę że nie jest w najgorszej kondycji,nic mi nie wiadomo o jakiś przejściach raczej w oryginale.

Wiem że potrzebuję glinki,past,padów,clinera,wosku,tylko co konkretnie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

653021 Witam.Jestem tu nowy ale bardzo lubię gdy auto jest czyste i lśniące,tak tez staram się auto utrzymywać tylko delikatnie poprawił bym kondycję lakieru, drobna polerka myślę że jest jak najbardziej wskazana.Polerkę chciałbym wykonać samodzielnie i tu moje pytanie do kolegów z doświadczeniem - co polecacie jakie środki na pierwszy raz.Pacjent to czarne Audi.Lakier myślę że nie jest w najgorszej kondycji,nic mi nie wiadomo o jakiś przejściach raczej w oryginale.Wiem że potrzebuję glinki,past,padów,clinera,wosku,tylko co konkretnie?Pozdrawiam.

 

Myślę, że na początek to jest odpowiedni temat dla Ciebie: viewtopic.php?f=6&t=2601

Jak już przebrniesz przez ten poradnik to na pewno będziesz wiedział gdzie szukać pomocy na forum.

 

652905 Poszukuję (jako zwykły posiadacz autek) jakiś zestawik do zwykłego mycia aut.Pianownica (może EPOCA 2L), piana, szampon, wosk?, do mycia felg i usuwania owadów, smoły.Chodzi o podstawy, nie siedzę w tym, a jak czytam Wasze propozcyje to wydaje mi się, ze każdy byłby dobry...Co polecicie? Nie tani, nie najdroższy, coś pomiędzy środkiem a śmietanką :-)ps. co z tą wycieraczką w płynie, używa ktoś?

 

Za to Ty powinieneś poświęcić trochę czasu w tym dziale: viewforum.php?f=187

Poszukaj poczytaj pooglądaj relacje innych użytkowników różnych produktów.

Wycieraczka w płynie, czyli tzw. Niewidzialna Wycieraczka w skrócie NW to jak dla mnie genialna sprawa, osobiście korzystam z produktu Autolandu i jestem zadowolony, dużo osób poleca również inny produkt tj. Rain-X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

653021 Witam.Jestem tu nowy ale bardzo lubię gdy auto jest czyste i lśniące,tak tez staram się auto utrzymywać tylko delikatnie poprawił bym kondycję lakieru, drobna polerka myślę że jest jak najbardziej wskazana.Polerkę chciałbym wykonać samodzielnie i tu moje pytanie do kolegów z doświadczeniem - co polecacie jakie środki na pierwszy raz.Pacjent to czarne Audi.Lakier myślę że nie jest w najgorszej kondycji,nic mi nie wiadomo o jakiś przejściach raczej w oryginale.Wiem że potrzebuję glinki,past,padów,clinera,wosku,tylko co konkretnie?Pozdrawiam.

 

Myślę, że na początek to jest odpowiedni temat dla Ciebie: viewtopic.php?f=6&t=2601

Jak już przebrniesz przez ten poradnik to na pewno będziesz wiedział gdzie szukać pomocy na forum.

 

 

Dzięki kolego za pokierowanie,co prawda liczyłem na konkretne nazwy produktów ale od czegoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

653021 Witam.Jestem tu nowy ale bardzo lubię gdy auto jest czyste i lśniące,tak tez staram się auto utrzymywać tylko delikatnie poprawił bym kondycję lakieru, drobna polerka myślę że jest jak najbardziej wskazana.Polerkę chciałbym wykonać samodzielnie i tu moje pytanie do kolegów z doświadczeniem - co polecacie jakie środki na pierwszy raz.Pacjent to czarne Audi.Lakier myślę że nie jest w najgorszej kondycji,nic mi nie wiadomo o jakiś przejściach raczej w oryginale.Wiem że potrzebuję glinki,past,padów,clinera,wosku,tylko co konkretnie?Pozdrawiam.

 

Myślę, że na początek to jest odpowiedni temat dla Ciebie: viewtopic.php?f=6&t=2601

Jak już przebrniesz przez ten poradnik to na pewno będziesz wiedział gdzie szukać pomocy na forum.

 

 

Dzięki kolego za pokierowanie,co prawda liczyłem na konkretne nazwy produktów ale od czegoś trzeba zacząć.

 

Po co mam się rozpisywać i tłumaczyć Ci dlaczego ten, a nie inny produkt. Ilu użytkowników tyle opinii. Ty po przeczytaniu tego poradnika będziesz sam wiedział najlepiej czego chcesz użyć, zauważ, że też nie jestem długo na forum, ale zamiast siedzieć pisać posty i czekać, aż ktoś mi coś odpisze sam czytałem i szukałem odpowiedzi na pytania które mnie nurtują. Przez pierwsze dwa tygodnie dziennie spędzałem na forum jakieś 3-4h tylko na czytaniu postów zanim napisałem swój pierwszy. Dużo rozjaśni Ci też dział Pokaż swój blask oraz Wash & Wax tam jak na tacy praktycznie masz podane jak wygląda podejsie do samochodu od strony detalingowej.

 

Nie bądź leniwy już od samego początku przygody z detalingiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy forum i w kosmetyce samochodów :)

Nie chcą zakładać kolejnego tematu podepnę się pod ten.

Chcę poddać ocenie obecny amatorski zestaw kosmetyków.

1. mycie wstępne aktywną pianą, mycie ręczne szamponem z woskiem

2. dokładne osuszenie mikrofibrą

3.glinkowanie (żółtą glinkę mam, jako środek poślizgowy woda z dodatkiem szamponu na poślizg)

4. noo i tutaj właśnie to moje pytanie. Mam MUC (Megauiars ultimate compound) i.. jechałem nim ręcznie - tak jak mówiono mi, gdzieś na innym forum na czarną perłę w audiku wiele nie da i ...mieli rację, jakieś tam ryski znikły, ale.. teraz chciałbym właśnie poradzić się jaki inny zakupić, ale do maszynki ( i tutaj również proszę o radę taniej i dobrej dla amatora maszynki) i jaki ( lub jakie) pady. Chcę tylko usunąć drobne ryski i odwieżyć lakier, nie będę się bawił w dokładny proces, bo nie chce sobie złego narobić.. Takie ehm.. powierzchniowe zakrycie rys..

5. wosk, polerowanie ręczne mikrofibrą, nakładanie aplikatorem. Poorboy's Wax blue zapach gumowy balonowej. Jeśli chodzi o wox to ładny daje efekt i łatwo się nim pracuje i szybko..

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pomoże ktoś ? ;> Czy czegoś nie pominęłam, lub coś się ze sobą gryzie? :)

1. APS Nielsona 1l. 27,-

2. Decabit 0,25l, 15,99

3. Finish Kare Top Kote Anti-Static Protectant & Tire Dressing 0,118l. 19,99

4. Tenzie en-jee 1l. 19,50

5. MEGUIARS GOLD CLASS CAR WASH 0,473l. 39,90

6. ValetPRO YELLOW 0,1kg 30,99

7. IPA 0,5l 9,99

8. POORBOY'S WORLD SSR 1 0,12l. 17,90 - ręcznie

9. FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX 0,59l. 25,-

10. AUTOGLYM SUPER RESIN POLISH SRP 0,325l. 48,-

11. SHOWCARSHINE DELUXE BRUSH - SZCZOTKA DO FELG 12,90*2=25,80

12. ShowCarShine SOFT FOAM - APLIKATOR 6,99*2=13,98

13. ShowCarShine SOFT FOAM XXL - APLIKATOR 7,50*2=15,-

14. ShowCarShine Microfiber NEW FLUFFY DRYER 600 GSM 60x90cm 39,99

15. ShowCarShine Microfiber Beige WASH MITT 27,90

+ pare MF.

Lakier 12 letni, czerwony lucyfer ;>. Polerkę mechaniczną miał na pewno kiedyś, aż za mocną. Pod sprzedaż pewnie, prócz tego raczej nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

654102 2. Decabit 0,25l, 15,99

Zdecydowanie do wymiany, Prickbort lub ADBL Tar and Glue, około 30 złotych za litr

 

654102 4. Tenzie en-jee 1l. 19,50

Jest ok, ale uwaga wskazana, "obosieczne" narzędzie.

 

654102 5. MEGUIARS GOLD CLASS CAR WASH 0,473l. 39,90

Zdecydowanie można zejść z ceny, i zyskać na jakości. Za 30 jest bardzo dobry ADBL Cola (500 ml) lub inny również dobry Unique Poseidon (25 złotych za litr)

 

 

 

654102 8. POORBOY'S WORLD SSR 1 0,12l. 17,90 - ręcznie

Ja bym odpuścił. Bardzo delikatna pasta, do tego ręcznie. Jeżeli chcesz ręcznie to poczytaj o duecie: Ultimate Compound + aplikator Tri Color

 

Aplikatory ok, po co dwie szczotki do felg?

Jeżeli dopiero zaczynasz, to albo kup docelową rękawicę (koszty), albo wystarczy zwykła rękawica z MF (taka z frędzelkami) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

654102 2. Decabit 0,25l, 15,99

Zdecydowanie do wymiany, Prickbort lub ADBL Tar and Glue, około 30 złotych za litr

 

654102 4. Tenzie en-jee 1l. 19,50

Jest ok, ale uwaga wskazana, "obosieczne" narzędzie.

 

654102 5. MEGUIARS GOLD CLASS CAR WASH 0,473l. 39,90

Zdecydowanie można zejść z ceny, i zyskać na jakości. Za 30 jest bardzo dobry ADBL Cola (500 ml) lub inny również dobry Unique Poseidon (25 złotych za litr)

 

 

 

654102 8. POORBOY'S WORLD SSR 1 0,12l. 17,90 - ręcznie

Ja bym odpuścił. Bardzo delikatna pasta, do tego ręcznie. Jeżeli chcesz ręcznie to poczytaj o duecie: Ultimate Compound + aplikator Tri Color

 

Aplikatory ok, po co dwie szczotki do felg?

Jeżeli dopiero zaczynasz, to albo kup docelową rękawicę (koszty), albo wystarczy zwykła rękawica z MF (taka z frędzelkami) ;)

 

Spodziewałam się gorszych batów :D

 

ShowCarShine Microfiber Beige WASH MITT TA rękawica na początek nie wystarczy? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.