Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć, od 3 lat posiadam srebrne Grande Punto, od dłuższego czasu staram się doprowadzić to auto do ładu i składu. Teraz chciałbym się zająć stroną wizualną i poprosić o ocenę zestawu, doradzenie czego mi brakuje i co powinienem uwzględnić w liście produktów.

1. piana aktywna - Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral pH

2. szampon - tego jeszcze nie wybrałem, nie wiem czym się kierować

3. środek do felg i doczyszczenia lakieru - Shiny Garage Iron Off V4

4. dressing na opony i plastiki zewnętrzne - Shiny Garage Back2Black

5. detailer - Morning Dew Detailer

6. wosk - zastanawiałem się nad fusso coat, ale szukam czegoś tańszego, mam nadzieję że pomożecie

 

Zamierzam zająć się również polerką lakieru:

1. maszyna polerska - Polerka Masner L5315

2. pasty - Heavy Cut Compound 400, Menzerna Medium Cut Polish 2500, Menzerna Super Finish (106 FA)

3. pady polerskie od flexipads - Gąbka polerska biała - twarda, Gąbka polerska pomarańczowa - średniej twardości , Gąbka polerska żółta - wykańczająca

 

Do tego posiadam dwa wiadra, z castoramy (15l) i planuję zrobić wedle instrukcji i pomysłów z forum jakiś separator brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zestaw bez żadnego cleanera pod wosk :acute: szampon każdy z tych u partnerów forum będzie ok,np.jakiś tańszy z SG lub marketowy Sonax też dobry,może być ewentualnie jeszcze z woskiem.Fusso to raczej tani wosk,Soft99 ma jakieś inne tańsze w ofercie za ok 70zl.ma też coś SG za ok 50 zł. Ale coś mało o nim...taniej to już chyba marketowe wynalazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nie szukam wosku za 20zł, ale nie chcę wydawać niewiadomo ile. Czym się kierować przy wyborze cleanera, a czym jeżeli chodzi o glinkę?

Glinka nie jest konieczna jeśli masz lakier w bardzo dobrym stanie,cleaner jeśli patrzysz na cenę to możesz wziąść np.najtańszy chyba od SG albo nawet tester 100 ml. od DJ lub jakąś nowość od Good stuff,to są wydajne produkty i starcza ja na długo

 

Dodane po 5 minutach 20 sekundach:

Witam. Czy taki zestaw do czarnego bmw bedzie ok?

 

1.Meguiar's Deep Crystal STEP 1 Paint Cleaner

2.Meguiar's Deep Crystal Polish STEP 2

3.Meguiar's Deep Crystal Carnauba Wax STEP 3

 

 

Ktoś pomoże?

To cleaner,politura i wosk od Megsa,jeśli chcesz koniecznie tej marki to może być jak naj bardziej. Sam wosk malo znany,ale naturalny więc powinien być ok na czarnym,podejrzewam że bardzo nietrwały jednak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej cenie coś lepszego znajdę? Cleaner, politura i wosk, coś możesz polecic?
Te 3 produkty co wymieniles kosztuja ok 170-180 zl,Wzamian moglbys wziasc np.dobry cleaner i politure w 1 np.Prima Amigo lub Perfect Polisch(ok80 zl) i solidny wosk za ok 100zl.Napewno sie mniej narobisz bo pomijasz jeden etap :ad: oraz efekt bedzie trwalszy,czy jednak lepszy(w sensie weet look)trudno powiedziec :o bo nie znam tego cleanera ani wosku od Megsa....Moglbys tez isc po calosci i wziasc HDC (cleaner/politura) i Carbon (wosk) od Zymola,efekt pewnie by Cie zadowolil :D ale tu juz trzeba dac 100zeta wiecej :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten ;) Wosk do czarnego...z tych tanszych to moze Kiwami od Softa(80zl),Nattys do czarnego(100 ale mega nietrwaly),Authenntic od Softa(130),Colli 915(150 ale mega pucha) no i jest w ciekawej cenie AW DarkAngel u jednego z partnerow to wosk z wyzszej polki w porownaniu z innymi (150)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzisz o

1.DODO JUICE BLUE VELVET - 30ML WOSK NA CIEMNY LAKIER

2.Collinite 476

3.POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX BLUE NATURALNY WOSK

4.VALETpro CLASSIC GLOSS PROTECTION

1.fajny ale nietrwały jak większość z dodo2.najbardziej uniwersalny,znany ale nastawiony raczej na trwałość niż weet look 3.mam,fajny ale mega nietrwały4.nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja juz nie wiem co kupic za duzo tego jest :(

Na pewno jestem zdecydowany na cleaner Amigo, a wosk problem, zależy mi glównie na trwałości, połysku i żeby kurz się nie kleił no i oczywiście żeby nie kosztował majątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Cygano998[/ref], Przecież podałem parę sugesti :good: Sa one i w sklepie w którym chcesz kupić Prima Amigo...wybierz coś z Softa,myślę że najbardziej spełniają Twoje kryteria,z tych co wymieniłes wybrałbym Colli476

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki.

 

1. Umyć auto i wytrzeć do sucha mikrofibrą

2. Zapodać amigo (czym nakładać i czym wycierać)

3. Po jakim czasie nałożyć wosk?

1.Ręcznikiem np.fluffy2.nakładasz i wypracowujesz aplikatorem,sciagasz resztki mikrofibra 3.nie trzeba czekać z woskowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz coli476. Tez zaczynalem od tego wosku i jak nigdy nie bawiles sie w detailing to i tak zrobi na tobie wrazenie. Do tego jest mega trwaly. Sam z sentymentu ostatnio dokupilem puche coli ;) choc na lato rozejrze sie jeszcze za innymi woskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, jest ktoś w stanie mi polecić jakiś zestaw ? Potrzebuję tak naprawdę wszystkie począwszy od szczotek, gąbek, ścierek kącząc po różnych chemikaliach. Posiadam Audi, chodź w środku kokit nie wygląda w najlepszym stanie, nie mówię o blacharce bo auto ma przed sobą jeszcze sporą drogę, na blacharkę i części mechaniczne odkładam już większy zasób pieniędzy, ale chciałbym zadbać o środek i kupić kosmetyków trochę.

 

http://screenshot.sh/mMFWfCl4gRJDP

 

Gdzie najlepiej kupić środki ?

 

Właśnie przez małe detale, ryski, zadrapania auto wygląda zaniedbanie, chciałbym wsiąść się za to ale nie mam pojęcia jakie środki kupić do pielęgnacji, do czyszczenia, nabłyszczania, dlatego tu jestem. Mam nadzieje że ktoś jest w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, pierwszy post.

Będę korzystał z produktów do wyciągnięcia i późniejszej konserwacji samochodu oraz motocykla.

 

Poczytałem trochę i mam skompletowany pierwszy zestaw. Będzie wyglądał następująco:

 

Do mycia:

Meguiar's NXT Generation Car Wash

ADBL Clay Sponge

ADBL Vampire

Jakieś ręczniki MF do osuszania - Chemical Guys Miracle Dryer

Rękawica MF do mycia

 

Do wyciągnięcia lakieru

Maszyna Polerska LARE LITE LD09-125

Zestaw Meguiar's MF DA Correction System, czyli

Meguiar's 2x DA MF Cutting Pad

Meguiar's 2x DA MF Finishing Pad

któryś z BP Meguiar's dedykowanych do zestawu - W67DA lub DBP5?

Meguiar's DA MF Correction Compound D300

Meguiar's DA MF Finishing Wax d301

Meguiar's Supreme Shine - mikrofibra do usuwania powyższych specyfików

 

Na koniec

Meguiar's Ultimate Wax (liquid) - do nakładania z pomocą DA, więc tu jeszcze dobiorę finisherski miękki pad (Meguiar's/Lare/Flexipads)

Meguiar's Supreme Shine MF jak w poprzednim podpunkcie ;)

 

O czymś zapomniałem? Coś do zmiany/dodania? Zastanawiam się nad celowością zakupu sugerowanego BP 5" W67DA albo DBP5 - czy tarcza z zestawu z maszyną lary jest podobna do tej sugerowanej? Sami Meguiar's twierdzą że przy DA są takie temperatury że ważne jest dopasowanie BP do padów, a przy ich pomiarach na niedopasowanym BP temperatura dochodzi do 150 stopni i pady stapiają się z bp :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.